Jaka jest najnowsza odsłona serialu „Black Mirror”? Sezon 6, według słów jego twórcy Charliego Brookera, zapowiada się zupełnie inaczej niż poprzednie. Ukazana w nim wizja przyszłości ma być o wiele mroczniejsza i straszniejsza. Zmieniła się też nieco formuła serialu, co z pewnością wierni fani odbiorą jako powiew świeżości. Czy jednak trzeba zmieniać coś, było wystarczająco dobre? Przekonasz się o tym, oglądając sezon 6 „Czarnego lustra”!

„Black Mirror” sezon 6 – spodziewaj się niespodziewanego!

W sezonie 6 „Black Mirror” dostępnych jest pięć odcinków. Co ciekawe, ich długość jest bardzo zróżnicowana – od 40 do 80-minutowych epizodów. Na pewno warto przygotować wtedy więcej popcornu, bo fabuła nie pozwoli odejść od ekranu nawet na chwilę.

W wywiadach Charlie Brooker zaznaczał, że postanowił trochę zamieszać w dotychczasowej formule. Przede wszystkim zdecydował się wpleść wiele elementów znanych z horrorów. Kolejna istotna zmiana to zrezygnowanie ze sztywnego trzymania się zasady umiejscowienia fabuły w przyszłości. Niektóre odcinki przedstawiają alternatywną wizję przeszłości!

Przekrój gatunkowy jest jednak jeszcze większy, co udowadnia pierwszy odcinek sezonu 6 „Czarnego lustra”. Epizod zatytułowany „Joan jest okropna” zawiera sporo elementów komediowych. Pojawiły się w nim hollywoodzkie gwiazdy Salma Hayek oraz popularna kanadyjska aktorka Annie Murphy.

O tym, jaki będzie ten sezon, pisze również Netflix. Niespodziewany, nieklasyfikowalny, a także najbardziej nieprzewidywalny ze wszystkich, które zostały wyprodukowane do tej pory.

„Black Mirror” sezon 6 – obsada

Jak wiadomo, „Black Mirror” nie ma stałej obsady, podobnie jak nie trzyma kontynuacji wątku fabularnego. Dlatego w sezonie 6 „Czarnego lustra” zobaczymy naprawdę wielu wspaniałych aktorów. W tej grupie znalazła się wspomniana wcześniej Salma Hayek, jedna z najpiękniejszych aktorek Hollywood. Ale nie jest to jedyne gorące nazwisko!

W obsadzie sezonu 6 „Black Mirror” pojawią się również:

  • Daniel Portman, którego znamy z serialu „Gra o tron”, gdzie wcielał się w Podricka Payne’a;
  • Aaron Paul, znanego z serialu „Breaking Bad”;
  • Josh Hartnett, swego czasu ulubieniec kobiet, występujący w wielu komediach romantycznych, zagrał również jedną z głównych ról w dramacie „Pearl Harbor”;
  • Rory Culkin, którego można było oglądać w „Pod sztandarem nieba”;
  • Kate Mara, znana z „House of Cards”.

W poszczególnych epizodach można zobaczyć również, takich aktorów jak: Anjana Vasan, Annie Murphy, Auden Thornton, Ben Barnes, Clara Rugaard, Danny Ramirez, Himesh Patel, John Hannah, Michael Cera, Monica Dolan, Myha’la Herrold, Paapa Essiedu, Rob Delaney, Samuel Blenkin, Zazie Beetz.

„Black Mirror” sezon 6 – odcinki

Przed wiernymi fanami serialu pięć wyjątkowych odcinków! Poniżej przedstawiamy zarys ich fabuły – na pewno warto znaleźć czas, by je obejrzeć.

„Black Mirror” sezon 6, odc. 1 – „Joan jest okropna”

Odcinek „Joan jest okropna” to ciekawa analogia do Netflixa. Pewna przeciętna kobieta odkrywa, że jej życie i tajemnice stały się kanwą dla serialu pokazywanego przez globalny serwis streamingowy. W serialu niej główną rolę gra sama Salma Hayek. Odcinek trwa 56 minut.

„Black Mirror” sezon 6, odc. 2 – „Loch Henry”

Jest to opowieść o parze młodych ludzi, która chce dotrzeć do urokliwej szkockiej wsi i tworzyć film dokumentalny o naturze. Jednakże stają się mimowolnymi uczestnikami historii, pełnej zaskakujących nawiązań do zdarzeń sprzed lat. Odcinek trwa 54 minuty.

„Black Mirror” sezon 6, odc. 3 – „Beyond the Sea”

Jest to wizja alternatywnej przeszłości, w której przenosimy się do 1969 roku. Nie jest to przypadkowe, ponieważ wtedy Amerykanie wysłali misję na Księżyc. Dwóch astronautów odbywa misję w kosmosie, muszą się jednak mierzyć ze skutkami tragedii, która wydarzyła się na Ziemi. Odcinek trwa 80 minut.

„Black Mirror” sezon 6, odc. 4 – „Mazey Day”

Jest to historia gwiazdy, która spowodowała wypadek, ale uciekła z jego miejsca. Teraz musi mierzyć się ze ścigającymi ją paparazzi oraz konsekwencjami swoich decyzji. Odcinek trwa 40 minut.

„Black Mirror” sezon 6, odc. 5 – „Demon 79”

Znowu przenosimy się w przeszłość, tym razem do roku 1979. Akcja odcinka rozgrywa się w północnej Anglii. Spokojna sprzedawczyni dowiaduje się, że może zapobiec nadchodzącej katastrofie. Musi jednak dopuścić się niewyobrażalnych czynów. Odcinek trwa 74 minuty.

Sezon 6 „Black Mirror” zapowiada się naprawdę ekscytująco. Przekonajmy się, czy warto było tyle czekać. Można go oglądać do 15 czerwca 2023 – oczywiście na Netfliksie.

Archiwum: luty 2024