Filmy o miłości na Netflix to bogata kolekcja, w której znajdzie coś dla siebie każdy, kto pragnie dawki streamingowej miłości. Zatem jeśli nie masz ochoty na wyjście do kina, to dobrym rozwiązaniem może być wybór jednego z romantycznych filmów dostępnych w serwisie Netflix i zrobić sobie pojedynczy seans lub we dwoje i poczuć romantyczny klimat. Sprawdź nasze propozycje.

Filmy o miłości na Netflix

Filmy o miłości stanowią liczną kolekcję dzieł, których historie są osadzone w rozmaitych kontekstach i gatunkach filmowych – od dramatów przez kino akcji po tak chętnie wybierane komedie romantyczne. Platforma Netflix oferuje filmy wszelkiego rodzaju, również te z najbardziej znanymi wyznaniami miłości i romantycznymi scenami, które na zawsze zapisały się w historii kina.

„Malcolm i Marie” (2021), reż. Sam Levinson

W tym minimalistycznym czarno-białym filmie Sama Levinsona (twórcy popularnego serialu „Euphoria”) luksusowy dom staje się sceną kłótni pary kochanków. Zendaya i John David Washington dźwigają na swoich barkach cały ciężar dramatu między krzykami, wyrzutami i miłosnymi zbliżeniami. Jak zakończy się ten konflikt?

„Brokeback Mountain” (2005), reż. Ang Lee

Przez wielu krytyków film ten uznawany jest za jeden z najlepszych filmów LGTBIQ+ w historii kina i jedna z największych historii miłosnych na tej liście. Akcja rozgrywa się latem 1963 roku i opowiada o dwóch kowbojach (granych przez: Jake Gyllenhaal i Heath Ledger), którzy spotykają się w kolejce, by zostać zatrudnionym przez ranczera Joe Aguirre’a, który wysyła ich do pilnowania stada bydła na majestatycznej Górze Brokeback. Zawodowa znajomość przemieni się w coś więcej.

„Sezon ślubny” (2022), reż. Tom Dey

Film ma wszystko, czego oczekują fani gatunku: romantyczną historię z mnóstwem kłopotów, temat aranżowanych randek i dużo humoru. Fabuła opowiada o kobiecie z Indii, która, próbując powstrzymać swoich omamionych urokiem potencjalnego męża rodziców, znajduje sobie fałszywego chłopaka, który ma pomóc jej przetrwać sezon weselny. Jednak w końcu prawda będzie musiała wyjść na jaw, podobnie jak uczucia, które narosły między bohaterami.

„Zmierzch” (2008), reż. Catherine Hardwicke

Superprodukcja jest adaptacją powieści Stephenie Meyer, która zapoczątkowała fenomen filmów dla nastolatków o z wampirami w rolach głównych. Kino hit sprawił, że romantyczne wampiry stały się modne (ponownie). Ale w istocie ten pierwszy film jest błyskotliwą opowieścią o wampirze i zwyczajnej dziewczynie, którzy zakochują się w sobie, choć nie powinni. Jak poradzą sobie z napotkanymi trudnościami?

„Historia małżeńska” (2019), reż. Noah Baumbach

Nie wszystkie miłosne historie mają szczęśliwy przebieg – o tym jest ten film. W tym nagrodzonym Oscarem filmie para (Scarlett Johansson i Adam Driver) jest w trakcie rozwodu. Miłość między nimi jest skończona, jednak tam, gdzie był ogień, pozostają prochy. To smutna i przejmująca historia dwojga ludzi, którzy niegdyś byli dla siebie całym światem, a teraz starają się „przyzwoicie” rozstać, aby niepotrzebnie nie ranić wspólnych dzieci i siebie nawzajem.

„W królewskim stylu” (2022), reż. Rick Jacobson

Szukasz skromnej komedii romantycznej, nowoczesnej wrażliwości i klasycznej duszy, a także poczucia humoru i romansu? Jeżeli tak, to ten film, jest tym, czego szukasz! Jeden z pierwszych oryginalnych filmów Netflixa w 2022 roku. Historia opowiada o Isabelli (Laura Marano) i księciu Thomasie (Mena Massoud z nowego „Aladyna”), którzy spotykają się w najdziwniejszych okolicznościach, a wszystko po to, aby wywrócić swoje życia do góry nogami.

„Deszczowy dzień w Nowym Jorku” (2019), reż. Woody Allen

Podczas gdy świat kina był podzielony między obrońców i krytyków Woody’ego Allena, reżyser wydał światu ten niezwykły romantyczny film z Timothée Chalametem i Elle Fanning. Widzowie podążają za historią zakochanej młodej pary, która przechadza się z college’u do barów, w których spędzają uroczy weekend w Nowym Jorku. Poza udanym wspólnym weekendem spotkają się z ludźmi i znajdą się w sytuacjach, które skłonią ich do refleksji nad swoimi przekonaniami.

„Miłość i inne używki” (2010), reż. Edward Zwick

Wybierając tę pozycję, nie oczekuj typowej komedii romantycznej, ponieważ „Miłość i inne używki” ma w zanadrzu kilka niespodzianek. Oparta na prawdziwym życiu Jamiego Reidy’ego, opowiada o obiecującym młodym mężczyźnie, który pod koniec lat 90. chce przebić się w branży farmaceutycznej i który poznaje, a później zakochuje się w dziewczynie z chorobą Parkinsona. Jake Gyllenhaal i Anne Hathaway prowadzą nas za rękę w tej niezwykłej i bardzo poruszającej historii.

Filmy o miłości na Netflix to długa lista pozycji, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Jak widzisz, nie są to wyłącznie komedie romantyczne, ale również melodramaty, filmy obyczajowe, oskarowe ekranizacje oraz kameralne czarno białe produkcje o miłości. W naszym zestawieniu znajduje się zaledwie kilka propozycji z tego bogatego zbioru, ale mamy nadzieję, że uda ci się coś wybrać na najbliższy seans.

Archiwum: luty 2024