Fantasy to niezwykle popularny gatunek. W telewizji od lat króluje w nim „Gra o tron”. Dotychczas nikomu nie udało się jeszcze przebić tej produkcji, jednak platformy streamingowe bardzo starają się stworzyć równie angażujący i popularny serial fantasy. Netflix zbliżył się do tego najbardziej, wydając na świat ekranizację uwielbianego „Wiedźmina”. Czym jeszcze próbuje zachwycić fanów gatunku? Sprawdź naszą listę najlepszych produkcji i zobacz seriale fantasy Netflixa.

Najlepsze seriale fantasy Netflixa – TOP 10 produkcji

Wśród najlepszych produkcji fantasy znajdziesz wiele ekranizacji książek i komiksów, ale zdarzają się też dzieła oparte na oryginalnych scenariuszach. Jednym z nich jest polski serial „Krakowskie potwory” będący mrocznym fantasty osadzonym w świecie mitologii słowiańskiej. Na naszej liście umieściliśmy też inne seriale europejskie i wielkie amerykańskie hity. Oto 10 najlepszych seriali fantasy Netflixa.

„Wiedźmin” (2019) – 2 sezony

Jeden z najsłynniejszych seriali w historii Netflixa, któremu za materiał źródłowy posłużyła proza Andrzeja Sapkowskiego. Jego głównym bohaterem jest Geralt z Rivii, który walczy z potworami za pieniądze. Na jego drodze pojawiają się piękna czarodziejka Yennefer, zabawny bard Jaskier i księżniczka Ciri, którą bierze pod swoją opiekę. W tytułowej roli występuje Henry Cavill.

„Stranger Things” (2016) – 3 sezony

Grupka młodocianych przyjaciół z Hawkins uwielbia fantasy. Nie mają pojęcia, że wkrótce trafią w sam środek tajemniczych wydarzeń, obejmujących zniknięcie chłopaka, eksperymenty naukowe, odwrócony świat pełen potworów i pojawienie się obdarzonej mocami dziewczynki. Serial braci Duffer jest hołdem złożonym młodzieżowym produkcjom z lat 80. W maju 2022 roku zadebiutuje 4. sezon serialu. W rolach głównych występują Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, David Harbour, Winona Ryder i Natalia Dyer.

„Dark” (2017) – 3 sezony

Niemiecka odpowiedź na „Stranger Things” i zarazem pierwszy niemieckojęzyczny serial Netflixa. Produkcja stanowi mroczną sagę fantasy, gdzie nadprzyrodzone zdarzenia zostają wplecione w realistyczny thriller. Fabuła skupia się na tajemniczych zaginięciach dzieci, które ujawniają dawne sekrety czterech rodzin. W obsadzie znaleźli się m.in. Louis Hofmann, Julika Jenkins, Oliver Masucci i Lisa Vicari.

„Cień i kość” (2021) – 1 sezon

Produkcja oparta na bestsellerowej serii fantasy o uniwersum Griszów. Akcja serialu toczy się w rozdartym wojną świecie, gdzie osierocona żołnierka Alina Starkov odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. By ochronić swój kraj przed zagrożeniem ze strony Fałdy Cienia, dziewczyna dołącza do elitarnej armii magów. W rolę Aliny wciela się Jessie Mei Li, a u jej boku występuje m.in. Ben Barnes. Serwis zapowiedział już kontynuację serialu.

„Locke and Key” (2020) – 2 sezony

Po śmierci ojca i męża, Rendella Locke’a, jego żona i trójka dzieci przenoszą się do starej rodzinnej posiadłości. Na miejscu znajdują tajemnicze klucze, które otwierają drzwi do mrocznych, magicznych sekretów. Podobnie jak wiele innych seriali fantasy Netflixa, „Locke and Key” to adaptacja literatury. Za materiał źródłowy posłużyła tu seria komiksów o tym samym tytule.

„Przeklęta” (2020) – 1 sezon

Serial Franka Millera i Toma Wheelera bazujący na arturiańskich legendach. Opowiada o nastoletniej Nimue, której przeznaczeniem jest zostać potężną Panią Jeziora. Zanim się to jednak stanie, dziewczyna łączy siły z młodym Arturem, by odnaleźć Merlina i dostarczyć mu starożytny miecz. W tytułową bohaterkę wcieliła się gwiazda „Trzynastu powodów”, Katherine Langford.

„Krakowskie potwory” (2021) – 1 sezon

Pierwszy polski serial fantasy Netflixa, którego twórczyniami są Kasia Adamik i Olga Chajdas. Jego główną bohaterką jest studentka medycyny z Krakowa. Dziewczyna zostaje zaproszona do elitarnej studenckiej grupy, która pod okiem tajemniczego profesora bada zjawiska nadprzyrodzone związane ze słowiańską mitologią. W roli głównej Barbara Liberek.

„Chilling Adventures of Sabrina” (2018) – 4 sezony

Ekranizacja mrocznej wersji komiksu o nastoletniej czarownicy, Sabrinie. Tytułowa bohaterka (Kiernan Shipka) wychowywana przez ciotki-wiedźmy w dniu swoich 16. urodzin powinna porzucić ziemski świat i rozpocząć naukę w Akademii Sztuk Niewidzialnych. Dziewczyna nie chce jednak zrywać związków ze swoimi śmiertelnymi przyjaciółmi. Rozpoczyna się walka o duszę Sabriny.

„Lucyfer” (2016) – 6 sezonów

Adaptacja komiksu Neila Gaimana i Sama Kietha to jeden z najsłynniejszych seriali fantasy. Netflix przejął jego produkcję po tym, jak stacja Fox zdecydowała się go skasować. Jego głównym bohaterem jest znudzony władca piekieł, który postanawia porzucić swoją funkcję i przenieść się do Los Angeles, gdzie zakłada nocny klub. W jego rolę przez 6 sezonów wcielał się Tom Ellis.

„Arcane: League of Legends” (2021) – 1 sezon

Przepiękna animacja Riot Games i Netflixa, która przenosi do serialowego świata postaci znane z gry League of Legends. Fabuła skupia się na rosnących napięciach między dwoma miastami: Piltover i Zaun. W tych trudnych okolicznościach dwie siostry, Jinx i Vi (Ella Purnell i Hailee Steinfeld), stają po przeciwnych stronach barykady.

Wiesz już, na które seriale fantasy Netflixa, warto zwrócić uwagę. Lubisz opowieści o zmyślonych światach, magii i nadprzyrodzonych mocach? W takim razie spodobają ci się nasze pozostałe artykuły dotyczące fantastyki. Znajdziesz wśród nich rankingi filmów i zestawienia najlepszych seriali fantasty – nie tylko Netflixa, ale też HBO i Amazon Prime Video.

Archiwum: styczeń 2024