Popularna platforma streamingowa słynie z niezwykle rozbudowanej biblioteki. Nasze podpowiedzi uwzględniają rozmaite filmy romantyczne – Netflix również może ci pomóc swoimi rekomendacjami. Wiadomo, że propozycje i sugestie nie trafią w gusta wszystkich widzów. Dlatego szukaliśmy możliwie różnych powodów, dla których warto zobaczyć dany film. Czasami będzie to klasyczna historia miłosna, innym razem znakomita obsada, a w jeszcze innych przypadkach adaptacja książkowego romansu. Sprawdź, co dla ciebie przygotowaliśmy!

Walentynki z Netflixem. Najlepsze filmy romantyczne – Netflix pomoże ci znaleźć odpowiedni film na randkę

Kolacja gotowa, świece zapalone, wino odkorkowane? To możesz zaczynać maraton romantycznych filmów na walentynki! Nawet jeśli kalendarz wskazuje zupełnie inną datę. Lista poniżej nie ma charakteru rankingu TOP 10 na święto zakochanych. Wskazujemy te filmy romantyczne, które Netflix i sami użytkownicy uznają za godne polecenia.

 1. „Siedem dusz”. Film bez wątpienia wzruszający, choć wątki uczuciowe są tu na drugim planie. Pokazuje drogę do odkupienia, jaką za poniesione winy wyznaczył sobie urzędnik skarbowy. W roli Bena Thomasa wystąpił Will Smith.
 2. „Forrest Gump”. Zagranie tytułowego, kultowego już bohatera ugruntowało pozycję Toma Hanksa w Hollywood. Pod płaszczykiem komedii rozgrywają się mniejsze i większe, ludzkie dramaty. A niepełnosprawność umysłowa Forresta wcale nie uniemożliwia mu odczuwania miłości czy przyjaźni.
 3. „Bajecznie bogaci Azjaci”. Film romantyczny z 2018 roku na motywach powieści Kevina Kwana. Fabuła koncentruje się na zderzeniu skrajnie odmiennych kultur, kiedy to Amerykanka po raz pierwszy przyjeżdża do Singapuru – rodzinnego kraju swojego chłopaka, który pochodzi z rodziny mocno przywiązanej do chińskich tradycji. W rolach głównych wystąpili Constance Wu i Henry Golding.
 4. „Wyznania gejszy”. Dramat kostiumowy o córce rybaka Chiyo (Zhang Ziyi), która razem z siostrą została sprzedana do dzielnicy rozrywki Kioto. Choć gejsze nie parają się prostytucją, a ich zadaniem jest zabawianie gości poprzez rozmowę i umiejętności artystyczne, to wcale nie musi im być łatwiej radzić sobie z własnymi emocjami.
 5. „Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze”. Po tym, jak listy miłosne Lary Jean ujrzały światło dzienne, jej życie już nigdy nie było takie samo. Adresaci tych wyznań również wsiedli na rollercoaster uczuć. To trzecia część perypetii głównej bohaterki, ale nie wymaga drobiazgowej znajomości historii z poprzednich obrazów.

Oryginalne filmy romantyczne. Netflix tworzy własne filmy o miłości

Produkcje spod znaku Netflix Originals reprezentują prawie wszystkie możliwe gatunki. Nie brakuje wśród nich filmów i seriali romantycznych – od komedii po dramaty obyczajowe i thrillery z rozbudowanym wątkiem uczuciowym. Multimedialny gigant brał czynny udział w powstaniu takich tytułów, jak:

 • seria „Do wszystkich chłopców”;
 • „Miłosne taktyki”;
 • „Cześć, żegnaj i wszystko pomiędzy”;
 • „A Perfect Fit”;
 • seria „Wysoka dziewczyna”;
 • „Malcolm i Marie”;
 • „Ostatni Paradiso”;
 • „Love and Leashes”;
 • „Pamiętniki studentek z wymiany”;
 • „Friendzone”.

Filmy romantyczne Netflixa po polsku. „Planeta singli” i inne polskie komedie romantyczne w usłudze

Seria z Agnieszką Więdłochą i Maciejem Stuhrem w rolach głównych należy do najczęściej wyszukiwanych i oglądanych w Polsce. Skoro w 2019 roku premierę miała trzecia odsłona, „Planeta singli” musi podobać się widzom. Do najlepszych, polskich filmów i komedii romantycznych na Netflixie należą również:

 • „Koniec świata czyli Kogel Mogel 4”;
 • „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”;
 • „Miłość do kwadratu”;
 • „Pod wiatr”;
 • „Porady Na Zdrady”;
 • „Poskromienie złośnicy”;
 • „Dlaczego nie!”;
 • „Juliusz”;
 • „Ile waży koń trojański?”;
 • „Plan B”.

Miłosne klasyki to nie tylko filmy na walentynki. Jakie jeszcze filmy romantyczne warto zobaczyć na Netflixie?

Miłośniczki i miłośnicy ekranizacji bestsellerowych powieści Nicholasa Sparksa mają wyjątkowo duży wybór. W licznym gronie tego rodzaju tytułów na wyróżnienie zasługuje „Szczęściarz” – film romantyczny o żołnierzu, który swoje ocalenie na froncie przypisuje zdjęciu nieznanej kobiety. Po powrocie do domu oczywiście chce ją odnaleźć, a najlepiej spędzić z nią resztę życia. O miłość dziewczyny nie będzie mu łatwo, z wielu różnych powodów. W rolach głównych Zac Efron, Taylor Schilling oraz Blythe Danner. Do najlepszych komedii romantycznych w bibliotece Netflixa z pewnością należy „Notting Hill” – film o skromnym księgarzu i wielkiej gwieździe Hollywood. W tym filmie Hugh Grant i Julia Roberts stworzyli wyjątkowo dobraną parę.

Trudno wymienić wszystkie tytuły godne polecenia. Każdy widz ma indywidualny gust i nie jest przesądzone, że wszystkie wymienione tutaj produkcje zostawią trwały ślad w twoim sercu. Chętnie dowiemy się, jakie są twoje ulubione filmy romantyczne – Netflix mocno dba o to, by jego oferta pozostała możliwie najbardziej rozbudowana i różnorodna. Nawet jeśli obecnie polscy użytkownicy platformy streamingowej nie mają dostępu do jakiejś produkcji, być może zmieni się to w przyszłości. Obecna biblioteka i tak daje duży zapas do planowania długich, wspólnych wieczorów – nie tylko walentynek!

Archiwum: marzec 2024