Coraz więcej osób w Polsce i na świecie uwielbia koreańskie seriale. Netflix przyczynił się do rozwoju tego trendu, gdy stworzył bijący rekordy popularności serial „Squid Game”. Teraz platforma idzie za ciosem, oferując swoim użytkownikom coraz więcej koreańskich produkcji. W niniejszym artykule opisujemy najlepsze z nich.

Najlepsze koreańskie seriale Netflixa [TOP 10]

Koreańska popkultura opanowała Zachód. I nie chodzi tu tylko o uwielbiany k-pop, lecz także o filmy i seriale, które zyskują coraz więcej zwolenników na całym świecie. Nagrodzony Oscarem „Parasite” oraz wspomniany wyżej „Squid Game” to dopiero początek listy koreańskich hitów. Jakie inne produkcje warto obejrzeć? Przedstawiamy TOP 10 seriali z Korei Południowej, które znajdziesz na Netflix.

„Squid Game” (2021) – koreański serial Netflixa, który podbił świat

Fenomen popkulturowy, który przebił swoją popularnością takie hity Netflixa, jak „Bridgertonowie” czy „Wiedźmin”. Serial opowiada o 456 desperatach, którzy decydują się na udział w zabójczym turnieju, by poprawić swój byt. Nagroda wynosi 45,6 miliarda wonów. Otrzyma ją jedyna osoba, której uda się nie zginąć. W rolach głównych wystąpili m.in. Lee Jung-jae, Park Hae-soo i Jung Ho-yeon.

„All of Us Are Dead” (2022)

Nowy hit Netflixa prosto z Korei Południowej łączy w sobie serial dla młodzieży z krwawym horrorem. „All of Us Are Dead” przedstawia losy nastolatków uwięzionych w szkole wraz z kolegami przemienionymi w zombie. Wśród gwiazd produkcji znaleźli się Park Ji-hoo, Yoon Chan-young, Jo Yi-hyun, Lomon i Yoo In-soo.

„Navillera” (2021)

Siedemdziesięcioletni Shim Deok-chul postanawia spełnić swoje życiowe marzenie i zapisuje się na lekcje baletu. W szkole tańca poznaje utalentowanego dwudziestotrzylatka. Mężczyźni zaczynają wspierać się w swojej pasji i w życiu. W głównych bohaterów w tym koreańskim serialu Netflixa wcielają się Park In-hwan i Song Kang.

„Juvenile Justice” (2022)

Serial koreański z 2022 roku ukazuje perypetie sędzi Shim Eun-seok (Kim Hye-soo), która nienawidzi młodych przestępców. Z czasem orientuje się jednak, że ich czyny nie są efektem drzemiącego w nich zła, lecz wynikają z problemów ekonomicznych, rodzinnych i społecznych.

„Crash Landing on You” (2020)

W kolejnym z koreańskich seriali Netflixa, który znalazł się na naszej liście, główną bohaterką jest pochodząca z zamożnej rodziny, piękna i odnosząca sukcesy zawodowe Yoon Se-ri. Pewnego dnia przypadkowo ląduje paralotnią w Korei Północnej, gdzie poznaje przystojnego oficera tamtejszej armii. W kochanków z dwóch różnych światów wcielili się Son Ye-jin i Hyun Bin.

„It’s Okay to Not Be Okay” (2020)

Jeden z najlepszych seriali koreańskich Netflixa, doceniony m.in. przez „The New York Times”. Przedstawia historię pozbawionej uczuć pisarki (Seo Ye-ji), która trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie poznaje pielęgniarza (Kim Soo-hyun) opiekującego się bratem z autyzmem. Razem pomagają sobie przezwyciężyć swoje traumy i budują więzi, jakich nie zaznali nigdy wcześniej.

„The Silent Sea” (2021)

Dystopijne science-fiction przedstawiające opowieść o uczestnikach wyprawy kosmicznej, którzy starają się odzyskać tajemnicze próbki z opuszczonego laboratorium na Księżycu. W rolach głównych występują Gong Yoo, Bae Doona, Lee Joon, Lee Moo-saeng i Heo Sung-tae.

„Stranger” (2017)

Południowokoreański serial „Stranger” z 2017 roku to świetny kryminał, który ukazuje śledztwo prowadzone przez wyzutego z uczuć prokuratora (Cho Seung-woo) i odważną detektyw (Bae Doona). Sprawa jest o tyle trudna, że dotyczy morderstwa w skorumpowanym świecie polityki. Serial doczekał się dwóch sezonów.

„Start-up” (2020)

Akcja tego koreańskiego serialu Netflixa rozgrywa się świecie młodych przedsiębiorców. Bohaterowie rywalizują ze sobą w branży technologicznej, jednocześnie borykając się z trudnymi sprawami sercowymi. W obsadzie znaleźli się m.in. Nam Joo-hyuk, Kim Seon-ho, Bae Suzy, Kang Han-na i Yeo Jin-goo.

„Something in the Rain” (2018)

„Something in the Rain” to kolejny koreański serial przedstawiający historię zakazanej miłości. Główną bohaterką jest 35-letnia karierowiczka, Yoon Jin Ah, która wdaje się w romans z młodszym bratem swojej przyjaciółki. Zakochani utrzymują swój związek w tajemnicy, by nie narazić na szwank reputacji kobiety. W rolach głównych Son Ye-jin i Jung Hae-in.

Widziałeś już wszystkie powyższe tytuły i szukasz innych koreańskich seriali na Netflix? Poza wymienionymi, warto obejrzeć także „Vicenzo”, „Romance Is a Bonus Book”, „Hospital Playlist” oraz „Itaewon Class”. Ponadto już w 2022 roku na platformę trafi koreańska wersja „Domu z papieru” oraz kilkanaście innych produkcji z Korei Północnej.

Archiwum: kwiecień 2024