Nie ulega wątpliwości, że dziś jedną z najbardziej popularnych platform filmowych na świecie jest Netflix. Najczęściej oglądane filmy w serwisie przyciągają przed ekrany miliony, a wręcz setki milionów widzów. Ale które to tytuły? W poniższym rankingu przedstawiamy najchętniej oglądane premiery z Netflixa w kolejności od miejsca szóstego do pierwszego.

Zasady rankingu

Na wstępie wypada zaznaczyć, że mówimy tu jedynie o oryginalnych produkcjach platformy. To jest takich, które zostały wyprodukowane właśnie przez Netflixa. Najczęściej oglądane filmy to każdorazowo takie oryginalne tytuły. W zestawieniu nie zamieszczamy danych dotyczących popularności filmów, które serwis udostępnia na zasadach licencji. W rankingu umieszczamy tylko filmy pełnometrażowe, pomijając seriale. Przy układaniu rankingu braliśmy pod uwagę oficjalne dane dotyczące liczby godzin, przez które oglądano dany film podczas pierwszych 28 dni jego obecności na platformie. Czas na nasze top 10, a w zasadzie top 6!

Netflix – najczęściej oglądane filmy. „Irlandczyk” (2019) – 214,5 mln godzin

Miejsce szóste to znakomity film gangsterski w reżyserii Martina Scorsese, w którym główne role zagrali Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci. Główny bohater to Frank Sheeran, mężczyzna pracujący jako płatny zabójca dla mafii. Frank na swojej drodze spotyka Jimmy’ego Hoffę, legendarnego przywódcę amerykańskich związków zawodowych. Łączy go z nim przyjaźń, jednak związki z mafią tejże nie ułatwiają…

Film Scorsese jest bardzo długi. Może nieco zbyt długi… Trzy i pół godziny projekcji sprawiają, że całość staje się nieco przeciągnięta. Jednak pomimo tej wady „Irlandczyk” to przemyślane i świetnie zrealizowane kino gangsterskie odznaczające się wybitnym aktorstwem. Można rzec, że to idealny aktorski testament De Niro, Pacino i Pesciego.

Netflix – najczęściej oglądane filmy. „Niewybaczalne” (2021) – 214,7 mln godzin

Produkcja Netflixa, w której główna rolę zagrała Sandra Bullock. Wcieliła się tu w kobietę, która po odbyciu kary więzienia wychodzi na wolność. Powrót do społeczeństwa nie jest jednak łatwy. Odbycie kary nie oznacza bowiem, że ludzie wokół głównej bohaterki, Ruth, mają zamiar wybaczyć jej winy. Kobieta toczy nierówną walkę o uzyskanie przebaczenia i rozrachunek z własnym życiem. Przyzwoity choć nie wybitny dramat, który jednak przypadł do gustu widzom za sprawą Bullock, wielkiej gwiazdy serwisu Netflix. Najczęściej oglądane filmy platformy to często produkcje z nią.

Netflix – najczęściej oglądane filmy. „Tyler Rake: Ocalenie” (2020) – 231,3 mln godzin

Film akcji z Chrisem Hemsworthem w roli głównej. Wcielił się tutaj w zrezygnowanego najemnika przyjmującego niebezpiecznie zadanie. Bohater musi odbić z rąk porywaczy syna barona narkotykowego. Nietypowa i niebezpieczna misja na zawsze zmieni życie Rake’a. Film, który trzyma solidny poziom, jednak po latach z pewnością nie będzie pamiętany jako klasyk gatunku. Hemsworth nieźle pasuje do tego typu kina. Sam film raczy widza przyzwoitymi efektami specjalnymi i tempem. Ale nic ponadto. To nie tytuł, z którego mógłby być dumny Netflix. Najczęściej oglądane filmy nie zawsze oznacza najlepsze.

Netflix – najczęściej oglądane filmy. „Nie otwieraj oczu” (2018) – 282,0 mln godzin

Sandra Bullock po raz kolejny w naszym zestawieniu, tym razem na podium. Ten film to horror opowiadający o inwazji obcych na Ziemię. Przybysze mają nietypowy wpływ na ludzi. Gdy ci ich widzą, wpadają w szał i popełniają samobójstwo. Główna bohaterka tej historii robi wszystko, by przetrwać w postapokaliptycznym świecie i uratować dwójkę dzieci. Film o ciekawym pomyśle fabularnym i przyzwoicie wykonany. Choć chwilami brakuje tu tempa, a portrety psychologiczne wielu postaci mogłyby być zarysowane lepiej. Mimo wszystko hit Netflix. Najczęściej oglądane filmy to jak widać, często dokonanie Sandry Bullock.

Netflix – najczęściej oglądane filmy. „Nie patrz w górę” (2021) – 359,7 mln godzin

Proekologiczna społeczna satyra stworzona przez Adama McKaya, twórcę takich filmów jak „Big Short” i „Vice”. W rolach głównych zastęp gwiazd na czele z Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence i Meryl Streep. To nie mogło się nie udać i się udało, przynosząc Netflixowi jeden z największych hitów w dziejach platformy.

Historia dwojga astronautów, którzy odkrywają, że do Ziemi zbliża się kometa, która doszczętnie zniszczy naszą planetę. Globalny szok? Wielka misja ratunkowa? Niezupełnie. To nie jest typowy film, w którym Amerykanie ratują ludzkość. To film ukazujący krótkowzroczność społeczeństwa i głupotę mediów negujących zagrożenie. Zmyślna paralela naszej współczesnej cywilizacji. Fabułę można odbierać jako alegorię postaw ludzkich wobec zmian klimatu, ale także wobec pandemii, wojen i innych zagrożeń. Film bardzo inteligentny choć jako komedia mógłby prezentować lepszej jakości humor.

Najchętniej oglądany film Netflixa – „Czerwona nota” (2021) – 364 mln godzin

I wreszcie najbardziej popularny film platformy w dziejach. Aczkolwiek wypada zauważyć, że nieznacznie wyprzedził wicelidera. „Czerwona nota” to kryminał i film akcji, w którym główne role zagrali Dwayne Johnson, Gal Gadot i Ryan Reynolds. Trio hollywoodzkich megagwiazd miało przyciągnąć przed ekrany rzesze widzów i tak też się stało. Sam film jednak jakościowo okazał się co najwyżej średniakiem.

To historia słynnego złodzieja (Reynolds), który jest ścigany przez tajnego agenta (Johnson). Obaj rywalizują też z inną złodziejką (Gadot). Trochę akcji, trochę humoru, trochę one-linerów, trochę mięśni Johnsona. Twórcy tego filmu wrzucili do garnka wszystkie atuty głównych aktorów, jednak zapomnieli doprawić potrawę naprawdę wciągającą i przemyślaną intrygą.

Netflix. Najchętniej oglądane filmy. Podsumowanie

Jak więc widać, filmy najchętniej oglądane i najpopularniejsze to nie zawsze filmy najlepsze i takie, które warto zobaczyć. Teraz wiedząc, jak przedstawia się netflixowy ranking popularności, sam możesz podjąć decyzję, po co sięgnąć. Pamiętać też należy, że z czasem powyższe zestawienie może się zdezaktualizować. Netflix z pewnością stworzy bowiem jeszcze nie jeden bardzo popularny tytuł. 

Archiwum: styczeń 2024