Seriale o tematyce LGBT stają się coraz popularniejsze. Ta tematyka poruszana jest w wielu produkcjach dostępnych online na Netflix, HBO i innych platformach. Nie ma w tym nic dziwnego – seksualność powoli przestaje być tabu. Produkcje, które znalazły się na poniższej liście seriali o lesbijkach, ukazują między innymi trudności, z jakimi muszą na co dzień mierzyć się takie osoby.

Mimo rosnącej tolerancji i oswajania się z tym tematem wciąż napotykają na swojej drodze nieprzyjemne sytuacje i brak akceptacji ze strony innych. Kolejne sezony popularnych seriali wplatają wątki związane z osobami LGBT. Ten temat jest coraz szerzej dyskutowany w wielu krajach, nie tylko europejskich.

Sprawdź, które seriale o lesbijkach warto zobaczyć!

„Euforia”

Pierwsza propozycja w zestawieniu najlepszych seriali o społeczności LGBTQ to „Euforia”. Tę produkcję można zobaczyć na platformie HBO. Zdobyła aż trzy nagrody EMMY – dla najlepszej aktorki w serialu dramatyczny, za najlepszą oryginalną muzykę i słowa oraz współczesną charakteryzację. 

Główną bohaterką jest Rue – nastolatka uzależniona od narkotyków. Jej życie zupełnie się zmienia, gdy na jej drodze staje transseksualna Jules. Dziewczyny zaprzyjaźniają się i spędzają wspólnie czas. Ta produkcja świetnie ukazuje problemy, z jakimi muszą mierzyć się osoby uzależnione, samotne i poszukujące swojego prawdziwego ja. 

Świetny, ale i trudny serial, który wciągnie cię już od początku. Zdecydowanie warto go obejrzeć, jeśli chcesz lepiej zrozumieć młodych ludzi, którzy poszukują własnej tożsamości.

„Porady różowej brygady”

Kolejna propozycja na tej liście to serial reality show „Porady różowej brygady”. To aż pięć sezonów ciekawych przygód osób ze środowiska LGBT. Serial zdobył nagrodę EMMY dla najlepszego ustrukturyzowanego programy reality. 

Bobby Berk, Karamo Brown, Tan France, Antoni Porowski i Jonathan Van Ness wyruszają na poszukiwania osób, które potrzebują ich porady i pomocy! Spotkanie z tą piątką odmieni życie każdego. Nieodłącznym elementem programu są metamorfozy i ciekawe rozmowy. 

„Hollywood”

Czas na prowokujący serial Ryana Murphy’ego i Iana Brennana – „Hollywood”. Produkcja zdobyła nominację do Złotych Globów dla najlepszego drugoplanowego aktora telewizyjnego. 

Ta historia rozpoczyna się w latach 40. w Hollywood – Fabryki Snów dla wielu marzycieli. Grupa młodych, ambitnych aktorów i filmowców nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć sławę i osiągnąć sukces. Właśnie dzięki temu będą w stanie spełnić swoje marzenia.

Niestety, na rynku jest spora konkurencja, a przebicie się graniczy z cudem. Będą musieli zapłacić wysoką cenę za sławę.

Ten portret złotej ery w Hollywood ukazuje problemy, z którymi musieli się borykać ludzie tamtych czasów. Wszechobecny rasizm, homofobia i seksizm w tej opowieści są pokazane naprawdę dosadnie. 

Zdecydowanie warto zobaczyć tę produkcję, gdyż poruszanej w niej tematy nie straciły na aktualności. 

„Sex Education”

Następna pozycja na liście seriali o lesbijkach i całej społeczności LGBT to „Sex Education”. Ta produkcja zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie – porusza nie tylko wątki związane ze społecznością LGBT, ale także te ogólnie związane z tematem seksu (jak sama nazwa wskazuje). Młodym ludziom może pomóc oswoić się z tym tematem.

Ciekawe i barwne postacie, różnorodne charaktery i osobowości sprawiają, że młody człowiek szybko dowie się, że w społeczeństwie jest miejsce dla każdego. Trzy sezony tej produkcji z pewnością umilą ci wieczór. To lekki, przyjemny i zabawny serial poruszający ważne zagadnienia. 

Serial opowiada o nastoletnim Otisie, który poznaje zbuntowaną Maeve i wspólnie postanawiają udzielać w szkole porad seksualnych. Chłopak idzie śladami swojej matki, która zawodowo pracuje jako seksuolog. To świetny i zabawny serial, który warto obejrzeć!

„Glee”

Następna pozycja na liście seriali o lesbijkach to „Glee”. Serial zdobył aż trzy Złote Globy w kategorii najlepszego serialu komediowego, aktorki i aktora drugoplanowego. Sześć sezonów dostarczy ci rozrywki na kolejnych kilka tygodni. 

Serial opowiada o nauczycielu hiszpańskiego, który przejmuję opiekę na licealnym chórem. Wyjątkowa mieszanka problemów nastolatków, licznych skandali i intryg oraz świetnych piosenek to właśnie „Glee”. Nie brakuje tam również osób o odmiennej orientacji seksualnej. 

„Pose”

Serial przepełniony barwami i różnorodnymi kreacjami. „Pose” to trzy świetne sezony wciągającej opowieści o środowisku LGBTQ. Serial zdobył nominację do Złotych Globów w kategorii najlepszego serialu dramatycznego i najlepszego aktora.

Blanca otwiera w Nowym Jorku wyjątkowe miejsce dla osób LGBTQ. Pod jej skrzydła trafiają świetny tancerz oraz prostytutka, która musi walczyć z własnymi demonami. Ta produkcja w dosadny sposób porusza tematy związane z uprzedzeniami, wykluczeniem ze społeczeństwa i podkreśla, jak ważne jest wsparcie rodziny i przyjaciół. To produkcja zdecydowanie warta uwagi.

„Słowo na L”

Ostatnia produkcja w tym zestawieniu to „Słowo na L”. Produkcja zdobyła Złotego Satelitę w kategorii najlepszej aktorki w serialu dramatycznym. 

Ten serial to opowieść o grupie lesbijek z Los Angeles. Świetnie ukazuje różne problemy, z którymi muszą mierzyć się osoby ze środowiska LGBT. Wciągające sześć sezonów przeniesie cię w świat trudności codziennego życia, randek oraz związków homoseksualnych i heteroseksualnych. Jeśli jeszcze nie widziałeś tej produkcji najwyższy czas nadrobić zaległości!

Seriale o lesbijkach to interesujące produkcje, które pozwalają widzowi lepiej poznać środowisko LGBT. Oprócz tego, że poruszają ważną tematykę, są również barwne, ciekawe i zabawne. Jeśli szukasz serialu na wieczór wybierz propozycję z powyższej listy, a na pewno nie będziesz żałować!

To jednak tylko (zaledwie!) kilka propozycji związanych z tą tematyką. Oprócz wskazanych tytułów możesz wybrać także „Orange Is the New Black”, który cieszył się sporą popularnością na platformie Netflix, lub polski serial „Kontrola” z 2020 roku. Obecnie powstaje coraz więcej produkcji poruszających tematykę LGBTQ. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej społeczności seriale mogą nieco przybliżyć ci problemy, z którymi borykają się osoby przynależące do niej.

Archiwum: luty 2024