Netflix od wielu lat inwestuje w europejskie rynki, gdzie powstaje wiele różnorodnych i interesujących treści. Pierwszym francuskim serialem Netflixa, który mogli obejrzeć widzowie na całym świecie, był polityczny thriller „Marseille” z Gerardem Depardieu w roli głównej. Następnie przyszedł czas na romantyczny „Plan na miłość”. W 2021 roku na ekrany trafił natomiast „Lupin”, który podbił serca międzynarodowej publiczności i jako pierwsza produkcja z Francji trafił do TOP 10 w USA. Zobacz pozostałe francuskie seriale Netflixa warte uwagi!

Najlepsze francuskie seriale Netflixa – TOP 10 produkcji

Wymienione wyżej tytuły to wielkie hity i świetne produkcje, od których zdecydowanie warto zacząć swoją przygodę z francuskimi serialami Netflixa. Interesujących dzieł z Francji jest jednak na platformie znacznie więcej. Które z nich zasługują na szczególną uwagę? Oto 10 najlepszych seriali francuskich serwisu Netflix.

„Lupin” (2021) – 2 sezony

Najpopularniejszy z francuskich seriali Netflixa. Jego główny bohater doświadczył wielkiej straty, gdy jego ojciec został fałszywie oskarżony o przestępstwo, po czym popełnił samobójstwo. Po latach, wzorując się na Arsenie Lupinie, wykorzystuje swój spryt, urok i złodziejski talent, by zemścić na ludziach, którzy zniszczyli jego rodzinę. W roli głównej Omar Sy.

„Gdzie jest mój agent?” (2015) – 4 sezony

Pracownicy paryskiej agencji aktorskiej starają się utrzymać firmę po śmierci szefa. Nie jest to jednak łatwe, kiedy klientami są kapryśne gwiazdy francuskiego kina. W stałej obsadzie serialu znajdują się Camille Cottin, Gregory Montel, Thibault de Montalembert i Liliane Rovère. Gościnnie w każdym z odcinków pojawiają się znane osobistości ze świata filmu i telewizji. Serial powstał na zlecenie France Télévisions, Netflix przejął natomiast jego międzynarodową dystrybucję.

„Plan na miłość” (2018) – 3 sezony

Komediowo-romantyczny serial o grupie paryżan, którzy nie mogąc patrzeć na niedolę swojej przyjaciółki od dwóch lat opłakującej rozstanie, postanawiają wynająć jej chłopaka do towarzystwa. Sprawa komplikuje się, gdy między Elsą a Julesem zaczyna rodzić się uczucie. W rolach głównych Zita Hanrot, Josephine Drai i Sabrina Ouazani.

„Marseille” (2016) – 3 sezony

Pierwszy francuski serial Netflixa, w którym Gerard Depardieu wciela się w burmistrza Marsylii sprawującego swój urząd od ponad 20 lat. Zbliżające się wybory miały być czystą formalnością. Okazują się jednak brutalną walką o władzę, w której wszystkie chwyty są dozwolone.

„The Spy” (2019) – 1 sezon

Sacha Baron Cohen, jakiego nie znacie. W serialu „The Spy” wciela się w autentyczną postać tajnego agenta Mosadu, Eliego Cohena, któremu w latach 60. XX wieku podczas misji w Syrii udało się przeniknąć do elitarnych środowisk politycznych i wojskowych, by poznać plany arabskiego państwa przeciw Izraelowi.

„Bardzo tajne służby” (2015) – 2 sezony

Serial o szpiegach w wersji komediowej. André Merlaux dołącza do francuskich służb specjalnych w samym środku zimnej wojny. Mocarstwowa pozycja państwa jest w kryzysie, kolonie walczą o niepodległość, a wewnątrz kraju raczkują feminizm i Nowa Fala. A to jeszcze nie wszystkie problemy André, bo w biurze również nie jest kolorowo. W roli głównej Hugo Becker.

„Rodzinny biznes” (2019) – 3 sezony

Joseph Hazan (Jonathan Cohen) to młody mężczyzna, który za wszelką cenę chce się uwolnić od pracy w sklepie mięsnym swojego ojca. Nadarza się ku temu świetna okazja, gdy pojawiają się wieści o nadchodzącej legalizacji marihuany we Francji. Joseph postanawia otworzyć coffee shop.

„Czarny punkt” (2017) – 2 sezony

Francuskie seriale kryminalne od zawsze wyróżniały się wysoką jakością. Jednym z przykładów, że nic się w tej kwestii nie zmieniło, jest serial „Czarny punkt”. Produkcja przedstawia śledztwo inspektor policji i prokuratora, którzy badają sprawę makabrycznych mordów w pobliskim lesie. W rolach głównych Suliane Brahim i Laurent Capelluto.

„Bazar de la Charite” (2017) – 2 sezony

Kostiumowy serial Netflixa, który skupia się na losach trzech kobiet. Zamożne Adrianna i Alicja oraz ich służąca Róża przybywają na bal charytatywny, podczas którego dochodzi do pożaru. Tragiczne wydarzenie zmienia ich życie na zawsze. W serialu występują Audrey Fleurot, Julie de Bona i Camille Lou.

„13 listopada: Zamachy w Paryżu” (2018) – 1 sezon

Przejmujący miniserial dokumentalny, w którym przyglądamy się przebiegowi i konsekwencjom tragedii, do której doszło w Paryżu 13 listopada 2015 roku. Twórcy oddają głos ocalałym, świadkom, policjantom, strażakom oraz politykom.

Wiesz już, jakie francuskie seriale Netflixa warto obejrzeć. Jeśli lubisz europejskie produkcje Netflixa, sprawdź też nasze pozostałe zestawienia seriali platformy. Znajdziesz wśród nich rankingi seriali hiszpańskich, niemieckich, tureckich oraz polskich.

Archiwum: styczeń 2024