Jeśli interesujesz się czarną magią i masz ochotę na podróż do tajemniczego świata – wybierz coś z poniższej listy. Znajdziesz na niej najlepsze seriale o czarownicach. Większość z tych produkcji możesz znaleźć na popularnych platformach online takich jak Netflix i HBO.

„Księga czarownic”

Pierwsza produkcja w zestawieniu najlepszych seriali o czarownicach to „Księga czarownic”. Dwa sezony pochłoniesz naprawdę szybko! Serial zdobył nominacje do nagrody Saturna w kategorii najlepszy serial. 

To opowieść o Dianie Bishop, która jest historyczką pochodzącą z rodu czarownic. Kobieta wchodzi w posiadanie tajemniczego starego manuskryptu. Ta księga jest obiektem zainteresowania również innych istot o nadprzyrodzonych siłach. W tym serialu pojawiają się także wampiry. Jednym z nich jest Matthew Clairmont, który od wielu lat poszukuje tej księgi. W tej opowieści nie brakuje również romansów i trudnych decyzji. 

„Tajemny krąg”

Kolejna propozycja to serial „Tajemny krąg”, który zdobył nominację do nagrody Saturna w kategorii najlepszy serial dla młodzieży

Serial opowiada o nastoletniej Cassie Blake. Dziewczyna po śmierci matki jest zmuszona do przeprowadzki do babci. Ta zmiana wiąże się również z koniecznością odnalezienia się w nowej szkole i innym środowisku. Cassie nie ma problemu ze znalezieniem nowych znajomych. Wkrótce odkrywa, że pochodzi z rodu czarownic, a jej przyjaciele również mają nadprzyrodzone zdolności. Nastolatkowie zawiązują tajemniczy krąg, który ma im pomóc okiełznać magiczne moce.

„Nierealne”

Następna propozycja na liście najlepszych seriali o czarownicach to „Nierealne”. Ta produkcja zdobyła nominację do nagrody EMMY za najlepsze efekty specjalne w odcinku „Ignition”. 

To historia grupy wiktoriańskich kobiet. Wyróżniają się na tle innych i mają nadprzyrodzone zdolności, a ich celem jest zmiana świata. Niektóre moce są magiczne i zachwycające, a inne – wręcz przerażające. Kobiety muszą mierzyć się z wrogością reszty społeczeństwa w miasteczku. Ta produkcja przypadnie do gustu osobom poszukującym wyjątkowych i oryginalnych klimatów. Wiktoriański styl i zachwycające kostiumy robią ogromne wrażenie. 

„Czarodziejki”

Jeśli masz trochę wolnego czasu i szukasz dobrego serialu, który ci go wypełni – wybierz tę propozycję z listy najlepszych seriali o czarodziejkach. Ta produkcja ma aż osiem świetnych sezonów, które wciągną cię od pierwszego odcinka. Serial zdobył nominację do nagrody Saturna za najlepszą aktorkę telewizyjną. 

To interesująca opowieść o młodych dziewczynach, które pewnego dnia poznają prawdę na temat swojej rodziny. Dowiadują się, że są czarownicami, a ich celem powinna być walka z budzącymi grozę demonami. Pure, Pheobe i Piper nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jaką moc mają w swoich rękach. To ciekawa opowieść nie tylko o walce z demonami i innymi stworami, ale także o problemach codziennego życia.

„Salem”

W zestawieniu najlepszych seriali o czarownicach nie mogło zabraknąć serialu „Salem”, który ma 3 sezony. Zdobył nominację do nagrody Saturna w kategorii najlepszego serialu.

Głównym bohaterem jest John Alden – weteran powracający do Salem, swojego rodzinnego miasta, aby odnaleźć swoją dawną miłość. Mężczyzna odkrywa, że Salem zostało całkowicie opanowane przez czarownice. 

„Good Witch”

Kolejna produkcja to „Good Witch”. Ma ona aż siedem sezonów. Zdobyła nominację do nagrody Saturna dla najlepszego serialu fantasy.

Serial opowiada o wdowie mającej nadprzyrodzone zdolności. Jej córka również potrafi czarować. Gdy do miasta przybywa doktor, kobieta nawiązuje z nim dosyć skomplikowaną relację. To lekki i przyjemny serial na wieczór.

„Eastwick”

Na liście najlepszych seriali o czarownicach musiał pojawić się „Eastwick”.

To historia trzech gospodyń wiejskich – Roxie, Kat oraz Joanny. Kobiety mieszkają w małym miasteczku Eastwick. Codzienność ich nie zadowala – pragną zmian i spełnienia marzeń. Ich spokojne dotąd życie całkowicie się zmienia, gdy w mieście pojawia się Darryl, niezwykle tajemniczy mężczyzna. To właśnie on sprawia, że kobiety zyskują magiczne zdolności. Od tej pory stają się czarownicami z Eastwick.

To ciekawy i wciągający serial, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom motywu czarów i magicznych zdolności. 

„Magicy”

Kolejna propozycja w zestawieniu seriali o czarownicach to „Magicy”. Serial ma pięć sezonów. Zdobył nominację do nagrody Saturna w kategorii najlepszego serialu fantasy. 

To opowieść o Quentinie – niezwykle utalentowanym chłopcu, który uczęszcza do tajnej i prestiżowej szkoły magii w Nowym Jorku. Tam poznaje nowych przyjaciół, z którymi szkoli swoje wyjątkowe umiejętności. Dzieciaki będą musiały sprostać różnym wyzwaniom, które staną im na drodze. Niestety najlepsza przyjaciółka chłopca nie została przyjęta do szkoły, ale mimo to nie zamierza rezygnować ze swoich marzeń. W tym serialu na pierwszy plan wysuwa się walka dobra ze złem. 

„Sabrina – nastoletnia czarownica”

To prawdziwa klasyka w zestawieniu najlepszych seriali o czarownicach. „Sabrina – nastoletnia czarownica” to aż siedem sezonów fantastycznych przygód nastolatki. Serial pełny humoru, dobrej zabawy i zawierający dużą dawkę magii. Zdobył nominację do nagrody EMMY za najlepszą scenografię i kostiumy.

Serial przedstawia historię Sabriny Spellman, która w dniu szesnastych urodzin dowiaduje się, że jest czarownicą. Dziewczyna mieszka z ciocią Hildą i Zeldą. Nowe magiczne moce sprawiają, że Sabrina postanawia zemścić się na koleżankach. To jednak nie wszystko! Dzięki swoim umiejętnościom zdobywa chłopaka i potrafi wyjść nawet z najgorszych tarapatów. 

To świetny i bardzo zabawny serial opowiadający o przygodach nastoletniej czarownicy. Przyjemna produkcja dla całej rodziny!

„Wiedźmin”

Ostatnia propozycja w zestawieniu najlepszych seriali o czarownicach to „Wiedźmin”. Ta produkcja z pewnością przypadnie do gustu także męskiej części widowni. Zdobyła nominację do nagrody Saturna w następujących kategoriach – dla najlepszego serialu fantasy, aktora i kreacji młodego aktora lub aktorki. To serial na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego. 

Głównym bohaterem jest wiedźmin Geralt. To samotny łowca potworów, który szuka swojego miejsca. Niestety świat go przeraża, a ludzie często są znacznie gorsi niż najstraszniejsze potwory. Na jego drodze staje bardzo potężna czarodziejka i księżniczka. Będą musieli pokonać różne przeciwności na swojej drodze. 

To świetny serial, który przypadnie do gustu nieco starszym odbiorcom. 

Seriale o czarownicach są różnorodne, co pozwala każdemu widzowi znaleźć coś dla siebie. Niektóre produkcje to emocjonujące horrory, z kolei inne – seriale fantasy lub lekkie komedie. W każdej z propozycji znajdującej się na liście najlepszych seriali o czarownicach znajdziesz trochę magii i interesujących przygód. Jeśli nie masz planów na wieczór i chcesz spędzić go w wygodnym fotelu przed telewizorem – wybierz jeden z przygotowanych przez nas tytułów i ciesz się mile spędzonym czasem w domowym zaciszu. Przygody czarownic wciągną cię już od samego początku!

Archiwum: marzec 2024