Na Netfliksie znaleźć można setki filmów. Wśród nich dzieła klasyczne, doceniane od lat. Warto również zainteresować się tytułami oryginalnymi, które powstały na zamówienie platformy streamingowej. Te skierowane są do widza w każdym wieku, niezależnie od jego preferencji, co do filmowego gatunku. Masz w domu Netlix? Najlepiej oceniane filmy to zestawienie interesujących i wciągających produkcji. Widziałeś je już wszystkie?

Netflix – najlepiej oceniane filmy. Jakie są najlepsze filmy na Netflix?

Netflix to miejsce, w którym nie brakuje interesującej rozrywki, ale również słabszych filmów czy seriali. Warto więc wiedzieć, co faktycznie warto zobaczyć, czyli poznać wartościowe dzieła. Nasz ranking obejmuje nie najlepsze seriale Netflix, a filmy oryginalne. Stawiamy na dzieła ambitniejsze, ale również te stworzone z myślą o rozrywce – komedie czy horrory. Jeśli interesuje cię oferta Netflix, najlepiej oceniane filmy zasugerowane przez nas mogą stanowić inspirację na wieczorny seans.

„Projekt Adam”

Shawn Levy przygotował w 2022 roku jeden z najlepszych filmów dostępnych na Netfliksie. To dzieło przygodowe z elementami kina familijnego i science fiction. Opowiada o podróżującym w czasie pilocie, który wraz z młodszą wersją samego siebie i swoim zmarłym ojcem, próbują dokonać rozliczenia z przeszłością i ocalić przyszłość. Przygotowane z dużym rozmachem i mające świetne efekty specjalne kino dla każdego – niezależnie od wieku. Produkcja zebrała pochlebne recenzje i do dziś cieszy się popularnością. Główną rolę zagrał w niej nie byle kto, bo Ryan Reynolds.

„Rzut życia”

Interesują cię fajne filmy na Netflix? Komedia sportowa Jeremiaha Zagara to taka właśnie propozycja z 2022 roku. W filmie zagrali Adam Sandler, Queen Latifah i Ben Foster. Tytuł skupia się na postaci pechowego łowcy koszykarskich talentów, który odkrywa niesamowity talent. Problem w tym, że ma on trudny charakter. Bohater ryzykuje i zabiera zawodnika ze sobą do Stanów Zjednoczonych. Problem w tym, że robi to… bez zgody jego dotychczasowej drużyny. Typowa komedia pomyłek, czyli propozycja, która może się sprawdzić podczas odpoczynku na kanapie. Tytuł czysto rozrywkowy.  

„Ksero”

Gdy film był nowością, czyli w 2021 roku, mówił o nim cały świat. To bowiem przykład na to, że kino indonezyjskie może być naprawdę udane. Dramat sensacyjny Raphaela Wregasa Bhanuteja opowiada o studentce, która traci stypendium po tym, jak jej zdjęcia z zakrapianej imprezy trafiają do sieci. Sama zainteresowana nie wie, co dokładnie się tam wydarzyło, dlatego zaczyna dociekać prawdy. Trzeba przyznać, że „Ksero”, ja już nabierze rozpędu, to trzyma w napięciu aż do ostatniej minuty. Bardzo udane kino gatunkowe.

„Gray Man”

Tym razem film akcji, który wyreżyserowany został przez dwie znakomitości – braci Russo. Opowiada on o nieuchwytnym oficerze CIA, który odkrywa kompromitujące agencję sekrety. W ślad za nim rusza bezwzględny agent, który ma tylko jeden cel – pozbyć się człowieka, który wie zdecydowanie zbyt dużo. W filmie nie brakuje pościgów, strzelanin i akcji, które tak bardzo lubimy. No i zachwyca obsadą, ponieważ obok Ryana Goslinga pojawili się Chris Evans, Ana de Armas czy Billy Bob Thornton. Wysokobudżetowa produkcja, która może się podobać!

„Cienie pod powiekami”

Jeśli chodzi o filmy Netflix, ranking powinien zawierać ten, dużo poważniejszy tytuł. Dramat wojenny Ole Bornedala opowiada o II wojnie światowej w Kopenhadze, a skupia się na losie dzieci, których szkoła została przypadkowo zbombardowana. Mocne, działające na wyobraźnie kino, które może się podobać również z powodu świetnej realizacji. Jeden z najlepszych dramatów wojennych, które można znaleźć na platformie Netflix. Jednocześnie jedno z nielicznych dzieł, które skupiają się na losie dzieci w czasie konfliktów zbrojnych. To opowieść mroczna i na wielu płaszczyznach przerażająca.

„Na Zachodzie bez zmian”

Kolejna filmowa interpretacja słynnej powieści Ericha Marii Remarque’a. Na zlecenie Netfliksa przygotował ją Edward Berger. Film skupia się na okropieństwach wojny, a jego akcja osadzona została w czasie I wojny światowej. Warto jednak wspomnieć, że film (podobnie jak książka) ma wydźwięk uniwersalny i neguje sens konfliktów zbrojnych w ogóle. Trzeba przyznać, że nowe „Na zachodzie bez zmian” przygotowane zostało z dużym rozmachem i dbałością o szczegóły. To bez wątpienia jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek zadebiutowały na popularnej platformie VOD.

„Glass Onion: Film z serii Na noże”

Kontynuacja świetnego „Na noże” Riana Johnsona miała swoją premierę wyłącznie na Netfliksie. Komedia kryminalna zachwyca obsadą – obok Daniela Craiga pojawili się Edward Norton, Kate Hudson i Janelle Monáe. Efektowne kino, w którym nie brakuje miejsca na zaskakiwanie widzów. Trzeba przyznać, że reżyser i pomysłodawca odrobił pracę domową i dał nam naprawdę udaną kontynuację. Wiadomo już, że powstanie również trzecia część, którą oczywiście nagra Johnson.

„Teksańska masakra piłą mechaniczną”

„Teksańska masakra piłą mechaniczną” to horror legendarny, który ma na karku kilka dekad. Uznawany za klasykę gatunku. Swoje do tego niecodziennego uniwersum postanowił dołożyć również Netflix, który przygotował kontynuację krwawych przygód Leatherface’a. Za odsłonę z 2022 odpowiedzialny jest David Blue Garcia, który postanowił opowiedzieć, co wydarzyło się pół wieku po tym, jak zamaskowany dzierżyciel piły nękał mieszkańców pewnego miasteczka. Twórca plan zrealizował, a sam tytuł cieszy się sporą popularnością. Dla miłośników gatunku – pozycja obowiązkowa!

Nie wiesz, co oglądać? Nasze propozycje mogą być dla ciebie drogowskazem. W powyższym TOP-ie znalazło się coś po trochu dla każdego. Nie brakuje wybitnych aktorów i znanych reżyserów, tytułów wysokobudżetowych, ale również niszowych, ale udanych produkcji. Jeśli więc interesuje cię to, co do zaoferowania ma Netflix, najlepiej oceniane filmy w naszym podsumowaniu powinny być dla ciebie inspiracją.

Archiwum: luty 2024