Seriale podobne do „Dlaczego ja?” czasem bawią, a czasem szokują. To opowieści o trudnych relacjach, bardziej lub mniej przyjemnych zbiegach okoliczności i błędach życiowych. Choć na ogół seriale paradokumentalne są wyśmiewane, to jednak wcale nietrudno „wkręcić się” w przedstawianą historię. Dzieje się tak dlatego, że pozwalają na moment odpocząć od trudów własnego życia. Jeśli więc szukasz seriali, które taki odpoczynek mogą zapewnić, to koniecznie sprawdź nasze propozycje!

„Trudne sprawy”

Każdy odcinek tego serialu ukazuje historie różnych osób, które mierzą się z tytułową trudną sprawą. Fabuła odcinka zmierza w kierunku rozwiązania problematycznej sytuacji i przerywana jest co jakiś czas charakterystycznymi dla seriali paradokumentalnych wywiadami z jednym tylko bohaterem. 

„Ukryta prawda”

Oglądając ten serial również mamy do czynienia z inną historią w każdym odcinku. Tytuł „Ukryta prawda” wiele mówi o fabule tej produkcji. Każdy odcinek dotyczy jakiejś tajemnicy rodzinnej, a jak to z tajemnicami bywa, zwykle wychodzą na światło dzienne…

„Zdrady”

Coraz częstsza nieobecność partnera lub partnerki, znikanie z telefonem do toalety, nagłe problemy w codziennej komunikacji i ogromne przeczucie, że coś tu jest nie tak… To typowe sygnały, że być może w związek wkroczyła osoba trzecia. Jednak jak się upewnić, zanim emocje wezmą górę? Z pomocą przychodzą prywatni detektywi i o tym właśnie opowiada ten serial paradokumentalny…

„Szkoła”

Wiele osób sądzi, że tylko dorosłe życie może przysparzać problemów… Nic bardziej mylnego, ponieważ młodzież dopiero wkraczająca w dorosłość bardzo często doświadcza ogromnych trudności. O tym możemy się przekonać, oglądając serial „Szkoła”.

„Szpital”

Co dzieje się na oddziale ratunkowym? Jak się okazuje, bardzo dużo, a scenariusz jak zwykle pisze życie. Poznajemy tutaj niezwykle szokujące przyczyny wizyt w szpitalu i nie tylko zdrowotne problemy pacjentów…

„Sąd rodzinny”

Nie ma wątpliwości, gdy sprawy trafiają do sądu, sytuacja jest bardzo poważna. W każdym odcinku tego serialu przedstawiana jest inna sprawa prosto z wydziału rodzinnego i nieletnich.

„Na ratunek 112”

W sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia wyjście jest jedno – telefon na numer 112. O tym wiedzą bohaterowie serialu, którzy w ekstremalnych chwilach otrzymują fachową pomoc doświadczonych służb.

„Gliniarze”

Presja czasu i całe mnóstwo emocji to codzienność tytułowych gliniarzy. Świat przestępczy to ich rzeczywistość, a stawką w tej grze jest zwykle ludzkie życie.

„Idealna niania”

Nie tak łatwo jest rodzicom pozostawić swoje dziecko pod opieką obcej osoby. Kluczowe jest zaufanie, a jedynym sposobem, aby je zdobyć, jest dobrze spisać się pod okiem czujnych kamer, których serialowe nianie nie są świadome.

Jak widać, seriale podobne do „Dlaczego ja?” poruszają różne tematy. Czasem są to problemy codzienne, innym razem rzeczywistość pracowników szpitala, policjantów, a nawet uczniów i nauczycieli.

Archiwum: marzec 2024