Lubisz oglądać filmy LGBT? Netflix zadziwi cię swoją bogatą ofertą w tym temacie. Platforma, która nigdy nie wykluczała żadnej mniejszości seksualnej czy etnicznej, od początku swojego istnienia udostępniała tęczowe filmy i seriale. Co roku świętuje też Miesiąc Dumy, który jest okresem widoczności osób LGBT+. Inspiruje w ten sposób wszystkich swoich użytkowników do otwartości i tolerancji. Tęczowe produkcje, które są dostępne w serwisie, określa się dziś mianem LGBTQiA lub po prostu LGBT+. Które z nich są naprawdę godne uwagi? Tytuły i opisy 10 najlepszych filmów LGBT Netflixa znajdziesz w poniższym zestawieniu.
Najlepsze filmy LGBT Netflixa – TOP 10 filmów o gejach, lesbijkach i innych członkach społeczności LGBT+
Na Netflixie znajdziesz nie tylko filmy o lesbijkach, gejach, osobach biseksualnych i transseksualnych, ale też o innych mniejszościach reprezentujących queerową społeczność.
„Bal” (2020)
„Bal” to pełen blasku musical z gwiazdorską obsadą, w której znaleźli się m.in. Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden i Andrew Rannells. Opowiada o grupie broadwayowskich aktorów, którzy po wielkiej porażce szukają sposobu, by odbić się od dna. Kiedy słyszą o nastoletniej Emmie (Jo Ellen Pellman), której szkoła zabroniła przyjść z dziewczyną na bal maturalny, wyruszają do Indiany. Widzą w tym szansę na odbudowanie wizerunku. Reżyserem filmu jest słynny reprezentant społeczności LGBT, Ryan Murphy.
„Chłopcy z paczki” (2020)
Wśród filmów LGBT Netflixa nie mogło zabraknąć tego tytułu. Akcja filmu „Chłopcy z paczki” została osadzona w 1968 roku w Nowym Jorku. Siedmiu zaprzyjaźnionych gejów spotyka się na imprezie urodzinowej jednego z nich. Wieczór okazuje się być pełen zwrotów akcji. Na jaw wychodzą skrywane od lat uczucia i prawda, o której nie mówiło się głośno.
Joe Mantello nakręcił swój film na podstawie sztuki z lat 60. o tym samym tytule. W jego obsadzie znaleźli się gwiazdorzy, tacy jak Jim Parsons, Zachary Quinto, Matt Bomer, Tuc Watkins i Andrew Rannells.
„Więcej niż myślisz” (2020)
Film LGBT Netflixa dla nastolatków, który z pewnością spodoba się fanom „Sex Education”. Przedstawia historię nieśmiałej kujonki o imieniu Ellie, którą silny, ale niezbyt bystry sportowiec prosi o przysługę. Dziewczyna ma napisać list miłosny do pięknej Aster, w której zakochał się Paul. Nieoczekiwanie Ellie i Paul zaprzyjaźniają się ze sobą. Niestety, ich przyjaźń zostaje szybko wystawiona na próbę. W rolach głównych Leah Lewis, Daniel Diemer i Alexxis Lemire.
„Ride or Die” (2021)
Japońska produkcja o zamożnej i beztroskiej Rei, do której pewnego dnia odzywa się dawna koleżanka z liceum. Nanae, w której Rei podkochiwała się jako nastolatka, pojawia się w jej życiu po 10 latach. Wkrótce ujawnia swoje nietypowe życzenie. Nanae prosi Rei, by ta zabiła jej męża. W główne role wcielają się Kiko Mizuhara i Honami Sato.
„Ujawnienie” (2020)
Przełomowy film dokumentalny, w którym słynne osoby transpłciowe opowiadają o mrocznej stronie w Hollywood. Odwołując się do wielu kultowych i nagradzanych dzieł, Laverne Cox, MJ Rodriguez, Lilly Wachowski i inne transseksualne gwiazdy wyjaśniają, jak Fabryka Snów od dekad tworzy krzywdzący obraz osób transpłciowych na ekranie.
„Ujawnienie” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy nie rozumieją, z jakimi problemami borykają się nieheteronormatywne osoby.
„Wieczny singiel” (2021)
Filmów i seriali LGBT nie brakuje też w ofercie świątecznej Netflixa. „Wieczny singiel” to pierwsza w historii gejowska komedia romantyczna platformy. Jej głównymi bohaterami są Peter i Nick, którzy od lat przyjaźnią się ze sobą. By uniknąć pytań rodziców o partnera, Peter zaprasza Nicka na rodzinne święta. Przyjaciel ma udawać jego chłopaka. Wkrótce między mężczyznami rodzi się jednak prawdziwe gorące uczucie. W rolach głównych Michael Urie i Philemon Chambers.
„Elisa i Marcela” (2019)
Akcja filmu „Elisa i Marcela” toczy się w 1885 roku. Tytułowe bohaterki są nauczycielkami, które pracują w jednej szkole. Początkowa przyjaźń między kobietami szybko przeradza się w romans. Czasy nie sprzyjają jednak lesbijskiej miłości. Kochanki obmyślają więc plan, który pozwoli im spędzić wspólnie resztę życia. Zakochane kobiety grają Natalia de Molina i Greta Fernandez.
„Hiacynt” (2021)
Polski film LGBT Netflixa, który walczył o główną nagrodę na festiwalu w Gdyni. Najnowsze dzieło Piotra Domalewskiego przenosi nas w czasy PRL-u. Młody milicjant, Robert (Tomasz Ziętek), stara się sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Kiedy wpada na trop seryjnego zabójcy gejów, wykorzystuje młodego homoseksualistę jako swojego informatora. Jednak wkrótce między nim i Arkiem (Hubert Miłkowski) zaczyna rodzić się płomienne uczucie. „Hiacynt” to film inspirowany rzeczywistą akcją milicji, która była przeprowadzana w latach 80. w Polsce.
„Bal czterdziestu jeden” (2021)
Kolejny film LGBT Netflixa oparty na prawdziwych wydarzeniach. Jego akcja toczy się w Meksyku pod koniec XIX wieku. Ignacio de la Torre jest gejem, ale mimo to poślubia córkę prezydenta kraju. Mężczyzna prowadzi podwójne życie, którego przełomowym momentem okazuje się tytułowa impreza. Jego rolę gra Alfonso Herrera.
„Pray Away” (2021)
Przejmujący film dokumentalny o kontrowersyjnej organizacji, która zajmuje się „nawracaniem” osób LGBT na heteroseksualizm. Ich działalność rozpoczęła się w latach 70. W dokumencie „Pray Away” głos zabierają byli członkowie i liderzy tego przeczącego nauce, religijnego ruchu.
Wiesz już, które filmy LGBT Netflixa warto obejrzeć. Jeśli lubisz produkcje Netflixa o tematyce LGBT, sięgnij także do naszych pozostałych artykułów. Znajdziesz wśród nich listę filmów o gejach, zestawienie dzieł o lesbijkach, a także ranking seriali LGBT na Netflixie.