Kim jest Jenna Ortega?

Jenna Ortega urodziła się 27 września 2002 roku w Coachella Valley. Urodziła się w wielodzietnej rodzinie i była jednym z sześciorga rodzeństwa. Młoda gwiazda zaczęła interesować się aktorstwem w wieku zaledwie pięciu lat, a kiedy jej mama – która również jest aktorką – zdała sobie sprawę, że to coś więcej niż tylko przelotne marzenie młodej dziewczyny, postanowiła skontaktować się z agentami, aby zapewnić jej możliwość realizacji tego celu. W ciągu następnych kilku lat jej miłość do aktorstwa nadal rosła, a ona doskonaliła swoje umiejętności, mając nadzieję na wielki przełom. Nastąpił on w 2012 roku, kiedy  miała zaledwie dziewięć lat – została obsadzona, by zagrać rolę w sitcomie „Rob”. W tym samym roku zagrała również w jednym odcinku „CSI: NY” jako Aimee Moore. Rok ten okazał się być bardzo owocny dla początkującej gwiazdy, pozwalając jej zdobyć kilka małych ról do swojego portfolio.

W 2013 roku Ortega pojawiła się na dużym ekranie, kiedy została obsadzona w przebojowym hicie „Iron Man 3”. Był to nie tylko duży krok naprzód w jej karierze, ale pozwolił także zdobyć cenne kontakty w świecie kinematografii i uczyć się od niektórych z największych nazwisk w biznesie. Ten film odniósł ogromny sukces i był drugim najbardziej dochodowym filmem roku, co było ogromnym osiągnięciem dla tak młodej aktorki. Rok 2014 był kolejnym ważnym rokiem dla młodej Ortegi, która zagrała w wielu różnych programach telewizyjnych, w tym w „The Massively Mixed-Up Middle School Mystery” i bardzo popularnym „Jane the Virgin”.

W ciągu następnych kilku lat, gdy jej popularność rosła, gwiazdę można było zobaczyć również w  innych programach. Kolejnym dużym wydarzeniem w karierze aktorki był rok 2016, kiedy została obsadzona jako „Harley Diaz” w sitcomie Disney Channel „Rodzinka od środka”. Aktorka nadal się rozwijała, a w 2019 roku została obsadzona w drugim sezonie znanego serialu Netflix „Ty”, przy boku Penna Badgleya. Cały świat obserwował, jak ta młoda aktorka rozkwita w ciągu ostatnich kilku lat, w dalszym ciągu nie robiąc sobie przerwy od zawodu, co doprowadziło do idealnego obsadzenia Jenny Ortegi jako Wednesday. Przez co nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć aktorkę ponownie w serialu Wednesday sezon 2.

Jaka jest Jenna Ortega prywatnie?

O tej młodej aktorce robi się coraz głośniej, a fani nowego serialu z jej głównym udziałem nie mogą doczekać się kontynuacji serii. Pomimo, że wiele wiadomo o karierze aktorki i tym, że Jenna Ortega nie jest znana jedynie z roli Wednesday, duża część instagramowych obserwatorów jest głodnych życia prywatnego młodej gwiazdy. Warto wiedzieć, że Jenna Ortega jest wielką zwolenniczką równości i pracowała przy kampanii „Pride Over Prejudice” która zajmuje się walką z dyskryminacją kobiet i mniejszości narodowych jak i etnicznych. Aktorka dzieli się również swoim pochodzeniem – jako jedna z nielicznych odnoszących sukcesy aktorek latynoskich w Hollywood, Ortega jest dumna ze swojego dziedzictwa. Wspiera nawet inne dobrze zapowiadające się aktorki latynoskie. Wiadomo o niej także, że współpracuje z wieloma organizacjami charytatywnymi. Kilka z tych organizacji to National Bullying Prevention Center, AIDS Healthcare Foundation i Geena Davis Institute. Opowiada się za wieloma pozytywnymi zmianami, dając przy tym przykład ogromnej ilości młodych osób, które ją obserwują.

Wednesday – najgłośniejsza rola Jenny Ortegi

Jenna Ortega i jej miłość do horrorów zakorzeniła się, gdy miała około 13 lat – kiedy zaczęła oglądać Koszmar z ulicy Wiązów, Krzyk i Halloween. Jednak aktorka  postanowiła zająć się aktorstwem o wiele wcześniej, kiedy zobaczyła thriller Denzela Washingtona „Człowiek w ogniu” i oświadczyła, że chce być „Portorykańską Dakotą Fanning”. Kiedy reżyser Tim Burton skontaktował się z Jenną Ortegą, aby zajęła główne miejsce w obsadzie Wednesday, była trochę niezdecydowana ale możliwość zagrania kogoś takiego jak Wednesday i praca z Burtonem ostatecznie przyciągnęła ją z powrotem na mały ekran.

Po przyjęciu propozycji, Ortega bardzo poważnie zajęła się przygotowaniem do swojej nowej roli. Aktorka obejrzała dwa filmy z rodziną Addamsów z lat 90. Czytała komiksy Addamsów i oglądała seriale telewizyjne z lat 60. Nauczyła się grać na wiolonczeli i brała lekcje niemieckiego. Z Burtonem udoskonaliła swoją zniewalająco pozbawioną emocji twarz. „Pewnego razu zrobiłam ujęcie, w którym w ogóle nie mrugnęłam” — wspomina. „Spodobało mu się to tak bardzo, że poprosił abym podczas odgrywania roli postarała się nie mrugać. Kiedy nie udało mi się, powtarzaliśmy scenę” – mówi o pracy z reżyserem.

Archiwum: luty 2024