Czasy, kiedy widz cieszył się jakimkolwiek obrazem na kineskopowym telewizorze, już dawno minęły. Dziś studia produkcyjne oraz platformy dystrybuujące filmy dążą do jak najlepszej jakości obrazu i dźwięku. Toteż w chwili obecnej na telewizorach wielu kinomanów dominują filmy 4K. Netflix oczywiście posiada w swej ofercie takie tytuły. Ale które w istocie zapewnią najciekawsze wrażenia? W tym zestawieniu odpowiadamy na to pytanie, proponując kilka pozycji z oferty streamingowego giganta.

„David Attenborough: Życie na naszej planecie” (2020)

Pierwszy film 4K Netflixa jaki proponujemy, o pasjonująca opowieść o przyrodzie i bogactwie natury. W tym filmie dokumentalnym słynny biolog i podróżnik David Attenborough prezentuje widzom skarby naszego świata, a także zastanawia się nad tym, jaka przyszłość czeka przyrodę. Produkcja pełna zapierających dech w piersiach obrazów, które wspaniale wyglądają w wysokiej jakości. Zarazem tytuł ten daje do myślenia i każe zastanowić się nad tym, czy współczesny człowiek aby nie robi wszystkiego, by pozbawić świat owych zachwycających bogactw.

„14 szczytów: Nie ma rzeczy niemożliwych” (2021)

Kolejny tytuł dokumentalny, który przyniesie ci moc wrażeń i uniesień jako film 4K. Netflix w tej produkcji zabiera widza w wysokie Himalaje. Będziesz śledził poczynania pewnego Nepalczyka, który podejmuje się misji z pozoru niewykonalnej – chce zdobyć wszystkie czternaście ośmiotysięczników w zaledwie kilka miesięcy. To historia o pasji i nieustępliwości, ale także niezwykła wyprawa w ośnieżone szczyty. Te ostatnie doprawdy zachwycają, zwłaszcza prezentowane w wysokiej jakości.

„Spider-Man: Universum” (2018)

Ten film 4K Netflixa to gratka dla wszystkich fanów komiksów, a także dla miłośników dobrej animacji. Produkcja ta zasłużenie zdobyła Oscara dla najlepszego filmu animowanego. Jest to bowiem nie tylko energiczna i wciągająca opowieść o przygodach Człowieka-Pająka. To także pokaz pięknej kreski i nieokiełznanej wyobraźni. Oglądanie tego filmu w jakości 4K to bardzo słuszna koncepcja. Wtedy to wszystkie piękne barwy skomponowane przez twórców w tym obrazie ukażą pełnię swojego potencjału.

„Pogromcy duchów” (1984)

Czy stary filmowy klasyk science-fiction może otrzymać nowe życie dzięki wysokiej jakości cyfrowego obrazu? Owszem. Dziś to częsta praktyka, by ożywiać klasyczne tytuły jako filmy 4K. Netflix w swojej ofercie ma kilka takich pozycji, a jedna z nich to legendarny film z Danem Aykroydem i Billem Murrayem. Historia naukowców, którzy zaczynają ścigać duchy na ulicach Nowego Jorku, okazała się jednym z największych hitów lat osiemdziesiątych. Efekty specjalnie co prawda nawet mimo najlepszej jakości obrazu dziś nieco trącą myszką. Nie zmienia to jednak faktu, że warto sięgnąć po ten kultowy film ponownie.

„Shrek” (2001)

Ponownie polecamy klasyk jako film 4K. Netflix tym razem przedstawia widzom odrestaurowaną wersję jednego z najbardziej przełomowych filmów animowanych w dziejach. Historia zielonego ogra i jego przyjaciela osła to już szacowny klasyk. Zarazem to ponadczasowa opowieść o przyjaźni, która przy okazji zawiera morał traktujący o tym, że nie można nikogo oceniać po pozorach. Film piękny, mądry, zabawny i stanowiący kamień milowy w rozwoju animacji. Ta dzięki jakości 4K ponownie może oczarować fanów Shreka.

„El Camino: A „Breaking Bad” Movie” (2019)

Na koniec naszego zestawienia propozycja stricte dla fanów kultowego serialu stworzonego przez Vince’a Gilligana. To swoisty epilog kultowego „Breaking Bad”, w którym ikoniczne role stworzyli Bryan Cranston i Aaron Paul. Nie trzeba chyba dodawać, że filmu tego nie powinien oglądać ten, kto „Breaking Bad” wcześniej nie widział. Historia zamykająca serialową opowieść jest pełna wysmakowanych ujęć. Znaleźć tu można tak olśniewające plenery Nowego Meksyku jak i szereg artystycznych zbliżeń i detali. Idealny tytuł do obejrzenia w wybitnie dobrej jakości.

Filmy 4K Netflixa – podsumowanie

Jakość 4K to wciąż nie zupełny standard. Nie każdy tytuł został stworzony w sposób, który gwarantuje takie możliwości obrazu. Jednak filmy 4K Netflixa, jakie wymieniliśmy w powyższym zestawieniu, mogą przynieść wiele wrażeń i satysfakcji. Sięgnij po nie, a wrażenia estetyczne z seansu z pewnością będą tego warte. 

Archiwum: marzec 2024