Ale które z nich są najlepsze i najśmieszniejsze? W niniejszym zestawieniu prezentujemy zarówno produkcje nowsze, jak i stare szacowne klasyki. Przekonaj się, jakie są najciekawsze dostępne na owej platformie filmy komediowe. Netflix oferuje zarówno tytuły własnej produkcji, jak i takie udostępniane na zasadach licencji. Warto o tym pamiętać, jako że niektóre z proponowanych przez nas pozycji w tym rankingu mogą w swoim czasie zniknąć z platformy.

Filmy komediowe Netflixa – „Kraj” (2021)

Na początek prezentujemy polską produkcję z gatunku iście czarnej komedii. To antologia kilku krótkich nowel filmowych, których bohaterowie zostają postawieni w bardzo nietypowych sytuacjach. Sytuacje te zmuszają ich do podejmowania niespodziewanych i często bardzo drastycznych działań. Film, który w pewnym sensie można odbierać jako polską odpowiedź na fenomenalne argentyńskie „Dzikie historie”. Nie jest to produkcja aż tak dobra, jednak za sprawą niektórych spośród prezentowanych nowel jest warta zobaczenia. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim otwierająca film etiuda pt. „Polacy na drodze”, w której świetną rolę zagrał Krzysztof Stroiński. Całościowo film nieco nierówny, ale na pewno interesujący.

Filmy komediowe Netflixa – „W starym dobrym stylu” (2017)

Komedia kryminalna, w której na ekranie spotkali się Morgan Freeman, Alan Arkin i Michael Caine. Zagrali oni trzech staruszków, którzy postanawiają na bank po tym, jak z winy instytucji tracą wszystkie swoje emerytalne oszczędności. Całkiem udane i nieźle zrealizowane widowisko, w którym Caine, Arkin i Freeman udowadniają, że osiemdziesiątka nie musi oznaczać kresu aktorskiej kariery. Dużo śmiechu, trochę zwrotów akcji, wiele emocji. Udany film komediowy Netflixa, który zapewni godziwą rozrywkę.

Filmy komediowe Netflixa – „Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra” (2001)

Znów komedia kryminalna, w której na ekranie spotykają się prawdziwe gwiazdy. Tym razem wśród owych gwiazd znajdują się takie persony jak George Clooney, Matt Damon, Brad Pitt, czy Julia Roberts. Historia napadu na kasyno w Las Vegas to nie tylko znakomicie wykonany i wciągający „heist movie”. To także pierwszorzędna kolorowa komedia, w której nie brakuje zabawnych gagów i żartów. Temu filmowi tempa, wyobraźni i charakteru mogłaby pozazdrościć niejedna produkcja. Widziałeś sto razy? Warto i sto pierwszy. Nigdy nie miałeś okazji? Nadrób koniecznie i sprawdź ten film komediowy Netflixa.

Filmy komediowe Netflixa – „Wieczór gier” (2018)

Teraz dla odmiany tytuł nieco mniej znany, co nie oznacza gorszy. To niezwykle zabawny oraz zaskakujący film komediowy Netflixa, którego głównymi bohaterami są Max i Annie, dwoje miłośników wszelakich gier towarzyskich. Para regularnie umawia się z przyjaciółmi na różnego rodzaju rozgrywki. Pewnego wieczoru brat Maxa Brooks proponuje urozmaicenie zabawy poprzez zagranie w grę fabularną, w której głównym motywem jest porwanie. Tyle że… Brooks zostaje naprawdę porwany.

To z kolei prowadzi do prawdziwej komedii omyłek, jako że reszta bohaterów myśli, że wszystko jest jedynie częścią gry. Zmyślny scenariusz, lekka i wciągająca fabuła oraz dobre aktorstwo. Czego chcieć więcej? Niczego. Modelowa komedia, która zapewni udany wieczór. Dobry film, który warto obejrzeć.

Filmy komediowe Netflixa – „Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm” (1997)

Rowan Atkinson w swojej legendarnej roli. Tym razem nie w serialu ale w pełnym metrażu wciela się w rolę dobrodusznego choć ciamajdowatego jegomościa, który gdzie się nie pojawi, rozsiewa wokół siebie chaos. A tym razem Jaś Fasola udaje się do Stanów Zjednoczonych, by wziąć udział w odsłonięciu słynnego obrazu. Drżyjcie, Stany! Ta komedia to niekończąca się sztafeta gagów i zabawnych momentów. Głównym bohaterem wszystkich jest rzecz jasna Atkinson, którego mimika i gra ciałem potrafią rozbawić do łez. Rzecz nie tylko dla fanów brytyjskiego humoru! Z pewnością jedna z najlepszych komedii na Netflix!

Filmy komediowe Netflixa – „U Pana Boga za piecem” (1998)

A na koniec rzecz z rodzimego podwórka i nasz rodzimy film komediowy Netflixa. Kultowa komedia Jacka Bromskiego, która po latach doczekała się nawet sequeli. Historia rozgrywająca się w pewnej małej polskiej miejscowości, w której tradycyjne wartości mają ogromne znaczenie, a ksiądz proboszcz cieszy się najwyższym szacunkiem wśród mieszkańców. Właśnie do takiego miejsca trafia pewna Rosjanka, która zostaje okradziona przez przestępców niedługo po przyjeździe do Polski. Dziewczyna stara się dochodzić swoich praw i walczyć o sprawiedliwość. Mimo wątku kryminalnego jest to jednak przede wszystkim optymistyczny ciepły obrazek rodem z polskiej prowincji. Odznaczający się niepodrabialnym klimatem.

Filmy komediowe Netflixa – podsumowanie

Sięgnij po powyższe proponowane przez nas najśmieszniejsze komedie, a z pewnością zaznasz godziwej rozrywki. Filmy komediowe Netflixa to trochę śmiechu, trochę wzruszeń, trochę emocji. Właśnie to oferują widzom polecane przez nas komediowe produkcje. Czy to amerykańskie wysokobudżetowe blockbustery, czy polskie skromne i zmyślne tytuły. 

Archiwum: styczeń 2024