Seriale o wampirach przyciągają przed ekrany miliony widzów. Główni bohaterowie tych produkcji mogą budzić skrajne emocje – od fascynacji, uwielbienia i troski, aż po nienawiść i starach. Wampiry są ciekawymi postaciami przede wszystkim ze względu na swoje nadprzyrodzone moce. Chociaż są bezdusznymi krwiopijcami, to widz niemal zawsze odnajdzie w nich sporo człowieczeństwa.

Nic dziwnego, że te produkcje są tak chętnie oglądane – to po prostu ogromna dawka emocji! Poznaj 10 najlepszych seriali o wampirach, które z pewnością umilą twój wieczór i dostarczą niezapomnianych emocji i adrenaliny! Większość z nich znajdziesz na popularnych platformach takich jak Netflix i HBO.

„Pamiętniki wampirów”

Tytuł otwierający ranking najlepszych 10 seriali o wampirach to bardzo popularna i uwielbiana przez widzów produkcja „Pamiętniki wampirów”. To aż osiem sezonów niesamowitych przygód, romansów, ale i problemów w życiu dwóch braci – Damona i Stefana Salvatore, a także ich przyjaciół. W rolach głównych występują Ian Somerhalder i Paul Wesley. Serial otrzymał nominację do nagrody Saturna w kategorii dla najlepszego serialu i najlepszego wydania serialu telewizyjnego na DVD / Blu-ray. 

Akcja serialu rozpoczyna się w momencie, gdy dwóch braci wraca do rodzinnego miasteczka Mystic Falls. Tam poznają piękną Elenę – w tej roli Nina Dobrev. Dziewczyna jest niesamowicie podobna do kobiety, która przemieniła Damona i Stefana w wampiry. Ich powrót do miasta pociągnie za sobą lawinę różnych zdarzeń. Mężczyźni wraz z Eleną będą musieli zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu i problemami. Nie obejdzie się również bez ognistego romansu. 

To barwny serial ze świetnymi postaciami. Każda z nich wnosi coś wyjątkowego do tej produkcji. Z pewnością znajdziesz swoich ulubieńców, którym będziesz kibicować w pokonywaniu kolejnych trudności i wyzwań.

„V Wars”

Kolejna produkcja w zestawieniu to „V Wars”. W tym serialu również w roli głównej świetny Ian Somerhalder. 

To opowieść o tym, jak nieznana choroba przemienia ludzi w wampiry. Doktor Luther Swann musi zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem. Ta straszna choroba przemieniła w wampira również jego najlepszego przyjaciela, który stanął na czele morderczych krwiopijców.

Najgorsze jest to, że epidemia rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Ludzie zaczynają dzielić się na dwa wrogie obozy – w jednym z nich są normalne osoby, w drugim – wampiry. Doktor Swann stoi musi się dowiedzieć, jak powstrzymać drapieżców i rozprzestrzenianie się choroby.

„Van Helsing”

Jeśli szukasz ciekawego serialu o wampirach – świetnym wyborem będzie „Van Helsing” wyreżyserowany przez Stephena Sommersa. Produkcja oferuje aż 5 wciągających i emocjonujących sezonów, które pochłoną cię na co najmniej kilka tygodni. Zdobyła nagrodę Saturna za najlepszą muzykę. 

Serial opowiada o losach Vanessy Helsing. To krewna bardzo znanego łowcy. Kobieta zapada w śpiączkę, a następnie zostaje przywrócona do życia w świecie, w którym władza spoczywa w rękach krwiożerczych wampirów. To właśnie Vanessa musi uratować ludzkość. Nie będzie jej łatwo, bo wampiry też chcą uratować swój świat. 

„Vampires”

„Vampires” to nowy serial z 2020 roku. Cieszył się szczególną popularnością wśród widzów lubiących produkcje z motywem krwiożerczych bestii. 

Serial opowiada historię nastoletniej półwampirzycy z Paryża. Dziewczyna stara się zapanować nad nowymi mocami. Jej spokój zakłócają również rodzinne problemy. Brzmi jak wystarczająco wiele problemów? To nie wszystko! Jej śladem podąża również tajna wampirza organizacja. 

Ciekawa i lekka produkcja, skierowana raczej do nastoletnich widzów.

„Shadowhunters”

Kolejna produkcja w zestawieniu produkcji o krwiopijcach to „Shadowhunters”. To trzy wciągające sezony przygód Nocnych Łowców. Serial zdobył nagrodę People’s Choice w kategorii dla ulubionego serialu science fiction / fantasy. 

Serial opowiada o nastolatce, która niespodziewanie odkrywa, że należy do rodu Nocnych Łowców. Do jej głównych zadań należy ochrona świata i ludzkości przed atakami strasznych demonów. Gdy matka dziewczyny zostaje uprowadzona – Clary wraz z Jace’em, Alekiem, Isabelle i Simonem wyruszają w niebezpieczną podróż, której celem jest odnalezienie kobiety. 

„Nie z tego świata”

Czas na prawdziwego klasyka wśród pozycji na liście najlepszych seriali o wampirach. „Nie z tego świata” to aż 15 wciągających sezonów opowiadających o przygodach dwóch braci – Sama i Deana. Ta produkcja nie skupia się wyłącznie na wampirach – można w niej zobaczyć także demony i wszelkiego rodzaju bestie. Zdobyła nominację do nagrody Saturna m.in. w kategorii za najlepszy serial dla młodzieży i serial horror

To opowieść o nierozłącznych braciach, którzy walczą ze złem. Mężczyźni już od dzieciństwa byli przygotowywani do walki ze złem i demonami. Prekursorem tych działań był ich ojciec, który nagle znika. Bracia nie mają wyboru – muszą porzucić swoje dotychczasowe życie i odnaleźć ojca.

Zło czai się na każdym kroku, a na drodze bohaterów pojawi się wiele wyzwań i przeszkód. To świetny serial, dzięki któremu przeniesiesz się do zupełnie innego świata. Jeśli szukasz dużej dawki emocji i adrenaliny, ta produkcja będzie dobrym wyborem.

„Drakula”

Ten serial to nowa wersja klasycznej opowieści o Drakuli. Otrzymał nominację do nagrody Saturna w kategorii dla najlepszej prezentacji telewizyjnej. 

Hrabia Dracula postanawia przenieść się do Anglii, znudzony swoim dotychczasowym życiem. Jednak jeszcze przed wyprowadzką zaprasza do swojego zamku Jonathana. Mężczyzna bardzo szybko odkrywa, że może nie wyjść cało z tego spotkania. Aby uchronić się przed śmiercią, ucieka do znajdującego się niedaleko klasztoru. Tam spotyka Agatę – ich wspólnym celem stanie się powstrzymanie złego wampira.

„Czysta krew”

Wśród najlepszych produkcji i wampirach nie mogło zabraknąć serialu „Czysta krew”. To emocjonujące siedem sezonów, które umili twoje wieczory przez kilka tygodni. Serial zdobył nagrodę Złoty Glob dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym. 

To opowieść o Sookie Stackhouse, która potrafi czytać w myślach. W tej roli świetna Anna Paquin. Dziewczyna uwielbia przebywać w towarzystwie wampirów, ponieważ to jedyne osoby, których myśli nie słyszy.

Akcja toczy się w Luizjanie, gdzie uznano prawa krwiopijców. Wszystko za sprawą wynalezienia napoju o nazwie True Blood, który świetnie zastępuje ludzką krew. Dzięki temu wampiry mogą żyć wśród ludzi i zupełnie im nie zagrażać. Oczywiście nie brakuje przeciwników zmian – zarówno wśród ludzi, jak i samych wampirów.

„Buffy: postrach wampirów”

Ostatnia propozycja na liście to „Buffy: postrach wampirów”. To siedem wciągających sezonów, których nie możesz przegapić. Serial zdobył dwie statuetki Emmy za najlepszą charakteryzację i kompozycję muzyczną. 

To opowieść o szesnastoletniej Buffy Summers. W tej roli zjawiskowa Sarah Michelle Gellar. Przeznaczeniem nastolatki jest zabijanie wampirów. Buffy nie cieszyła się dobrą opinią w szkole ze względu na swoje zachowanie. Po przeprowadzce do Kalifornii pragnie rozpocząć nowe życie. W nowej szkole poznaje Anthony’ego. Okazuje się, że chłopak wie, jaką misję ma Buffy. Nastolatkowie szybko się zaprzyjaźniają i łączą siły w walce z wampirami.

„The originals”

To świetny spin-off serialu „Pamiętniki wampirów”.

Opowieść o najstarszej rodzinie wampirów na świecie. Klaus powraca do Nowego Orleanu –  miasta założonego przez jego rodzinę. Na miejscu spotyka Marcela, który przejął władzę nad miastem i mieszkańcami. To dopiero początek ich emocjonujących przygód.

Filmy i seriale o wampirach to wciągające produkcje, które pozwalają ci jako widzowi wejść do fascynującego i nieznanego świata. Seriali związanych z motywem wampirów jest naprawdę wiele. Z pewnością znajdziesz produkcję, która przypadnie ci do gustu. Wybierz propozycję z powyższej listy i spędź miły wieczór – a nawet kilkadziesiąt wieczorów! – w domowym zaciszu.

Archiwum: marzec 2024