Przygoda filmowa może mieć wiele znaczeń. Może dotyczyć utarczek awanturników z dawnych czasów, może także wiązać się z fantastycznymi zdarzeniami czy lotami w kosmos. Przekrój możliwości jest ogromny. W tym miejscu polecamy różnorodne i ciekawe oraz dostępne na znanej platformie streamingowej filmy przygodowe. Netflix ma do zaoferowania kilka naprawdę ciekawych propozycji.

Zobacz, które tytuły z kategorii kina przygodowego warto obejrzeć. Wśród proponowanych przez nas produkcji odnajdziesz wielkie hollywoodzkie widowiska i dzieła uznanych reżyserów. Pamiętaj, że wiele udostępnianych przez Netflix czasowo na zasadach licencji! Właśnie takie filmy przedstawiamy w naszym zestawieniu top 5. Nie jest to ranking, ponieważ kolejność nie oznacza tutaj hierarchii.

Filmy przygodowe Netflix – „Hugo i jego wynalazek” (2011)

Film Martina Scorsese, w którym słynny reżyser tworzy opowieść dla siebie nietypową. Nie jest to bowiem kino gangsterskie w rodzaju „Chłopców z ferajny” czy „Wilka z Wall Street”, ale przygodowa opowieść adresowana w dużej mierze do młodszej widowni. To historia Hugona, sieroty, który mieszka w podziemiach paryskiego dworca. Jednak za sprawą pewnej dziewczynki oraz starca prowadzącego w Paryżu sklep z zabawkami wyruszy na poszukiwanie niesamowitej przygody.

Dlaczego ten film przygodowy Netflix ma w swojej bibliotece? Produkcja od Scorsese to nie tylko fascynująca przygodowa historia, lecz także ukłon w stronę dawnego kina. Historia rozgrywa się bowiem w dawnych czasach, a na ekranie pojawia się choćby słynny dawny francuski reżyser Georges Melies grany przez Bena Kingsleya. Film pełen uroku, wdzięku i nostalgii.

Filmy przygodowe Netflixa – „Hobbit: Niezwykła podróż” (2012)

Peter Jackson na początku XXI wieku oczarował świat, tworząc wybitną adaptację „Władcy pierścieni” J.R.R. Tolkiena. Kilka lat później powrócił do świata tolkienowskiej mitologii, adaptując „Hobbita”, czyli wcześniejszą powieść pisarza. Jackson rozpisał całość aż na trzy części, co spotkało się z krytyką wielu fanów. Zarzucali oni reżyserowi usilne rozciąganie materiału w celu uzyskania większych korzyści finansowych.

I rzeczywiście, o ile pierwsza i druga część trylogii o przygodach Bilbo Bagginsa trzymały poziom, o tyle trzecia wydaje się nieco doklejona na siłę. Mimo wszystko bajkowy kolorowy świat stworzony przez Jacksona potrafi zauroczyć. W pierwszych dwóch odsłonach z pewnością udało się zachować ducha niesamowitej przygody z literackiego pierwowzoru. Ta, którą proponujemy, to właśnie pierwsza część.

Filmy przygodowe Netflixa – „Top Gun” (1986)

Do jakich klasycznych filmów przygodowych Netflix daje dostęp? „Top Gun” Tony’ego Scotta to film akcji opowiadający o pilotach zbierających szlify w elitarnej jednostce. Głównym bohaterem jest tu Maverick, czyli postać grana przez Toma Cruise’a. To młody i przebojowy pilot, który szturmem zdobywa pozycję w wojskowym świecie. Przeszło trzydzieści lat temu podniebne sceny naprawdę fascynowały. Dziś może straciły nieco ze swej mocy, ale scenariusz, tempo i klimat wciąż mogą zachwycać. Niezapomniana jest też Cruise’a. Dobry film przygodowy na Netflixie, który warto sprawdzić!

Filmy przygodowe Netflix – „Jumanji” (1995)

Młody chłopiec, Alan, gra w niepozorną grę planszową. Jak się okazuje, gra jest magiczna i niespodziewanie przenosi chłopca do alternatywnego świata, do dzikiej niebezpiecznej dżungli. Alan zostaje uwolniony dopiero wiele lat później przez dwójkę dzieciaków, którzy także nieświadomi zagrożenia sięgają po Jumanji. Wszyscy muszą powstrzymać kataklizm, który nadciąga nad miasto. Aby to zrobić, muszą ukończyć grę.

Słynna familijna komedia fantasy z Robinem Williamsem w roli głównej to w praktyce emocje, humor i tempo przez cały seans. To także sympatyczni bohaterowie, którym widz kibicuje od pierwszej do ostatniej minuty. Kiedyś kasowy hit, a dziś klasyk kina przygodowego ma także kontynuacje. W ostatnich latach powstały dwie nowsze wersje luźno inspirowane filmem z Williamsem. To także udane filmy przygodowe Netflixa.

Filmy przygodowe Netflixa – „Robin Hood: Książę złodziei” (1991)

Kolejny klasyk kina rodem z lat dziewięćdziesiątych, tym razem z Kevinem Costnerem w roli głównej. Wcielił się on tutaj w tytułowego zawadiakę z lasu Sherwood. Na ekranie partnerowali mu między innymi Christian Slater czy Morgan Freeman. Nie można pominąć oczywiście znakomitego Alana Rickmana, który imponuje jako nikczemny szeryf z Nothingham.

Tytuł ten to sztandarowy produkt wysokobudżetowego kina lat dziewięćdziesiątych. Przystojny i ujmujący protagonista, linia między dobrem a złem wytyczona grubą kreską oraz prosta w formie, lecz wciągająca seria przygód. Pojedynki, strzały, rabunki, walki to tutaj chleb powszedni. Warto wspomnieć także słynną piosenkę Bryana Adamsa ze ścieżki dźwiękowej. Trochę pozytywnej energii, trochę kiczu, wszystko dobrze wymieszane – lata dziewięćdziesiąte w pełnej krasie. Ten słynny film przygodowy Netflix nadal ma w bibliotece, więc warto to wykorzystać.

Filmy przygodowe Netflixa – podsumowanie

Kino przygodowe czarowało widzów kiedyś, czaruje i dziś. Wśród proponowanych wyżej pozycji fan przygód rodem z wielkiego ekranu bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego czy gustujesz w filmach nowszych, czy starszych, przedstawione tu produkcje zagwarantują ci moc atrakcji. Te filmy przygodowe Netflixa to rozrywka w czystej postaci.

Archiwum: styczeń 2024