Łyżwiarstwo figurowe łączy w sobie sztukę i sport. Najczęściej pasjonują się nim kobiety, zwłaszcza młode dziewczyny, ale także wśród mężczyzn nie brak jego entuzjastów. A jeszcze więcej jest wśród nich fanów dobrego kina. Dlatego teraz czas na filmy o łyżwiarstwie!

„Zamki na lodzie” – nominowany do Oscara film o łyżwiarstwie

Zamki na lodzie plakat

Klasyczny amerykański film o sporcie, a zarazem melodramat. To właśnie dzięki piosence, konkretnie „Theme from Ice Castles (Through the Eyes of Love)” w wykonaniu Melissy Manchester produkcja otrzymała nominację do Oscara.

To opowieść o młodej dziewczynie, która marzy o karierze łyżwiarki figurowej. Niestety, tragiczny wypadek krzyżuje jej plany. Film warto oglądać z partnerem lub partnerką, ponieważ jego romantyzm przelewa się wręcz na drugą stronę ekranu. Idealny wybór dla osób wrażliwych na emocje.


„Na ostrzu” – para łyżwiarzy sięga po olimpijski medal

Na ostrzu plakat

Na Igrzyskach Olimpijskich rozgrywane są różne konkurencje z udziałem łyżwiarzy. Wśród nich znajdują się łyżwiarstwo figurowe i hokej. Film opowiada o spotkaniu się tych dwóch światów. Doug Dorsey – w tej roli D. B. Sweeney – to hokeista, który ulega kontuzji i nie może dalej uczestniczyć w rozgrywkach. Kate, grana przez Moirę Kelly, w tym samym czasie upada przez błąd partnera, przez co może się pożegnać z medalem w tym sezonie.

Po jakimś czasie te dwie postacie łączy zrządzanie losu. Postanawiają wspólnie wystartować w kolejnych igrzyskach jako para w łyżwiarstwie na lodzie. Początkowo pałają do siebie silną niechęcią, ale podczas morderczych treningów, walki ze sobą nawzajem i z własnymi słabościami, rodzi się między nimi miłość. Pojawia się także nadzieja na sukces olimpijski.

Warto zobaczyć ten film, który w kręgach łyżwiarskich uchodzi już za klasykę.

„Księżniczka na lodzie” – łyżwiarka figurowa i fizyka

Księżniczka na lodzie plakat

Połączenie łyżwiarstwa i fizyki może na pierwszy rzut oka wydawać się dziwne. Tak się jednak składa, że wszystko podlega prawom tej drugiej, a więc też figury łyżwiarskie.

Casey Carlyle – w tej roli Michelle Trachtenberg – to uczennica liceum, która chce podjąć studia na Harvardzie, jednak nie ma pieniędzy na czesne. Postanawia, że zdobędzie stypendium, pisząc pracę na temat zasad aerodynamiki w łyżwiarstwie figurowym. Zapisuje się na zajęcia na lodowisku, by poznać temat na własnej skórze. W miarę uczęszczania na treningi okazuje się, że to łyżwiarstwo, a nie fizyka jest największą pasją dziewczyny. Czy podąży za głosem serca i zostanie zawodową łyżwiarką? A może posłucha matki i uda się na studia?

„Spinning Out” – serial o łyżwiarstwie figurowym

Spinning Out plakat

Główną bohaterką tego serialu przygotowanego przez Netflix jest Kat Baker – gra ją Kaya Scodelario. To aspirująca łyżwiarka, której karierę przerywa tragiczny wypadek. Niestety, w jego efekcie dziewczyna spada do drugiej ligi. Los daje jej jednak szansę na kontynuację kariery. Pojawia się Justin – w tej roli Evan Roderick – z którym Kat zaczyna występować w parze. Oczywiście, między bohaterami zaczyna nawiązywać się ciekawa relacja.

Serial opowiada głównie o stosunkach bohaterki z rodziną i innymi bliskimi, a łyżwy często schodzą na drugi plan. Mimo to, wciąż jest wart polecenia miłośnikom łyżwiarstwa. Na razie ma tylko jeden sezon, możesz go więc obejrzeć w jeden weekend.

„Na tafli marzeń” – serial o hokeju i łyżwiarstwie figurowym

Na tafli marzeń plakat

Kayla, grana przez Grace Beedie, to piętnastoletnia łyżwiarka figurowa, która ciągle znajduje się w cieniu swojego brata bliźniaka, Maca – w tej roli Dakota Taylor. Jest on gwiazdą hokeja i rodzice poświęcają mu znacznie więcej uwagi niż dziewczynie. Czy Kayli uda się sięgnąć po swoje i pokazać, że jest warta równie dużo, co brat?

Zmagania sportowe i relacje z bliskimi stanowią podstawę tej produkcji. Jest to zdecydowanie serial familijny, który umili czas wspólnie spędzony na kanapie całej rodzinie.

To już wszystkie filmy i seriale o łyżwiarstwie hokejowym w tym zestawieniu. Na pewno któryś przypadnie ci do gustu. Wybierz najciekawszą z propozycji i przygotuj się na seans!

Archiwum: styczeń 2024