Grupa Polsat najwyraźniej postanowiła wrócić do sprawdzonych, (nie)dobrych przepisów na sukces i ściągnięcie dużej widowni. Średnia 766 tys. widzów pierwszych odcinków ostatniego dotychczas sezonu „Pamiętników z wakacji” to znacząca liczba. Na razie wszystkie informacje pochodzą z facebookowego postu producenta. Za produkcję odpowiada Polot Media (spółka należąca do Grupy Polsat Plus), która rozpoczęła casting do nowych odcinków.

Nowa odsłona kultowego formatu. Co wiadomo o nowych „Pamiętnikach z wakacji”?

Nagrania do nowych odcinków „Pamiętników z Wakacji” zaplanowano na wrzesień i październik 2023 roku. Z tego powodu, można przypuszczać, że serial wróci na antenę późną jesienią tego lub na początku przyszłego roku. Polsat nie podał ani daty premiery pierwszego epizodu, ani stacji, do której trafi odświeżony format. Niewykluczone, że produkcja będzie dostępna jedynie na internetowej platformie Polsat Box Go.

Nowe „Pamiętniki z wakacji” – casting

Jeśli chcesz wziąć udział w kolejnej odsłonie serialu paradokumentalnego, wyślij zgłoszenie do producenta. Napisz e-mail z tytułem wiadomości Pamiętniki z wakacji na adres [email protected], w którym zawrzesz:

  • imię i nazwisko;
  • wiek;
  • dane kontaktowe;
  • aktualne zdjęcia twarzy oraz sylwetki;
  • opis doświadczenia;
  • wizytówkę wideo (najlepiej specjalnie nagraną, aktualną).

Producent wymaga pełnej dyspozycyjności przez co najmniej 3 tygodnie. Na miejscu zapewni wszystkim hotel all inclusive. Nie wiadomo, na jakie wynagrodzenie można liczyć. Według informacji medialnych aktorzy poprzednich „Pamiętników z wakacji” otrzymywali 700–800 zł (aczkolwiek nie podano, czy za cały okres dyspozycyjności, zrealizowany odcinek czy np. dzień zdjęciowy).

Nie podano też, gdzie odbędzie się casting. Polot Media ma główną siedzibę we Wrocławiu, więc to najpewniej na Dolnym Śląsku odbędą się przesłuchania. Być może będzie ich kilka, w różnych regionach kraju? Producent zastrzega, że skontaktuje się z wybranymi osobami.

Dlaczego „Pamiętniki z wakacji” są dla niektórych kultowe?

Pierwowzorem był niemiecki format. Poprzednio produkcja emitowana była na głównej antenie Polsatu, w latach 2011–13 oraz w 2016 roku. Czasami po 22:00, a niektóre sezony pokazywano tuż przed głównym serwisem informacyjnym stacji, czyli „Wydarzeniami”. Poprzednio przed kamerą występowały osoby praktycznie bez doświadczenia i umiejętności aktorskich, które mogły bardzo swobodnie podchodzić do scenariusza. To zaowocowało m.in. „piosenką” o mięsnym jeżu czy pomyleniem bidetu z muszlą klozetową. Kupa śmiechu! A wszystko w rajskich plenerach kurortów Lloret de Mar, na Gran Canarii i Majorce.

Archiwum: styczeń 2024