Nic tak nie poprawia humoru jak seans dobrej komediowej produkcji. Jedni wolą humor bardziej groteskowy, inny szukają komedii romantycznych. Jednak niezależnie od tego w czym gustujesz, w poniższym zestawieniu znajdziesz coś dla siebie. Spoglądamy w nim na szereg najzabawniejszych tytułów dostępnych w jednym z najbardziej popularnych serwisów streamingowych. Oto śmieszne filmy Netflixa, które cię nie zawiodą. Znajdziesz tu najlepsze komedie wszech czasów, znane filmy z ostatnich lat oraz po prostu śmieszne komedie. Niektóre udostępniane na zasadach licencji.

Śmieszne filmy Netflixa – „Żywot Briana” (1979)

Graham Chapman, Michael Palin, Terry Jones, John Cleese i Eric Idle jako obsada na ekranie czyli jednym słowem grupa Monty Pythona w jednej ze swoich najsłynniejszych produkcji filmowych. Film przedstawiający historię tytułowego Briana Cohena, mężczyzny, któremu wcale nie spieszy się, aby zostać religijnym przywódcą, jednak w wyniku szeregu nietypowych okoliczności właśnie taką rolę zaczyna pełnić. Swego czasu uznawany za obrazoburczy. W istocie nie tyle jest to drwina z chrześcijaństwa, co raczej z szeroko pojętego pseudoreligijnego fanatyzmu. A przede wszystkim jest to zestaw szalonych i zabawnych scen, które ucieszą każdego fana groteskowego i absurdalnego humoru. Śmieszny film Netflixa dla entuzjastów brytyjskiego dowcipu.

Śmieszne filmy Netflixa – „LEGO Przygoda” (2014)

Ktoś powie, że film Christophera Millera i Phila Lorda to nic innego jak skok na kasę i wielka reklama klocków Lego. Owszem, jest to bardzo rozbuchany product placement, ale nie oznacza to, że film nie ma innych walorów. Zalicza się do nich nie tylko piękna mieniąca się tysiącem kolorów animacja, ale także pierwszorzędny humor. Film ten w inteligentny sposób gra z rozmaitymi konwencjami przygodowego i heroicznego kina, stanowiąc zarazem zmyślną satyrę na współczesną popkulturę. Ten śmieszny film Netflixato nie tylko pełna emocji historia, to także ogrom śmiechu płynący z niezliczonych pomysłowych gagów.

Śmieszne filmy Netflixa – „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju” (1989)

Śmieszne filmy Netflixa to czasem prawdziwe pamiętne klasyki. Teraz przedstawiamy tytuł, który najlepiej ogląda się w okresie świątecznym, co nie oznacza, że przestaje bawić, gdy na zewnątrz robi się cieplej. Ten film opowiada o zwariowanych przygodach rodzinki Griswoldów. Bohaterowie muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami, które stają przed nimi w obliczu świąt Bożego Narodzenia. Od wieszania lampek choinkowych aż po ustawianie choinki – każda sytuacja niesie tu za sobą szalony i chwilami niewybredny sytuacyjny humor. Klasyk z Chevy Chase’em.

Śmieszne filmy Netflixa – „Kac Vegas” (2009)

Zach Galifanakis, Bradley Cooper i Ed Helms jako trzej faceci, którzy budzą się po wieczorze kawalerskim w Las Vegas i nie pamiętają, co działo się poprzedniej nocy. Na domiar złego ich pokój hotelowy jest zdewastowany, w szafie leży obce dziecko, a w łazience… tygrys. A to dopiero początek serii niespodziewanych zdarzeń. Prosty pomysł wyjściowy zaowocował opowieścią pełną energii, zaskakującą i autentycznie zabawną. Nawet jeżeli chwilami widz ma tu do czynienia z humorem nie najwyższych lotów, o wartości tytułu decyduje kunszt głównych aktorów i oryginalny ciekawy scenariusz.

Śmieszne filmy Netflixa – „Głupi i głupszy” (1994)

Jedna z komedii, która utorowała drogę Jima Carreya do pozycji hollywoodzkiej gwiazdy. Tu wystąpił w niezapomnianym duecie z Jeffem Danielsem. Obaj panowie wcielili się w dwóch niespecjalnie rozgarniętych mężczyzn, którzy udają się w podróż do Aspen, aby zwrócić pewnej kobiecie zgubioną przez nią walizkę. Humor wypływa tu z zestawienia nieporadności i nieprzytomności bohaterów z otaczającym ich normalnym światem. Jeden z tych tytułów, o których można powiedzieć „tak głupi, że aż śmieszny”. Ale w istocie jest to dobra komedia, którą warto obejrzeć. Ten śmieszny film Netflixa to ulubiony tytuł niejednego fana Jima Carreya.

Śmieszne filmy Netflixa – „Praktykant” (2015)

A teraz dla odmiany lekka i zabawna ciepła komedia. Głównym bohaterem jest tu Ben (Robert De Niro), siedemdziesięcioletni wdowiec, który postanawia wprowadzić trochę energii do swojego życia. W tym celu zatrudnia się jako praktykant w pewnym start-upie z branży odzieżowej. Szefową firmy jest młoda, utalentowana i bardzo energiczna kobieta (Anne Hathaway). Oboje wbrew pozorom będą mogli się od siebie wiele nauczyć. Film może chwilami naiwny, może nieco zbyt prosty w konstrukcji, ale za to dający autentyczną przyjemność z seansu. Tytuł idealny na poprawę humoru.

Śmieszne filmy Netflixa – „Godziny szczytu” (1998)

Naszą listę komedii zamyka typowy buddy movie. Chris Tucker i Jackie Chan jako dwaj policjanci, którzy wspólnie muszą rozwiązać sprawę porwania córki hongkońskiego konsula. Bohater Tuckera to energiczny, przebojowy i wygadany Afroamerykanin. Z kolei detektyw Lee grany przez Jackiego Chana to opanowany i stonowany mężczyzna biegły w sztukach walki. Razem tworzą unikatowy duet, który zapewni widzom tyleż samo śmiechu co adrenaliny. Śmieszny film Netflixa od Bretta Ratnera okazał się wielkim kasowym hitem, który utorował Chanowi drogę do innych hollywoodzkich produkcji.

Śmieszne filmy Netflix – podsumowanie

Niezależnie od tego czy szukasz akcji, wzruszeń, czy absurdu, powyższe propozycje przedstawione w naszym rankingu filmów komediowych powinny dostarczyć ci godziwej rozrywki. Umil sobie wieczór którymś z proponowanych przez nas tytułów. Zabawne historie i ciekawe scenariusze na pewno nie zawiodą. Te najlepsze komedie na Netflix z pewnością mogą rozbawić do łez niejednego.

Archiwum: marzec 2024