Na platformach takich jak Netflix i HBO dostępnych jest wiele popularnych seriali, w których gangsterzy grają główne role. Możesz oglądać je gdzie i kiedy chcesz. W dalszej części artykułu znajdziesz listę TOP 5 najlepszych seriali gangsterskich, które zdecydowanie warto zobaczyć. Niezwykła i wciągająca fabuła, świetni aktorzy i duża dawka emocji to cechy charakterystyczne tych ekranizacji. Połączenie niebezpiecznych i mrożących krew w żyłach momentów z wątkami miłosnymi sprawia, że ten motyw jest uwielbiany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Sprawdź, czy oglądałeś już wszystkie propozycje z poniższej listy. Jeśli nie – warto nadrobić!

„Rodzina Soprano” – najlepszy serial gangsterski

Rodzina Soprano plakat

Pierwszy punkt na liście to „Rodzina Soprano”. Ponadczasowy serial składający się z 6 ciekawych sezonów. Ma duże grono miłośników, które mimo upływu lat stale się powiększa. Na swoim koncie ma kilka nagród, w tym między innymi Złoty Glob dla najlepszej aktorki, aktora, a także serialu dramatycznego.

Intrygująca i momentami nieco zabawna historia włosko-amerykańskiej rodziny. Główny bohater to Tony Soprano – boss mafii. Niestety, codzienne problemy rodzinne, a także te związane z pracą, zaczynają go przerastać. Mężczyzna próbuje szukać pomocy i udaje się do psychiatry. Pragnie poukładać swoje życie prywatne i zawodowe, co z kolei wpłynie pozytywnie na jego samopoczucie. Lekarka nie ma pojęcia, kim jest jej pacjent i z jakimi problemami tak naprawdę się mierzy. 

Tego serialu o mafii nie mogło zabraknąć w rankingu. Mimo tego, że premiera odbyła się wiele lat temu, wciąż zyskuje on nowych widzów.

https://youtube.com/watch?v=u9qpFgAa52U

„Peaky Blinders”

Peaky Blinders plakat

Kolejna propozycja na liście to „Peaky Blinders”. Ekranizacja zdobyła nagrodę BAFTA TV, między innymi za najlepszy serial dramatyczny, charakteryzację, fryzury, zdjęcia i światło. 

Zaskakująca kryminalna historia rozgrywająca się w podziemiach miasteczka Birmingham. Tommy Shelby to szef gangu, któremu zależy na wzmocnieniu swojej pozycji. Jednak będzie musiał zmierzyć się z inspektorem policji, Chesterem Campbellem.

Tommy jest bardzo intrygującą i złożoną postacią, której nie da się do końca rozszyfrować. Może budzić skrajne emocje – od uwielbienia aż do nienawiści. Wciągające odcinki i świetna obsada to czynniki sprawiające, że nie możesz pominąć tej propozycji.

„Królowa południa”

Królowa południa plakat

Następny serial o mafii na tej liście to „Królowa południa”. Główną postacią jest silna kobieta, żyjąca w niebezpiecznym świecie pełnym przestępstw. Teresa Mendoza dowiaduje się, że jej narzeczony brał udział w przemycie narkotyków i zginął. Ona również staje się celem tych samych ludzi. Kobieta przechodzi ogromną metamorfozę. Staje się niesamowicie odważna i żądna władzy. 

To szansa, aby spojrzeć na gangsterski świat z nieco innej perspektywy kobiety mafii. Zdecydowanie warto zobaczyć tę propozycję!

„Synowie Anarchii” – mafia na motocyklach

Synowie Anarchii plakat

Czas na serial o mafii, który przypadnie do gustu także miłośnikom motoryzacji. Siedem sezonów pochłonie twoją uwagę. „Synowie Anarchii” to kultowa produkcja. Będzie świetna dla osób lubiących adrenalinę i chcących zobaczyć nieco tajemniczego i brutalnego świata. Opowiada historię gangu motocyklowego Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Original z Kalifornii. Choć nie jest to nowy serial, wciąż zyskuje fanów.

„Ślepnąc od świateł”

Ślepnąc od świateł plakat

Ranking seriali o mafii kończy polska produkcja „Ślepnąc od świateł”, będąca adaptacją świetnej powieści Jakuba Żulczyka. Zdobyła nagrodę Orła za najlepszy filmowy serial fabularny. 

Serial opowiada historię Kuby – dilera narkotykowego, który pragnie normalnego życia. Nie jest jednak duszą towarzystwa. To perfekcjonista, który musi mieć nad wszystkim kontrolę. Jego klientami są różni celebryci, politycy, gwiazdy muzyki i bogate dzieciaki. Mężczyzna chce uciec od przestępczego świata, jednak jest to znacznie trudniejsze, niż wydawało się na początku. Jak potoczą się jego losy?

https://youtube.com/watch?v=Y4l9EK-1tfw

Seriale o mafii to idealne opowieści dla osób, którym zależy na dużej dawce adrenaliny i poznaniu tajemniczego przestępczego świata. To środowisko może być intrygujące dla zwykłego człowieka, który w normalnym świecie nie ma do niego dostępu. Obecnie większość filmów i seriali dostępnych jest online na różnych płatnych platformach. Jeśli nie masz planów na wieczór, dobry serial o mafii z powyższej listy lub film gangsterski to strzał w dziesiątkę.

Archiwum: luty 2024