Czasem życie bywa bardzo przytłaczające… Problemy, obowiązki i zmęczenie sprawiają, że trudno się nim cieszyć. Jednak zawsze może być gorzej, a o tym wiedzą bohaterowie produkcji, które zaraz przedstawimy. Ich codzienność wygląda zupełnie inaczej, bo pierwszorzędną rzeczą jest przetrwanie. A zatem głód, walki z nieprzyjaciółmi i różne inne niebezpieczeństwa. Siła fizyczna jest bardzo ważna, ale nie tak istotna jak niezłomność. Bo gdy jej zabraknie, to można pożegnać się z życiem. Przeczytaj nasz tekst i wybierz swój serial podobny do „The 100”!

Serial podobny do „The 100”

Po apokalipsie nuklearnej jedyni ocalali żyją na stacjach kosmicznych. Jednak gdy brakuje zasobów, władze decydują się wysłać nieletnich przestępców na Ziemię, aby ci sprawdzili, czy powrót do domu jest bezpieczny. Zadaniem młodych jest właściwie tylko przetrwać, co jest trudne, biorąc pod uwagę buntowniczy charakter wielu z nich, potencjalne promieniowanie i fakt, że wcale nie są oni jedynymi ludźmi na tej planecie. Jeśli interesuje cię taka tematyka, to już za chwilę poznasz jeszcze więcej tego typu produkcji.

The Walking Dead

Świat opanowuje nagła pandemia wirusa, a zarażeni stają się krwiożerczymi, a raczej mięsożerczymi zombie. Ludzie w popłochu szukają schronienia, a dotychczasowy świat niemalże przestaje istnieć. Szeryf Rick Grimes (Andrew Lincoln) budzi się właśnie ze śpiączki po postrzale. Ku jego zdziwieniu szpital jest pusty i zdewastowany, podobnie jak cała okolica. Z trudem udaje mu się dotrzeć do domu, a tam, również pusto. Nie ma jego żony i syna, w zasadzie próżno szukać jakichkolwiek ludzi, chyba że można zaliczyć do nich hordy żywych trupów… Czy uda mu się jeszcze zobaczyć rodzinę? 

From – Stamtąd

Pewna rodzina podróżuje kamperem przez Stany. Gdy na jednej z dróg znajdują wyrwane z korzeniami drzewo, muszą zawrócić. Zatrzymują się w niewielkim miasteczku, a miejscowy szeryf wskazuje im drogę. Jednak, mimo że podążają według wskazówki, znowu trafiają do miasteczka. I znowu, i znowu… Przy którymś okrążeniu w kamper uderza inny samochód, a miejscowa ludność na czele z szeryfem rusza im na pomoc. Chcąc nie chcąc, bohaterowie muszą  zagościć w miasteczku na dłużej. A miejsce to jest dziwne, ponieważ każdego dnia szeryf bije na alarm o nadchodzącym zmierzchu. Kto nie zdąży w porę schronić się w domu, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie…

Lost – Zagubieni

„Zagubieni” to serial, który na przestrzeni lat zdobył ogromną popularność, dlatego jeśli jeszcze go nie widziałeś, są duże szanse, że może ci się spodobać. Opowiada o grupie ludzi, której udało się przetrwać katastrofę lotniczą i trafia na tajemniczą wyspę. Początkowo pasażerowie pechowego lotu mają nadzieję, że zostaną szybko uratowani. Jednak jak się okazuje, będą musieli trochę zabawić w nowej rzeczywistości. Tak rozpocznie się walka o przetrwanie i przepełniona strachem codzienność. Nieznajome otoczenie wydaje się jeszcze bardziej przerażające, gdy z głębi wyspy dochodzą do nich dziwne dźwięki…

Snowpiercer

Snowpiercer to coś na kształt współczesnej Arki Noego w postapokaliptycznym świecie. Ziemia została pogrążona w wiecznej zmarzlinie, a jedyni ocalali przemierzają ją tytułowym pociągiem. Tam rozgrywają się dwa światy – wspaniały dla bogatych i okropny dla biednych. Jednak jak nietrudno się domyślić, nie wszyscy są zadowoleni z takiego podziału i z pewnością podejmą odpowiednie kroki, aby odmienić swój los… Ten świetny serial Sci-Fi dostępny jest na platformie Netflix.

Pozostawieni

Jeśli interesują cię podobne seriale do „The 100”, to prawdopodobnie „Leftovers” przypadnie ci do gustu. Z niewiadomego powodu nagle znika 2% populacji całego świata. Po prostu rozpływają się w powietrzu. Pozostawionym nie pozostaje więc nic innego, jak pogodzić się z rzeczywistością. Jednak, jak to zrobić, kiedy nie wiadomo, co stało się z bliskimi? Czy można znaleźć odpowiedź na zaistniałą sytuację, kiedy wykracza ona poza ludzie pojmowanie? Warto sprawdzić.

Last of us

Kolejna opowieść i kolejna pandemiczna apokalipsa. Jedyną szansą dla ludzkości jest charyzmatyczna dziewczynka Ellie (Bella Ramsey). Opiekę nad nią niechętnie przejmuje dręczony demonami przeszłości Joel (Pedro Pascal). Zadaniem ich stanie się przetrwać, by ukończyć tę arcyważną misję. A w tym świecie przetrwać nie jest łatwo, bo niebezpieczeństwo nie jedno ma imię. 

12 małp

Ostatnia nasza propozycja, również postapokaliptyczne science fiction. Lata po wybuchu pandemii, która zdziesiątkowała ludzkość, James Cole (Aaron Stanford) zostaje wysłany do przeszłości, aby odkryć źródło śmiertelnego wirusa i zmienić losy świata…

Z pewnością już wybrałeś z naszego zestawienia serial podobny do „The 100”. Zatem tak jak ostrzegaliśmy, przygotuj się na długie godziny przed telewizorem, bo od tych produkcji po prostu nie można się oderwać. 

Archiwum: marzec 2024