Jeśli czekasz na ST 4 i chcesz obejrzeć wszystko zaraz po premierze, upewnij się, że twoja subskrypcja Netflixa obejmuje maj i lipiec 2022. Czwarty sezon serialu został podzielony na dwie części. Łącznie „Stranger Things 4” ma liczyć 9 odcinków – poszczególne epizody będą również dłuższe niż we wcześniejszych seriach. Powrócą „Jedenastka” (Millie Bobby Brown), Mike Wheeler (Finn Wolfhard), Dustin Henderson (Gaten Matarazzo) Lucas Sinclair (Caleb McLaughlin), Will Byers (Noah Schnapp) czy Joyce Byers (Winona Ryder). Pojawią się też nowe, intrygujące postacie oraz potwory. Stylistyka horrorów i science-fiction lat 80. pozostanie znakiem rozpoznawczym produkcji.

„Stranger Things 4” – co warto wiedzieć przed nowym sezonem serialu?

Wszystko zaczęło się w Hawkins w stanie Indiana – stereotypowo amerykańskim miasteczku. Chłopak myszkujący w pobliskim laboratorium rządowym wpada w kłopoty, a matka rusza na poszukiwania. W ich trakcie spotyka dziewczynkę obdarzoną niesamowitymi mocami. Bohaterowie muszą zmierzyć się z rządowymi agencjami, które chcą zachować wszystko w tajemnicy, a także z nadprzyrodzonym zagrożeniem. W pierwszym sezonie jednym z głównych antagonistów był Demogorgon, w kolejnym przybliżono Łupieżcę Umysłów.

Czego można się spodziewać po kolejnej serii?

Wszystko brzmi dość banalnie i sztampowo. Jednak fani serialu „Stranger Things” doskonale wiedzą, że cała intryga wokół równoległego wymiaru jest naprawdę złożona i wciągająca. Warto poznawać Drugą Stronę samodzielnie, bez powyższych uproszczeń. Do premiery „Stranger Things 4” zostało dość czasu, by nadrobić zaległości. Trudno przewidywać, czy brak znajomości pierwszych trzech sezonów zaburzy odbiór nadchodzących odcinków.

Trailer „Stranger Things 4”. Spekulacje na podstawie oficjalnych zwiastunów i materiałów

Pierwszą zapowiedź swojego hitu Netflix pokazał jeszcze w 2020 roku. Materiał nosi tytuł „Pozdrowienia z Rosji…”. I choć trwa zaledwie 50 sekund, to wyjaśnia parę kluczowych kwestii, które po zakończeniu 3. sezonu serialu pozostawały niejasne. Niektóre przewidywania fanów kompletnie się nie sprawdziły. Trudno inaczej określić sytuację, gdy zobaczyli lubianego bohatera, po którym niektórzy nosili autentyczną żałobę. Netflix zaprezentował już wszystkie krótkie trailery „Stranger Things 4”:

 • „Jedenastko, słyszysz mnie?”;
 • „Dom Creela”;
 • „Witajcie w Kalifornii”.

Sezon 4. „Stranger Things” – fabuła

W całości zwiastun 4. sezonu zadebiutował w internecie w pierwszej połowie kwietnia. Trzy i pół minuty wypełnione fragmentami scen mają zbudować napięcie wśród fanów i zachęcić niezdecydowanych do oglądania. Jednym z głównych przeciwników w „Stranger Things 4” ma być Vicna – stwór inspirowany Pennywise’em, Freddym Kruegerem oraz światami papierowych RPG Dungeons & Dragons. [SPOILER]Wiele wskazuje na to, że rzeczonym potworem będzie nowa postać Victora Creela. Z kolei tytuły i rozkład rozdziałów oraz zdjęcia z planu pozwalają przypuszczać, że trzeba będzie pożegnać Willa.[/SPOLER]

Data premiery „Stranger Things 4” na platformie Netflix

Pierwsza część czwartego sezonu serialu ma liczyć 4 rozdziały. W drugim rzucie widzowie dostaną 5 epizodów. Tradycyjnie dla platformy Netflix, wszystkie odcinki serii będą dostępne od razu. Zarówno 27 maja, jak i 1 lipca to piątek, zatem weekend powinien ci spokojnie wystarczyć na obejrzenie całej połówki” serialu „Stranger Things 4”. Od czego się zacznie? Poniżej fragment oficjalnej informacji dla mediów:

„Od bitwy o Starcourt, która przyniosła miasteczku Hawkins terror i zniszczenie, minęło sześć miesięcy. Zmagając się z jej skutkami, nasza grupa przyjaciół po raz pierwszy zostaje rozdzielona, a zmaganie się z zawiłościami licealnego życia wcale nie ułatwia im sprawy. W tym trudnym dla nich okresie pojawia się nowe przerażające zagrożenie nie z tego świata”.

Jakie tytuły będą nosiły poszczególne odcinki „Stranger Things 4”?

W polskiej wersji tytuły odcinków czwartego sezonu serialu „Stranger Things” to:

 1. „Klub Ognia Piekielnego”.
 2. „Klątwa Vecny”.
 3. „Potwór i superbohaterka”.
 4. „Drogi Billy”.
 5. „Projekt Nina”.
 6. „W głąb”.
 7. „Masakra w laboratorium”.
 8. „Tata”.
 9. „Na gapę”.

Obsada czwartego sezonu „Stranger Things”

Zakończenie trzeciej serii sugerowało, że cieszący się sympatią widzów detektyw nie miał prawa przeżyć. Ma się jednak całkiem dobrze – o ile można tak określić sytuację więźnia w Rosji, co widać na jednym ze zwiastunów. Poza wymienionymi wcześniej aktorami i bohaterami, w „Stranger Things 4” pojawią się m.in.:

 • Natalia Dyer jako Nancy Wheeler;
 • Charlie Heaton – Jonathan Byers;
 • Sadie Sink – Max Mayfield;
 • Maya Hawke – Robin Buckley;
 • Joe Keery – Steve Harington;
 • Brett Gelman – Murray Bauman;
 • Priah Ferguson – Erica Sinclair;
 • Matthew Modine – Doktor Martin Brenner;
 • Joe Chrest – Ted Wheeler;
 • Cara Buono – Karen Wheeler;
 • Jamie Campbell Bower – Peter Ballard;
 • Eduardo Franco – Argyle;
 • Joseph Quinn – Eddie Munson;
Archiwum: luty 2024