W dzisiejszych czasach poszukiwanie ciekawych miłosnych filmów na romantyczny wieczór to coraz częściej nie przeglądanie repertuaru kin lecz oferty serwisów streamingowych. Bez wątpienia nieodmienne jednym z najpopularniejszych pozostaje Netflix. Film na walentynki to jeden z wielu przykładów produkcji, jakie można znaleźć na ten platformie. Które z tego typu tytułów są najciekawsze i po które rzeczywiście warto sięgnąć? Przekonaj się. W naszym zestawieniu polecamy różnorodne filmy od melodramatów po komedie romantyczne. Netflix przygotował mnóstwo filmów na święto zakochanych. My pokazujemy najciekawsze.

„Forrest Gump” (1994)

A zaczynamy od tytułu tyleż klasycznego, co po dziś dzień zachwycającego i stanowiącego prawdziwy kinowy klasyk. Wszystko za sprawą ujmującej fabuły i niezmiernie sympatycznego nietypowego bohatera odegranego w wybitny sposób przez Toma Hanksa. Forrest Gump to mężczyzna o niskim ilorazie inteligencji, któremu jednak w wyniku wielu szczęśliwych zbiegów okoliczności udaje się osiągać rozliczne sukcesy.

Z jednej strony jest to wzruszający film obyczajowy pełen ciepła i humoru. Z drugiej zaś produkcję wyreżyserowaną przez Roberta Zemeckisa odbierać można jako swego rodzaju satyrę na historię USA w drugiej połowie XX wieku. Satyrę, w której niezbyt lotny mężczyzna może realizować swój american dream. A może to właśnie obrona owego mitu? Widz winien ocenić sam, sięgając po ów tytuł na Netflix. Filmy na walentynki to jak widać nie tylko proste fabuły, ale i wielkie kino. Ten to jeden z najlepszych filmów romantycznych na dzień zakochanych.

„Myśl jak facet” (2012)

Nie oznacza to oczywiście, że nie można odnaleźć lżejszych tytułów na Netflix. Filmy na walentynki to wszak często lekkostrawne produkcje traktujące o relacjach damsko-męskich. I taki właśnie jest drugi z polecanych przez nas filmów. Cztery przyjaciółki mają problemy ze związkami. Do czasu aż odnajdują matrymonialny poradnik napisany przez Steve’a Harvey’a (autentyczna książka i autentyczna postać prowadzącego amerykańskiej wersji „Familiady”). Dzięki zawartym tam poradom wszystko zaczyna się układać. Ale korzystanie z poradnika powoduje także szereg niespodziewanych reperkusji i humoru sytuacyjnego. Trochę refleksji na temat związków, trochę romantyzmu, nieco zabawnych gagów. Dobry i lekki walentynkowy tytuł.

„Lepiej być nie może” (1997)

Tym razem w prezentowanym przez nas przeglądzie tytułów od Netflix film na walentynki, który przyniósł Jackowi Nicholsonowi trzeciego w karierze Oscara. Słynny aktor wcielił się tu w podstarzałego i zgryźliwego pisarza, który nawiązuje nietypową przyjaźń z pewną kelnerką (Helen Hunt, również nagrodzona Oscarem). Czy ta relacja będzie w stanie skruszyć skorupę, w której od lat znajduje się mężczyzna? Film spod ręki Jamesa L. Brooksa to przede wszystkim aktorskie popisy dwojga głównych aktorów, ale także niebanalny scenariusz pełen niezłego humoru i subtelnie zarysowanego romansu.

„Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta” (2005)

Ponownie przeskakujemy z kina nagradzanego Oscarami do produkcji o wiele lżejszej, która zdobi bibliotekę Netflix. Film na walentynki, w którym niezgorszy acz niespodziewany duet stwarzają Will Smith oraz Kevin James. Ten pierwszy to ekspert w sztuce uwodzenia. Drugi to nieprzesadnie urodziwy doradca finansowy szalenie zakochany w swojej młodej i atrakcyjnej szefowej. Romantyczna misja niemożliwa? Być może, tym bardziej że Hitch jest śledzony przez pewną dziennikarkę, która stara się zdemaskować mistrza podrywu z Manhattanu. Film niestawiający sobie wygórowanych ambicji jednak zgrabny i przynoszący rozrywkę na przyzwoitym poziomie. W sam raz na spokojny wieczór. Jeden z filmów o miłości, które warto obejrzeć w walentynki.

„Poznaj mojego tatę” (2000)

Kolejny wielki hollywoodzki hit dostępny na Netflix. Filmy na walentynki dotyczą z zasady relacji damsko-męskich. Ale ten jest nieco odmienny, bo skupia się na relacji męsko-męskiej. Konkretnie zaś na skomplikowanych stosunkach Grega (Ben Stiller) i jego potencjalnego przyszłego teścia (Robert De Niro). Greg, spokojny pielęgniarz z Nowego Jorku, stara się za wszelką cenę zaimponować Jackowi, ojcu jego ukochanej.

Zadanie jednak nie jest łatwe, jako że Jack to twardy i trudny w obyciu facet, a do tego były agent CIA. W zasadzie każda sytuacja, której uczestnikiem staje się Greg w domu rodziców jego dziewczyny to katastrofa. Żenujące chwile podążają jedna za drugą, a widz tyleż współczuje bohaterowi, co nie może opanować śmiechu. Prosty w formie lecz znakomity scenariuszowo tytuł.

„Różyczka” (2010)

Teraz na naszej liście nieco nieszablonowa propozycja. Rzecz bardziej na poważnie. Film Jana Kidawy-Błońskiego to fikcyjna historia pewnego pisarza inwigilowanego przez Służbę Bezpieczeństwa w czasach PRL. Pada on ofiarą spisku, w ramach którego do słynnego intelektualisty zbliża się młoda atrakcyjna kobieta. W istocie jest ona podstawioną agentką, która ma inwigilować pisarza. Tak zaczyna się ich relacja, jednak z czasem dziewczyna odkrywa, że obdarza mężczyznę szczerym uczuciem.

Historia, w której odnaleźć można reminiscencje wielu realnych zdarzeń, a w postaci granej przez Andrzeja Seweryna doszukać się nawiązań do słynnych literatów. Wybitne role stwarzają tu także Magdalena Boczarska i Robert Więckiewicz. Coś oryginalnego od Netflix – filmy walentynkowe ostatecznie mogą być także ambitnymi i poważnymi produkcjami.

Netflix – filmy na walentynki. Podsumowanie

W naszym zestawieniu odnajdziesz zarówno tytuły idealne na lekki wieczór, niezobowiązujące i zabawne, jak i te poważniejsze. Netflix oferuje szeroki wybór znanych i lubianych romantycznych filmów oraz seriali, które można obejrzeć z drugą połówką. Będziesz usatysfakcjonowany zarówno jeśli szukasz śmiechu, jak i wzruszeń. Nie zawiodą się także ci, którzy w walentynkowy wieczór chcieliby zaznać bardziej ambitnej rozrywki. Ruszaj po filmowe wrażenia i pamiętaj – niektóre z polecanych tu tytułów mogą pewnego dnia zniknąć z platformy jako udostępniane na zasadach licencji.

Archiwum: styczeń 2024