Jeśli lubisz oglądać smutne filmy, Netflix przygotował dla ciebie całą gamę produkcji wywołujących trudne emocje. Są wśród nich wzruszające filmy o prawdziwej miłości, opowieści o rozstaniach, jak i trafiające w najczulsze punkty rodzinne dramaty. Sprawdź, co warto obejrzeć.

Smutne filmy Netflixa – rodzinne dramaty i przejmujące filmy o miłości [TOP 10]

Są dni, kiedy jedyne, o czym marzysz, to zabawna komedia romantyczna, która poprawi ci nastrój i przywróci wiarę w szczęśliwe zakończenia. Czasem nie masz jednak ochoty na hollywoodzkie happy endy i chcesz zobaczyć coś prawdziwie poruszającego. Bardzo dobrze znamy ten stan. Dlatego przygotowaliśmy dla ciebie listę TOP 10 smutnych filmów Netflixa, które sponiewierają cię emocjonalnie.

„Cząstki kobiety” (2020)

cząstki kobiety plakat

Niesamowicie smutna i przejmująca historia Marthy dotkniętej niewyobrażalną tragedią. Kobieta traci dziecko podczas porodu, przez co na wiele miesięcy pogrąża się w żałobie. Na domiar złego traci kontakt z partnerem, musi znosić swoją apodyktyczną matkę i toczyć sądowy bój z niekompetentną położną. W rolach głównych Vanessa Kirby, Shia LaBeouf i Ellen Burstyn.

„Historia małżeńska” (2019)

Historia małżeńska plakat

„Historia małżeńska” przedstawia losy Charliego i Nicole, których niegdyś łączyło gorące uczucie. Przestali się jednak dogadywać, więc zdecydowali się na rozwód. Swój związek chcieli zakończyć polubownie. Niestety ich prawnicy rozpoczęli wojnę, w której każdy został dotkliwie zraniony.

Dzieło Noah Baumbacha zostało nagrodzone Oscarem dla drugoplanowej aktorki. Nominacje otrzymali też m.in. wcielający się w główne role Adam Driver i Scarlett Johansson.

„Mudbound” (2017)

Mudbound plakat

Kolejny smutny film Netflixa, który brał udział w wyścigu po Oscary. Biała rodzina McAllanów przenosi się na farmę w Missisipi, w sąsiedztwie której od pokoleń mieszkają czarnoskórzy Jacksonowie. Produkcja jest obrazem rasizmu i niesprawiedliwości, które przez wiele lat zatruwały Południe USA. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Jason Clarke, Carey Mulligan, Mary J. Blige i Rob Morgan.

„Nie ma drugiej takiej” (2020)

nie ma drugiej takiej plakat

Film Bess Wohl klasyfikowany jest jako połączenie melodramatu, komedii i romansu, jednak nie spodziewaj się tu powodów do gromkiego śmiechu. To pełna cierpkiego humoru historia miłosna o kobiecie, która dowiedziawszy się o swojej nieuleczalnej chorobie, postanawia znaleźć swojemu ukochanemu nową dziewczynę. W rolach głównych występują Gugu Mbatha-Raw i Michiel Huisman.

„Jakby coś, kocham Was” (2020)

jakby coś kocham was plakat

Ten nagrodzony Oscarem krótkometrażowy film animowany trwa zaledwie 12 minut, ale tyle wystarczy, by roztrzaskać serce widza na kawałki. Dzieło Michaela Goviera i Willa McCormacka opowiada o parze, która próbuje poradzić sobie z bólem i poczuciem pustki po śmierci dziecka. „Jakby coś, kocham Was” to zdecydowanie jeden z najsmutniejszych filmów Netflixa.

„Najpierw zabili mojego ojca” (2017)

najpierw zabili mojego ojca plakat

Porażająca historia siedmioletniej dziewczynki, której dzieciństwo odebrali Czerwoni Khmerzy. Ekstremistyczna grupa przejęła władzę w Kambodży, skazując wiele osób, w tym całą rodzinę głównej bohaterki, na życie w obozie pracy. Film napisała i wyreżyserowała Angelina Jolie. Główne role zagrali Sareum Srey Moch, Phoeung Kompheak i Sveng Socheata.

„Zanim odejdę” (2017)

zanim odejde plakat

Nastoletnia Samantha z pozoru ma wszystko. Jej idealne życie rozpada się jednak jak domek z kart, kiedy ulega dziwnemu wypadkowi. Zostaje uwięziona w pętli czasowej. Przeżywając w kółko ten sam dzień, uświadamia sobie, że jej życie wcale nie było perfekcyjne. W roli Samanthy występuje Zoey Deutch.

„Benji” (2018)

benji plakat

Nowa wersja pięknego filmu o przyjaźni rodzeństwa i mądrego teriera o imieniu Benji. Piesek oderwany od matki krótko po urodzeniu błąka się po nieprzyjaznym mieście do momentu, kiedy zostaje przygarnięty przez Cartera i Frankie. Kiedy chłopiec i dziewczynka zostają uprowadzeni, ich czworonożny przyjaciel rusza im na ratunek. „Benji” to wzruszające kino familijne, przy którym uronisz niejedną łzę. Główne role grają w nim Gabriel Bateman i Darby Camp.

„Elisa i Marcela” (2019)

elisa i marcela plakat

Smutny film o miłości dwóch kobiet. Tytułowe bohaterki, żyjąc w XIX-wiecznej Hiszpanii, nie mogą być razem. Wymyślają więc plan, dzięki któremu uda im się spędzić razem resztę życia. W rolach głównych Natalia de Molina i Greta Fernández.

„Niewolnicy zagubionych serc” (2018)

Kolejny film o miłości, którego zdecydowanie nie można nazwać filmem romantycznym. Opowiada o parze, której kłótnie podczas jednego wieczoru w Mumbaju przelewają szalę goryczy i doprowadzają do zakończenia związku. W filmie występują Khushboo Upadhyay i Rohit Kokate.

Jeśli interesują cię wyłącznie smutne filmy Netflixa na temat miłości, przejrzyj nasze pozostałe artykuły. Znajdziesz wśród nich zestawienie najlepszych melodramatów serwisu.

Archiwum: marzec 2024