Jeśli lubisz seriale animowane, Netflix zachwyci cię swoją bogatą ofertą produkcji dla odbiorców w każdym wieku. Na platformie znajdziesz animacje będące przejmującymi dramatami, serialami fantasy, czarnymi komediami, a także opowieściami dla dzieci. Które z nich warto obejrzeć? Przedstawiamy 5 największych hitów dla dorosłych oraz 5 świetnych kreskówek dla dzieci.

Najlepsze seriale animowane Netflixa dla dorosłych – TOP 5

Choć seriale i filmy animowane kojarzą się przede wszystkim z bajkami dla dzieci, istnieje mnóstwo animacji przeznaczonych tylko dla widzów dorosłych. „Simpsonowie” czy „South Park” to najsłynniejsze przykłady takich treści, jednak jest ich znacznie więcej. Wśród najlepszych seriali animowanych dla starszych odbiorców, które można znaleźć w serwisie Netflix, bardzo często wymieniany jest superpopularny „Rick i Morty”. Nie jest to jednak oryginalna produkcja platformy, w związku z czym w każdej chwili może z niej zniknąć. Dlatego my skupimy się dziś na produkcjach Netflix Originals. Oto 5 najlepszych z nich:

„BoJack Horseman” (2014) – 6 sezonów

Największy hit wśród seriali animowanych Netflixa przeznaczonych dla dorosłych widzów. Głównym bohaterem jest koń, który w latach 90. cieszył się popularnością jako gwiazda sitcomu. Po 20 latach staczania się BoJack chce powrócić na szczyt, w czym pomagają mu m.in. agentka Carolyn, współlokator Todd i ghostwriterka Diane.

„Miłość, śmierć i roboty” (2019) – 2 sezony

Antologia krótkich animowanych opowieści dla dorosłych, której jednym z producentów jest David Fincher. Serial przedstawia historie dotyczące tytułowych tematów, wykorzystując różne stylistyki i konwencje gatunkowe.

„Rozczarowani” (2018) – 4 części

Opowieść o księżniczce Bean, która za nic ma swoje obowiązki, czym doprowadza króla do szału. Zamiast siedzieć na dworze, przeżywa szalone przygody w towarzystwie zaprzyjaźnionego elfa i osobistego demona.

„Arcane” (2021) – 1 sezon

Osadzona w uniwersum League of Legends animacja opowiada o napięciach między miastami Piltover i Zaun, które doprowadzają do waśni między siostrami Vi i Jinx. Serial okazał się wielkim hitem, który zaraz po premierze trafił na pierwsze miejsce list TOP 10 Netflixa w wielu krajach na całym globie.

„Big Mouth” (2017) – 5 sezonów

Opowieść o trudach dojrzewania podana w błyskotliwy, humorystyczny i nieco obsceniczny sposób. Głównymi bohaterami są licealiści nawiedzani przez młodzieńcze lęki i hormony przedstawione w postaci potworów.

Najlepsze animowane seriale Netflixa dla dzieci – TOP 5

Jak wspomniano już na wstępie, najlepsze seriale animowane Netflixa nie kończą się na produkcjach dla dorosłych. W ramach oryginalnych produkcji platformy powstaje mnóstwo treści przeznaczonych dla małych widzów. Są to zarówno tytuły bez ograniczeń wiekowych, jak i pozycje przeznaczone dla dzieci po siódmym roku życia. Poniżej znajdziesz 5 najlepszych seriali animowanych Netflixa dla dzieci w różnym wieku.

„Jeźdźcy smoków: Załoga ratunkowa” (2019) – 2 sezony

Serial dla dzieci związany z popularną serią filmów „Jak wytresować smoka”. Opowiada o bliźniętach Daku i Leyli, którzy spędzają czas na ratowaniu innych i ochronie ich osady Chatwiele. Na Netflixie można obejrzeć także inne produkcje osadzone w smoczym uniwersum.

„She-Ra i księżniczki mocy” (2018) – 5 sezonów

Utrzymana w stylistyce anime opowieść o osieroconej Adorze, która odkrywa magiczny miecz i swoje legendarne pochodzenie. Opuszcza złowrogą Hordę i jako wojownicza księżniczka She-Ra dołącza do Rebelii, gdzie wspólnie z innymi wojowniczkami walczy ze złem. Serial jest remakiem hitu telewizyjnego z lat 80.

„Park Jurajski: Obóz kredowy” (2020) – 4 sezony

Animowany serial z uniwersum „Jurassic Park”, w którym grupa nastolatków musi walczyć o przetrwanie podczas letniego obozu na wyspie Isla Nublar. Czy uda im się ochronić przed zamieszkującymi ją dinozaurami? „Park Jurajski: Obóz kredowy” to tytuł przeznaczony dla nieco starszych dzieci.

„Zwierzęce zagadki” (2022) – 1 sezon

Nowy serial animowany Netflixa dla dzieci. Jego głównymi bohaterami są Sam i Kit – agenci specjalni, którzy przemierzają glob, próbując rozwikłać tajemnice świata zwierząt. W trakcie swojej misji posługują się faktami naukowymi i zdolnościami szpiegowskimi oraz supergadżetami.

„Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci” (2019) – 4 sezony

Propozycja dla fanów „Szybkich i wściekłych”, którzy chcą podzielić się miłością do franczyzy ze swoimi dziećmi w wieku szkolnym. Serial opowiada o nastoletnim Tonym Torreto i jego przyjaciołach, którzy zostają zatrudnieni przez rząd, by przeniknąć do grupy przestępczej organizującej wyścigi samochodowe.

Znasz już najlepsze, naszym zdaniem, seriale animowane Netflixa. Jeśli szukasz innych ciekawych filmów i seriali, przejrzyj nasze pozostałe artykuły. Znajdziesz wśród nich rankingi i zestawienia największych hitów platformy z różnych gatunków.

Archiwum: kwiecień 2024