Na ten moment można się nacieszyć zwiastunem nowego sezonu, który jest podsumowaniem poprzednich sezonów oraz krótkim przedstawieniem nowych postaci, które wystąpią w sezonie 3.

Kto wyprodukuje nowy sezon?

    Dla fanów serialu jest dobra wiadomość – sezon 3 będzie produkowany przez tych samych twórców, co w poprzednich sezonach. Reżyserem będzie Haruo Sotozaki – reżyser poprzednich dwóch sezonów i filmu pełnometrażowego Kimetsu no Yaiba film: Pociąg Mugenma. Można zatem założyć, że jakością trzeci sezon będzie dorównywał poprzednim.

O czym będzie opowiadał nowy sezon?

    Serial anime jest stworzony na podstawie mangi o tym samym tytule. Twórcą opowieści i ilustratorem jest Koyoharu Gotouge. Na podstawie zwiastunu, można się domyślić, że historia będzie zobrazowaniem rozdziałów 100-127 mangi. Opowiadają o wydarzeniach w Swordsmith Village i przybliżają nam historię nowych filarów – miłości i mgły, których ukazano już wcześniej, w sezonie 1, jednak nie było rozwinięcia ich historii.

    Twórcy bardzo oszczędnie dzielą się informacjami o serialu, jednak fani mangi doskonale znają wydarzenia, jakie szykują się dla miłośników anime.

Kiedy będzie więcej informacji o 3 sezonie?

    Więcej informacji ukaże się 10 grudnia 2022 roku, w japońskiej telewizji. Twórcy anime chcą udostępnić te informacje zaraz po filmie Kimetsu no Yaiba film: Pociąg Mugenma, który tego dnia będzie ukazywany w telewizji. Można zatem założyć, że fani anime z Japonii, krótko po nowych informacjach chętnie się nimi podzielą z resztą fanów Demon Slayer.

Ile odcinków będzie miał 3 sezon Demon Slayer?

    Jak wyżej wspomniano, anime jest na podstawie mangi, która liczy 205 rozdziałów. Trzeci sezon będzie się opierał na rozdziałach 100-127, więc śmiało, można założyć, że przy takiej ilości wydarzeń z rozdziałów wyjdzie 12 odcinków. Na ten przykład sezon pierwszy miał 26 odcinków i został stworzony na podstawie 52 rozdziałów, natomiast film trwał 1 godzinę i 57 minut, a opierał się na rozdziałach 53-69.

    Można zatem wysnuć kolejną teorię – czekają na nas przynajmniej 2 kolejne sezony (oprócz 3) Demon Slayer, biorąc pod uwagę ilość rozdziałów, jaka zostanie dla twórców anime.

Archiwum: styczeń 2024