Wizja alternatywnej historii, w której Zimna Wojna i walka o podbój kosmosu nigdy się nie skończyły. Pierwszy sezon zaczyna się lądowaniem Sowietów na księżycu. Tym razem Ronald D. Moore – scenarzysta znany m.in. z „Outlander” i „Battlestar Galactica” – przenosi wyścig kosmiczny na Marsa. Wiadomo, że w „For All Mankind: Season 3” do Związku Radzieckiego i Stanów Zjednoczonych dołączy kolejny, mocny zawodnik. Platforma Apple TV zapowiada udostępnienie pierwszego odcinka na 10 czerwca 2022 r. Następne epizody mają się ukazywać na platformie streamingowej co tydzień. Trzecia seria ma składać się z 10 rozdziałów.

Kolejny sezon „For All Mankind” skupi się wokół prób skolonizowania Marsa

Akcja rozpoczyna się w 1995 roku. Blisko 30 lat po wydarzeniach, które pokazywał sezon 1. serialu „For All Mankind”. W zawiązaniu historii NASA była mocno spóźniona, ale w kilka lat nadrabia dystans. Rywalizacja potęg napędza wyścig technologiczny, obie strony zakładają swoje bazy. Tworzą zespoły astronautów, którzy przeprowadzają badania, a także szpiegują i sabotują działania rywali. Nie brakuje wątków na temat:

 • wykorzystania księżycowych surowców;
 • pełnej napięcia, wymuszanej trudnymi okolicznościami współpracy;
 • wzajemnej nieufności i podejrzliwości;
 • zagrożenia wojną nuklearną;
 • kształtowania przekazów medialnych i ich wpływu na opinię publiczną.

Już finał sezonu 2. – w typowej scenie po napisach – sugerował, co możemy obejrzeć w kolejnej serii. „For All Mankind: Season 3” promuje hasło „Gdy jesteśmy zjednoczeni wspólnym celem, nie ma niczego, czego nie moglibyśmy osiągnąć”. Zdanie, które równie dobrze pasuje do sowieckiej propagandy, jak też do korporacyjnej nowomowy. Wprawdzie akcja serialu dzieje się w alternatywnej wizji lat 90. XX wieku, to fani już spekulują, że tą trzecią stroną w podboju Marsa będzie sektor prywatny – inspirowany kosmicznymi ambicjami takich firm jak SpaceX Elona Muska, Blue Origin Jeffa Bezosa czy Virgin Galactic Richarda Bransona.

Obsada „For All Mankind: Season 3”. Co z Joelem Kinnamanem, Jodi Balfour, i Piotrem Adamczykiem?

Apple nie spieszy się z ujawnianiem szczegółów. Można domniemywać, że nie powrócą Michael Dorman i Sarah Jones – chyba, że grani przez nich Gordo i Tracy Stevensowie pojawią się w jakiejś retrospekcji. Na oficjalnej stronie produkcji wymieniani są następujące postacie oraz aktorzy:

 • Ed Baldwin, w którego wciela się Joel Kinnaman;
 • Margo Madison – Wrenn Schmidt;
 • Karen Baldwin – Shantel VanSanten;
 • Ellen Wacerly – Jodi Balfour;
 • Molly Cobb – Sonya Walger;
 • Danielle Poole – Krys Marshall;
 • Kelly Baldwin – Cynthy Wu;
 • Danny Stevens – Casey Johnson;
 • Aleida Rosales – Coral Peña.

Jak widać, producenci i dystrybutorzy serialu koncentrują się na stronie USA. Wiadomo, że do obsady „For All Mankind: Season 3” dołączy Edi Gathegi, który wcieli się w postać Deva Ayesa. Nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, czy ponownie ujrzymy Piotra Adamczyka w roli radzieckiego inżyniera zespołu Apollo–Sojuz, Siergieja Orestowicza Nikułowa. Jednak biorąc pod uwagę to, jak potoczyły się losy jego postaci w poprzedniej odsłonie, można domniemywać, że w kosmicznej sadze znów pojawi się miły, polski akcent.

„For All Mankind: Season 3” – kiedy oglądać? Data premiery 3. sezonu serialu to 10 czerwca

Tego dnia subskrybenci Apple TV+ uzyskają dostęp do pierwszego odcinka. Na kolejny trzeba będzie poczekać tydzień – chyba że platforma streamingowa w ostatniej chwili postanowi zmienić model dystrybucji. Jeśli nikt w Cupertino nie postanowi inaczej, całość „For All Mankind: Season 3” będzie do obejrzenia od 12 sierpnia 2022 r. Naturalnie do korzystania z usługi potrzebne jest Apple ID. A jak uzyskać dostęp do Apple TV+ i produkcji Apple Originals? W tym momencie obowiązują następujące warunki:

 • 7 dni bezpłatnego okresu próbnego dla nowych użytkowników;
 • 90 dni/3 miesiące bezpłatnego okresu próbnego dla osób, które kupią odpowiednie urządzenie Apple (kwalifikują się przede wszystkim nowe iPhone’y, iPady, iPady touch, telewizory Apple TV oraz komputery Mac);
 • abonament 24,99 zł na miesiąc dla jednego użytkownika;
 • rodzinny abonament 39,99 zł/mies. – możesz zaprosić maksymalnie 5 innych osób.

Dostęp do zasobów Apple TV+ mają również użytkownicy pakietu Apple One, który obejmuje 6 subskrypcji usług multimedialnych. Jeśli planujesz oglądać wszystkie odcinki serialu „For All Mankind: Season 3” w dniu premiery, musisz płacić abonament przez 3 miesiące. Ewentualnie zaopatrzyć się w nowy sprzęt. Jeżeli myślisz nad zakupem jakiegoś urządzenia Apple, może rzeczywiście warto poczekać do czerwca?

Archiwum: marzec 2024