Jeśli szukasz niemieckich seriali, Netflix będzie dobrym miejscem do rozpoczęcia eksploracji. Na platformie znaleźć można bardzo różnorodne produkcje zrealizowane w Niemczech – od brutalnych dramatów historycznych po czarne komedie o nastolatkach. Które z nich są najlepsze? Sprawdź nasze propozycje.

Najlepsze niemieckie seriale Netflix – co warto obejrzeć?

Język niemiecki odrzuca wielu widzów z Polski, a szkoda, bo nasi sąsiedzi zza Odry mają do zaoferowania wiele ciekawych filmów i seriali. Niektóre z nich można znaleźć na platformach streamingowych, takich jak Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video czy Apple TV+. Tym razem skupimy się wyłącznie na odcinkowych produkcjach pierwszego z wymienionych serwisów. Przedstawiamy 10 najlepszych niemieckich seriali Netflix.

„Dark” (2017) – 3 sezony

Pierwszy i największy hit Netflixa wśród produkcji z Niemiec. Nazywany niemieckim „Stranger Things” serial opowiada zagmatwaną historię kilku rodzin z małego miasteczka, która obejmuje swoim zasięgiem kilkadziesiąt lat i toczy się na kilku płaszczyznach czasowych. W rolach głównych Louis Hofmann, Lisa Vicari, Julika Jenkins i Oliver Masucci.

„Kod wart miliardy dolarów” (2021) – 1 sezon

Czy wiesz, że algorytm, na którym opiera się Google Earth, został podobno stworzony przez małą firmę z Berlina? Nikt o tym nie wie, ponieważ przedstawiciele ART+COM przegrali sprawę o patent z amerykańskim gigantem. Jeśli chcesz poznać fabularyzowane kulisy tej intrygującej historii, koniecznie zobacz „Kod wart miliardy dolarów”. Twórców TerraVision zagrali Mark Waschke i Misel Maticevic.

„Plemiona Europy” (2021) – 1 sezon

Niemiecki serial Netflixa w klimacie postapo. Jego twórcy przenoszą widzów do 2074 roku, w którym ludność Europy podzieliła się na małe, skłócone ze sobą plemiona. Światu grozi totalna zagłada. Jedyna nadzieja tkwi w trójce rodzeństwa z pokojowego plemienia Źródlan. W ich rolach wystąpili Emilio Sakraya, Henriette Confurius i David Ali Rashed.

„Berlińskie psy” (2018) – 1 sezon

Dwóch detektywów z berlińskiej policji dzieli niemal wszystko. Kiedy dochodzi do zabójstwa na tle politycznym, zostają zmuszeni do współpracy jako partnerzy. Tak rozpoczyna się ich wspólna walka z przestępczym światkiem stolicy oraz własnymi słabościami. W głównych rolach „Dogs of Berlin” pojawili się Fahri Yardim i Felix Kramer.

„Słowa pożegnania” (2018) – 1 sezon

Klasyczna czarna komedia w niemieckim wydaniu. Karla (Anke Engelke) to kobieta w średnim wieku, której świat rozpada się na kawałki po śmierci męża. By uporać się z własną żałobą, postanawia zostać zawodową mówczynią na… pogrzebach. Serial w ciepły i humorystyczny sposób ukazuje różne oblicza radzenia sobie ze stratą bliskich.

„Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko)” (2019) – 3 sezony

Kolejny serial niemiecki, który cieszy się dużą popularnością na Netflix, to komediowa opowieść o nastolatkach. Głównym bohaterem jest nerd o imieniu Moritz, który zostaje porzucony przez dziewczynę dla szkolnego dilera, w efekcie czego wraz z kumplem postanawia rozkręcić narkotykowy biznes online. W rolę Moritza wciela się Maximilian Mundt.

„Barbarzyńcy” (2020) – 1 sezon

Brutalny dramat historyczny, który opowiada o legendarnym Arminiusie – przedstawicielu germańskiego plemienia Cherusci wychowanym przez Rzymian na wojskowego. Kiedy podczas jednej z misji Arminius trafia na swoje rodzinne tereny, rozpoczyna bunt, który na stałe zapisze się w historii. W jego roli wystąpił Laurence Rupp.

„Zaginięcie Birgit Meier” (2020) – 1 sezon

Choć w gatunku true crime series zdecydowanie królują Amerykanie, wśród niemieckich seriali Netflix znajdziemy interesującą perełkę dla fanów dokumentów o prawdziwych zbrodniach. Ta czteroodcinkowa produkcja opowiada o sprawie kobiety, która zniknęła bez śladu w 1989 roku. Rozwścieczony opieszałością policji brat zaginionej postanowił przeprowadzić własne śledztwo w jej sprawie, co doprowadziło go do przerażających odkryć.

„Pachnidło” (2018) – 1 sezon

Wariacja na temat słynnego dzieła Patricka Süskinda, które w 2006 roku na ekran przeniósł Tom Tykwer. Akcja serialu toczy się we współczesnych Niemczech i rozgrywa się w środowisku detektywów badających sprawę śmierci dziewczyny, której wycięto gruczoły zapachowe. W jednej z głównych ról występuje August Diehl.

Jeśli lubisz oglądać seriale Netflixa i masz ochotę poznać produkcje z innych krajów, które są dostępne na platformie, sięgnij do naszych pozostałych zestawień. Znajdziesz wśród nich artykuły o najlepszych seriach serwisu z Francji, Hiszpanii, Turcji czy Korei Południowej.

Archiwum: luty 2024