O czym będzie serial „Berlin”?

Nowy spin-off serialu „Dom z Papieru” – „Berlin” serial skupia się na jednym z członków gangu Profesora. Mowa tu oczywiście o Berlinie, którego gra Pedro Alonso. Ten spin-off zabierze wszystkich widzów w przeszłość, pokazując poprzednie życie tego aroganckiego dżentelmena. W najnowszym trailerze serialu twórcy pokazują szczątki przedstawianej historii. Ujrzeć w nim można papierowy model banku, z którego Berlin zabiera czerwony klejnot… po czym jego uwagę przykuwa papierowa figurka kobiety. Zapowiedź ta nie zdradza tak na prawdę niczego, lecz z pewnością mocno zadziała na wyobraźnię fanów i rozpali ich ciekawość. Twórcy mocno pilnują, aby żadne szczegóły fabuły nie wyciekły do internetu. Wypuszczają jedynie krótkie zwiastuny, które stają się coraz bardziej enigmatyczne. W pierwszym trailerze fani mogli poznać główne postaci spin-offu, czyli Berlina, Damiana, Keilę, Cameron, Roi’a oraz Bruce’a. Oprócz ich wyglądu niestety nic więcej nie na tę chwilę nie wiemy.

Popularność postaci Berlina.

Pomysł na spin-off pojawił się po ogromnej dyskusji fanów w internecie. Pomimo tego, że Berlin, oprócz tego że jest złodziejem, jest również bardzo arogancki, pokochały go rzesze ludzi. Pod koniec ostatniego sezonu „Domu z Papieru” widzowie przeżyli jednak duże zaskoczenie, a ostatnia scena z Berlinem wywołała ogromną dyskusję na forach internetowych. To poruszenie, zastanawianie się nad charakterem, przeszłością i motywacją Berlina zainspirowało twórców do zgłębienia jego postaci. Ogłosili wtedy, że wszyscy fani złodzieja granego przed Pedro Alonsa poznają jego przeszłość już niedługo, w spin-offie serialu „Dom z Papieru” – „Berlin”.

Co już wiemy o postaci Berlina?

Pięć sezonów serialu „Dom z Papieru” pozwoliło widzom dokładnie poznać wszystkich członków grupy złodziei. Berlin był jedną z tych postaci, którą można kochać lub nienawidzić. Widzowie dowiedzieli się o jego chorobie, Miopatii Hellmera, która jest śmiertelna. Ta diagnoza z pewnością mocno wpłynęła na jego życie, gdy dowiedział się że jego mięśnie będą powoli zanikać. Jednak wiele osób nie darzy go zbyt dużą sympatią. Pomimo dewastującej historii z chorobą, Berlin jest szczerze znienawidzony przez część fanów serialu. Nic dziwnego biorąc pod uwagę to, jakim był człowiekiem. Owszem, był na co dzień eleganckim dżentelmenem, jednak jego charakter powodował wrzenie krwi. Rasistowskie i mizoginistyczne poglądy oraz teksty powodowały, że wiele osób nie potrafiło znieść momentów, kiedy Berlin pojawiał się na ekranie. Wszystkie te wątki z pewnością zostaną rozwinięte w spin-offie serialu „Dom z Papieru” – „Berlin” serial.

Kiedy można będzie zobaczyć spin-off serialu „Dom z Papieru” – „Berlin” serial?

Spin-off został ogłoszony w grudniu 2021, po zakończeniu piątego sezonu „Domu z papieru”. Jednak jak wiemy, nakręcenie serii odcinków jest czasochłonne. Dlatego właśnie data premiery została ustalona na dwa lata później, na grudzień 2023. W ciągu wielu miesięcy od ogłoszenia spin-offu serialu „Dom z papieru” – „Berlin”, serial był znów szeroko komentowany. Fani skupiali się na każdym szczególe, który był wypuszczany przez twórców i próbowali go analizować. Największe poruszenie wywołują oczywiście oficjalne trailery. Rozpoczynają one zawsze szerokie spekulacje na temat postaci czy fabuły. Niestety do premiery nowego serialu zostało jeszcze sporo czasu. Jednak to oczekiwanie z pewnością się opłaci!

Fot. główne: Kadr ze zwiastuna serialu „Berlin” (via Twitter: Netflix Polska @NetflixPL)

Archiwum: kwiecień 2024