Do tej pory powstały cztery sezonu tego serialu. Dwa pierwsze dystrybuował YouTube Premium, później projekt został przejęty przez Netflixa. Okazało się to korzystne dla „Cobra Kai”, ponieważ projekt zyskał większy rozgłos i został doceniony przez subskrybentów platformy. Niedługo ukaże się wyczekiwany przez fanów „Cobra Kai” sezon 5., a w planie twórców serialu są podobno kolejne serie. Czego można się spodziewać?

„Cobra Kai” – serialowa kontynuacja hitu „Karate Kid”

Serial stanowi kontynuację filmów „Karate Kid”, które w latach 80. i 90. cieszyły się ogromną popularnością na całym świecie. Premiera pierwszego sezonu miała miejsce 2 maja 2018 roku, a pracowali nad nią Josh Heald, Jon Hurwitz oraz Hayden Schlossberg. Sukcesem było również zaangażowanie aktorów znanych z filmu – nie pojawia się tylko Pat Morita. Odtwórca roli mistrza Miyagi zmarł w 2005 roku. Dzięki temu akcja serialu interesuje zarówno fanów filmu, którzy z chęcią oglądają nowe przygody lubianych postaci, jak i zupełnie nowych widzów.

Zbliża się data premiery piątego sezonu na Netfliksie

Kolejne odsłony serialu następowały w dość krótkich dostępach. Pierwszą serię wypuszczono w roku 2018, kolejne w 2019 oraz 1 stycznia 2021 i 31 grudnia 2021. Kiedy premiera najnowszej odsłony „Cobra Kai”? Sezon 5 pojawi się 9 września 2022 roku – oczywiście na Netfliksie.

„Cobra Kai” sezon 5. – zwiastun zdradza fabułę nowych odcinków

Przedsmak tego, co będzie się działo, daje zwiastun 5. sezonu „Cobra Kai”, który trafił do sieci na początku maja. Można szykować się na kontynuację wątków, które pojawiły się w czwartym sezonie serialu. Warto przypomnieć, że w sezonie 4. dojo Miyagi-Do oraz Orli Kieł jednoczą się przeciwko Cobra Kai. Stawka jest wysoka. Ten kto przegra w turnieju karate, zawiesza działalność. Jak może wyglądać historia w kolejnej serii „Cobra Kai”? Sezon 5. powinien być naprawdę emocjonujący, co widać już po wspomnianym trailerze.

Czego można się spodziewać na podstawie trailera?

Zwiastun pokazuje, że na początku piątego sezonu Cobra Kai zwycięża w turnieju All Valley. Terry Silver (w tej roli Thomas Ian Griffith) triumfuje i rozpoczyna ekspansję swojego dojo Cobra Kai na całą dolinę.

Od razu można mieć pewność, co będzie głównym wątkiem piątego sezonu serialu. Daniel zrobi wszystko, powstrzymać styl walki Silvera „karate bez litości”. Jako że Johnny Lawrence pojedzie do Meksyku, by odnaleźć Miguela, a Kreese jest w więzieniu, konieczne okaże się poszukanie wsparcia w innym miejscu.

Ralph Macchio i William Zabka – poszerzona obsada serialu

Kto pojawi się w nowej serii? Dużym atutem jest pozyskanie Ralpha Macchio jako Daniela Larusso oraz Williama Zabki w roli Johnny’ego Lawrence’a – obaj aktorzy są świetnie znani z filmów „Karate Kid”. Oprócz nich w „Cobra Kai” (sezon 5.) pojawią się aktorzy znani z poprzednich odsłon:

  • Mary Mouser (Samantha LaRusso);
  • Courtney Henggeler (Amanda LaRusso);
  • Xolo Maridueña (Miguel Diaz);
  • Tanner Buchanan (Robby Keene);
  • Peyton List (Tory).

Jeśli jesteś fanem, „Cobra Kai”, sezonu 5. powinieneś niecierpliwie wyczekiwać. Akcja toczy się szybko, kontynuowane są też wątki 4. sezonu, więc dla niektórych może okazać się potrzebne szybkie odświeżenie pamięci. Jednak powrót do starych odcinków to prawdziwa przyjemność i świetny sposób na spędzenie wieczoru. Koniecznie zobacz też zwiastun, pozwoli ci to dotrwać do premiery 5. sezonu.

Archiwum: luty 2024