Sukces komercyjny

„Ród smoka” to ekranizacja prozy Georga R. R. Martina, czyli autora uwielbianej przez fanów „Gry o tron”. Niemalże wszystkie powieści spod pióra Amerykanina umiejscowione są w Westeros – fantastycznej krainie przepełnionej krwią, polityką i smokami. Tym razem stacja HBO zdecydowała się na przeniesienie na ekran historii, która stanowi pewnego rodzaju wstęp do „Pieśni lodu i ognia”. „Ród smoka” opowiada o losach dynastii Targaryenów, która odegrała znaczącą rolę w dziejach całego przedstawionego świata. Serial został ciepło przyjęty przez krytyków, a widzowie dostrzegają w nim cechy wspólne z najlepszymi sezonami wcześniej wspomnianej „Gry o tron”.

Magiczna kraina i fantastyczne stworzenia w świecie Martina oraz twórców serialu stanowią jedynie fundament, na którym zbudowana jest cała produkcja. W „Rodzie smoka” główną rolę odgrywa natomiast fabuła pełna intryg, spisków i bohaterów o głębokim rysie psychologicznym. W Westeros nic nie dzieje się przez przypadek, dlatego nawet najbardziej niepozorne zdanie lub czyn mogą w ostatecznym rozrachunku odegrać kluczową rolę w przebiegu całej historii. Miłośnicy serii będą jednak zmuszeni obejść się ze smakiem – przynajmniej przez jakiś czas. Jaka czeka fanów w przyszłości? Na kiedy zaplanowano 2 sezon „Rodu smoka”?

„Ród smoka” sezon 2 – kiedy premiera?

Pierwsza seria „Rodu smoka” stanowi wprowadzenie do całej opowieści, ponieważ już na etapie produkcji zaplanowano kilka następnych sezonów. W pełni zrealizowano jednak wyłącznie pierwszy z nich, dlatego prezes stacji HBO, Casey Bloys, zdradził kiedy rozpoczną się zdjęcia do nowych odcinków. „Nagrywki” mają potrwać od marca do czerwca 2023 roku. Czy oznacza to, że fani serii mogą spodziewać się serialu już w drugiej połowie przyszłego roku? „Ród smoka” (sezon2) kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowany?

Dokładna data emisji pierwszego odcinka drugiego sezonu nie jest jeszcze znana, jednak producenci zapewniają że najbardziej realny termin to 2024 rok. Oznacza to, że fani na poznanie dalszej historii walki o władzę w Westeros będą musieli poczekać aż dwa lat. Warto przypomnieć, że w „Rodzie smoka” spora liczba scen realizowana jest przy użyciu greenscreenu i efektów specjalnych. Obróbka i montaż takiego materiału jest czasochłonna, dlatego widzowie muszą uzbroić się w cierpliwość.

Archiwum: marzec 2024