Jeśli chodzi o seriale historyczne, Netflix ma sporą konkurencję. HBO ma na swoim koncie wielkie hity, takie jak „Rzym” czy „Kompania braci”. Natomiast na Amazon Prime Video można oglądać słynną „Dynastię Tudorów” przedstawiającą losy Henryka VIII i jego kolejnych żon. Jakimi tytułami Netflix próbuje pokonać rywali? Przedstawiamy 10 najlepszych seriali historycznych platformy.

Najlepsze seriale historyczne Netflixa – TOP 10 produkcji

Netflix ma w swojej ofercie wiele dobrych seriali historycznych, z których największą popularnością i uznaniem cieszy się „The Crown”. Nie jest to jednak jedyny dramat historyczny wyprodukowany dla platformy. Poniżej znajdziesz ranking 10 tytułów, które warto obejrzeć.

„The Crown” (2016) – 4 sezony

Opowieść o życiu królowej Elżbiety II od początków jej panowania na brytyjskim tronie, który objęła w 1953 roku. Czwarty sezon przedstawił wydarzenia z lat 80., zaś nadchodząca, piąta seria odcinków, skupi się na latach 90. Głównym tematem będzie tragiczna historia księcia Karola i księżnej Diany. W rolę królowej wcielały się Claire Foy (sezony 1 i 2) i Olivia Colman (sezony 3 i 4). Teraz w roli monarchini zastąpi je Imelda Staunton.

„Mindhunter” (2017) – 2 sezony

Serial Davida Finchera będący luźną adaptacją książki o tym samym tytule. Jego głównymi bohaterami są agenci FBI, którzy pod koniec lat 70. dokonali rewolucji w dziedzinie kryminologii, wykorzystując przełomowe techniki, by badać umysły najsłynniejszych seryjnych morderców Ameryki. Bohaterów inspirowanych rzeczywistymi pionierami wśród profilerów z FBI zagrali Jonathan Groff i Holt McCallany.

„Ostatni carowie” (2019) – 1 sezon

Fabularyzowany miniserial amerykański przedstawiający czasy panowania cara Mikołaja II, ostatniego z dynastii Romanowów. Opowieść rozpoczyna się od momentu jego wstąpienia na tron w 1894 roku, zaś kończy się na zamachu na życie jego i jego rodziny z roku 1918. W roli głównej występuje Robert Jack.

„Cesarstwo rzymskie” (2016) – 3 sezony

Serial łączący elementy spektakularnego eposu i rzetelnego dokumentu. Każdy z sezonów opowiada o burzliwych latach rządów jednego z rzymskich cesarzy – Kommodusa, Juliusza Cezara i Kaliguli. W ich role wcielają się Aaron Jakubenko, Ditch Davey i Ido Drent. Narratorami są Sean Bean i Steve West.

„Rozkwit imperiów: Osmanowie” (2020) – 1 sezon

Kolejny serial historyczny Netflixa na naszej liście, który stanowi połączenie fabuły i dokumentu, to opowieść o XIV-wiecznym osmańskim sułtanie. Mehmed II rozpoczyna swoją wielką kampanię, by przejąć Konstantynopol, tym samym wyznaczając nowy kierunek historii Europy. W głównej roli tego tureckiego serialu występuje Cem Yiğit Üzümoğlu.

„Barbarzyńcy” (2020) – 1 sezon

Osadzony w drugiej połowie II wieku n.e. serial opowiada o losach legendarnego wodza germańskiego plemienia Cherusci. Arminius został jeńcem Rzymian jako dziecko i został przez nich wychowany na oficera. Gdy wyrusza z misją pokojową na tereny, z których pochodzi, widząc niedolę swojego rodzinnego plemienia, wznieca bunt przeciw Rzymowi. W roli głównej Laurence Rupp.

„The Spy” (2019) – 1 sezon

Serial inspirowany prawdziwą historią agenta izraelskiego wywiadu, który w latach 60. przeniknął do syryjskiej śmietanki towarzyskiej. W ten sposób poznał tajne plany Syrii przeciw Izraelowi. W rolę Eliego Cohena wcielił się Sacha Baron Cohen.

„Angielska gra” (2020) – 1 sezon

Twórca słynnego „Downton Abbey” w serialu „Angielska gra” przedstawia narodziny futbolu w Wielkiej Brytanii. Produkcja skupia się na dwóch piłkarzach z różnych klas społecznych, którzy pokonując wszelkie bariery, nawiązują szczególną więź. Dzięki niej doprowadzają do tego, że przeznaczona tylko dla elit piłka nożna staje się najpopularniejszym sportem świata. W rolach Arthura Kinnairda i Fergusa Sutera wystąpili Edward Holcroft i Kevin Guthrie.

„Marco Polo” (2014) – 2 sezony

Chiny, XIII wiek. Jeden z najpopularniejszych podróżników w dziejach trafia na dwór Kubilaj-chana, gdzie próbuje odnaleźć się pośród zdrad, politycznych intryg, seksualnych żądz i ciągłej rywalizacji. W rolę Marco Polo wcielił się Lorenzo Richelmy.

„My Country: The New Age” (2019) – 1 sezon

Południowokoreański serial historyczny Netflixa, który opowiada o schyłku średniowiecznego królestwa Goryeo. Kiedy świat stoi u progu nowej ery, dwaj przyjaciele stają się wrogami i każdy na swój sposób próbuje ocalić swój kraj i ludzi, których kocha. W rolach głównych Yang Se-jong i Kim Kang-hoon.

Wiesz już, jakie seriale historyczne Netflixa warto obejrzeć. Jeśli szukasz innych dobrych seriali, zachęcamy do przejrzenia naszych pozostałych artykułów. Znajdziesz wśród nich wiele rankingów i zestawień najlepszych produkcji platformy.

Archiwum: marzec 2024