Obecnie nie wiadomo, kiedy 3. sezon „Euforii” zostanie wyprodukowany i udostępniony widzom. Początkowo zdjęcia miały ruszyć w lutym – wtedy premiera najprawdopodobniej nastąpiłaby jeszcze w 2023 roku. Jednak to okazało się niemożliwe. Twórcy nie są niczego pewni i podają jedynie orientacyjne terminy, do których lepiej zbytnio się nie przywiązywać.

Główne powody opóźnień w produkcji 3. sezonu „Euforii”

Serial miał swoją premierę w 2019 r. i szybko stał się jednym z największych hitów w katalogu HBO. Opowieść o współczesnych nastolatkach i ich problemach zaskoczył oryginalną wśród produkcji dla młodzieży konwencją, odważnym podejściem do tematu oraz wartką fabułą. Kontynuacja była tylko kwestią czasu. Drugi sezon ukazał się z opóźnieniem, co było spowodowane pandemią COVID-19. Obecne problemy częściowo mają źródło w sukcesie, jaki odniosła „Euphoria”.

Sezon 3., który jest tak wyczekiwany przez miliony widzów, ewidentnie nie ma szczęścia. Najpierw pojawiły się kłopoty ze zgraniem kalendarza wszystkich zaangażowanych. Zwłaszcza Zendaya (serialowa Rue Bennett) stała się wielką gwiazdą i pojawia się w wielu produkcjach. Sydney Sweeney (Cassie Howard), Hunter Schafer (Jules Vaughn) i inni również nie narzekają na brak zajęć.

Potem reżyser Sama Levinson stwierdził, że nie będzie pracować nad kilkoma produkcjami jednocześnie. Z jakiegoś powodu priorytetem stała się dla niego kontynuacja zdecydowanie chłodniej przyjętego serialu „Idol”. Z czego wynika ta niespodziewana decyzja? Być może z faktu, że ma nad czym pracować.

Kolejnym czynnikiem wstrzymującym prace nad trzecią odsłoną „Euforii” jest strajk scenarzystów w USA. Od 2 maja praktycznie nie powstają nowe historie. A Francesca Orsi, dyrektor wykonawcza HBO, przyznała w jednym z wywiadów, że obecnie producenci nie mają gotowego scenariusza nowych odcinków, więc nie można rozpocząć zdjęć.  

„Euphoria”, sezon 3. – kiedy może mieć premierę?

Na pewno nie uda się zrealizować serialu do końca 2023 roku. A trzeba pamiętać o postprodukcji, kampanii marketingowej i wielu innych działaniach, jakie podejmowane są przed premierą, a po zakończeniu zdjęć. W kwietniowym wywiadzie dla „Entertainment Tonight” Zendaya określiła pogłoski o wypuszczeniu nowej odsłony w 2024 r. jako „prawdopodobne”. Jednocześnie przyznała, że nie ma pełnej wiedzy na temat konkretnych dat.

Rozmowa ukazała się jednak przed strajkiem scenarzystów. Ostatnie informacje od twórców zaangażowanych w tworzenie 3. sezonu „Euforii” wskazują, że premiera nastąpi „gdzieś w 2025 roku”. To jednak tylko szacunki, a nie konkretny cel. I wydaje się, że prędzej pojawią się kolejne opóźnienia i przesunięcia, niż dojdzie do przyspieszenia prac.

Archiwum: luty 2024