Netflix, HBO Max, czy Amazon Prime Video to najwięksi gracze na rynku streamingu. Ale to nie oznacza, że w naszym kraju funkcjonują jedynie zagraniczne platformy. Ciekawe propozycje można odnaleźć także w rodzimych serwisach. Taką właśnie platformą jest Player. Filmy, które można tam oglądać, to często znakomite dzieła stworzone przez znakomitych reżyserów. Które są najlepsze? Poznaj nasze propozycje i przekonaj się. Przedstawiamy w tym zestawieniu zarówno znane klasyki jak i kilka mniej popularnych lecz znakomitych tytułów.

Player – filmy. „Skazani na Shawshank” (1994)

Pierwszy tytuł na naszej liście to film, który przez wielu uznawany jest za najlepsze dzieło w historii kina. Tak przynajmniej świadczą rozmaite rankingi. Czy rzeczywiście najlepsze? Bergman czy Tarkowski mogliby polemizować. Tym niemniej faktem jest, że „Skazani na Shawshank” to znakomity obraz, w którym w niezwykle sugestywny sposób udało się odmalować więzienne doświadczenie. To historia Andy’ego, który zostaje niesłusznie skazany za zabójstwo żony i musi odnaleźć się w zupełnie nowym dlań świecie. Film wzruszający, chwilami szorstki, a chwilami liryczny. Nie da się obok niego przejść obojętnie.

„Interstellar” (2014)

Christopher Nolan i jego monumentalny fresk science-fiction w serwisie Player. Filmy Nolana to zawsze wizualna maestria oraz fabuły niewolne od zwrotów akcji. Nie inaczej jest w przypadku tego filmu z Matthew McConaughey’em i Anne Hathaway w rolach głównych. To opowieść o grupie astronautów, którzy wyruszają w przestrzeń kosmiczną, aby poszukiwać ratunku dla ludzkości stojącej na krawędzi zagłady. Tytuł ten to przede wszystkim wybitne zdjęcia, scenografia i muzyka, które pozwalają poczuć atmosferę kosmosu. Szczególne wrażenie robi sekwencja ukazująca kosmiczny statek okraszona organową kompozycją Hansa Zimmera.

Player – filmy. „Infiltracja” (2006)

Film w reżyserii Martina Scorsese, który przyniósł twórcy upragnionego Oscara. Łącznie „Infiltracja” zdobyła cztery statuetki, w tym dla najlepszego filmu. Historia policjanta, który przenika w szeregi mafii (Leonardo DiCaprio) oraz mafiosa, który przenika w szeregi policji (Matt Damon). Mało gwiazd? Na ekranie także Jack Nicholson, Alec Baldwin czy Mark Wahlberg. Znakomicie skonstruowany i trzymający w napięciu dramat policyjny.

Co ciekawe, scenariusz filmu stanowi adaptację produkcji rodem z Hong-Kongu pod tytułem „Infernal Affairs” z 2002 roku. Jedni powiadają, że oryginał odznaczał się specyficznym niepodrabialnym klimatem, którego nie udało się odtworzyć. Inni twierdzą, że film Scorsese to zupełnie nowa jakość. Jak jest naprawdę? Przekonaj się sam.

„Matrix” (1999)

Jeden z największych filmowych hitów końcówki XX wieku dostępny w serwisie Player. Filmy, które zostały wyprodukowane po dziele braci Wachowskich, niejednokrotnie nawiązywały do wprowadzonych tam rozwiązań. Przede wszystkim przełomowego bullet time czyli spowolnienia pozwalającego na efektowną prezentację scen akcji. Po przeszło dwudziestu latach należy przyznać, że z jednej strony komputerowe efekty specjalne nieco trącą już myszką, lecz z drugiej choreografia walk wciąż robi wrażenie. Warto przypomnieć sobie ten klasyczny tytuł z pamiętną rolą Keanu Reevesa.

„Wilk z Wall Street” (2013)

Po raz kolejny na naszej liście film Martina Scorsese udostępniany w serwisie Player. Filmy tego reżysera to często barwne i pełne reżyserskiej brawury spojrzenie na świat przestępczości. Scorsese czynił to w „Kasynie” czy w „Chłopcach z ferajny”. „Wilk z Wall Street” z Leonardo DiCaprio w roli głównej to przestępczość nieco innego rodzaju. Tu nie występują gangsterzy, lecz maklerzy, którzy w białych rękawiczkach obracają milionami. A przy tym oddają się wszystkim możliwym grzechom, jakie tylko człowiek może sobie wyobrazić. Historia wzlotu i upadku Jordana Belforta to z jednej strony szalona zabawa, a z drugiej złośliwa satyra na kapitalizm i ludzką chciwość.

Player – filmy. „Za wszelką cenę” (2004)

Jeden z najlepszych filmów zarówno w reżyserskiej jak i aktorskiej karierze Clinta Eastwooda. Historia młodej kobiety, która by zdobyć pieniądze dla rodziny, rozpoczyna karierę bokserską. „Za wszelką cenę” to pozornie dramat sportowy. Jednak rozwój fabuły sprawia, że punkt wyjściowy prowadzi na niespodziewane ścieżki. Eastwood w swoim filmie dotyka trudnych moralnie tematów i stawia jeszcze trudniejsze pytania. Film słusznie nagrodzony kilkoma Oscarami w tym dla najlepszej produkcji roku, a także dla najlepszej aktorki (Hilary Swank) i aktora drugoplanowego (Morgan Freeman).

„Mad Max: Na drodze gniewu” (2015)

Jeden z najbardziej energetycznych i wizualnie dopieszczonych tytułów, jaki można znaleźć w serwisie Player. Filmy dzielą się na takie, które zachwycają fabularnie i takie, które olśniewają maestrią wykonania. George Miller powracając do świata swego największego hitu czyli „Mad Maxa”, stworzył obraz drugiego typu. Fabuła nie jest skomplikowana – postapokaliptyczny świat, walka o paliwo, bohaterowie biorący udział w wielkim trwającym niemal cały film pościgu. Ale jak to wszystko jest wykonane! Zapierające dech w piersiach kadry pustyń, montaż i zdjęcia tworzące unikatowy klimat pościgów. Scenografia i kostiumy powołujące do życia niezwykle plastyczny świat. Znakomite wizualne doświadczenie a przy tym dobre kino akcji.

Player – filmy. „Edward Nożycoręki” (1990)

W omawianym tu serwisie można znaleźć tytuły nowsze, ale też i te starsze. Takim właśnie filmem jest jedno z najbardziej kultowych dzieł Tima Burtona. „Edward Nożycoręki” z Johnny’m Deppem w roli głównej to opowieść o mężczyźnie, który, jak wskazuje jego imię, ma nożyczki zamiast dłoni. Ten fakt sprawia, że w jego życiu jest wiele cierpienia. W wyniku pewnego splotu okoliczności Edward odnajduje jednak szanse na inne życie. Ale czy takie rzeczywiście jest możliwe dla odmieńca? Film przynoszący groteskową paletę barw i odrealniony klimat charakterystyczny dla filmów Burtona. Trochę zabawny, trochę wzruszający a z pewnością unikatowy w formie.

„Krwawy diament” (2006)

Leonardo DiCaprio już po raz trzeci na naszej liście i w serwisie Player. Filmy z tym aktorem z zasady przynoszą kreacje silnych i wyrazistych postaci. Nie inaczej jest i tym razem. W tej produkcji DiCaprio wciela się w przemytnika rodem z Republiki Południowej Afryki, który wraz z pewnym mieszkańcem Sierra Leone (Djimon Hounsou) poszukuje drogocennego różowego diamentu.

Nie jest to jednak bajkowe kino przygodowe. To mocny dramat, który rozgrywa się na tle wydarzeń wojny w Sierra Leone w latach dziewięćdziesiątych. Opowieść o tym, co w życiu jest ważne, poświęceniu, odwadze, ale też o tym, ile zła może kryć się w człowieku. Świetne role DiCaprio i Hounsou, którzy otrzymali za swe kreacje nominacje do Oscara.

Player – filmy. „Twój Vincent” (2017)

Na koniec w naszym zestawieniu najciekawszych tytułów udostępnianych w wiadomym serwisie czas na polski akcent. A akcent to nie byle jaki, bo „Twój Vincent” to wyjątkowy film animowany. Biograficzna opowieść, której bohaterem jest Vincent Van Gogh, powstała przy wykorzystaniu nietypowej techniki animacji. Każdy kadr obecny w tej produkcji to bowiem obraz stylizowany na dzieła wybitnego malarza. Setki jeśli nie tysiące obrazów złożyły się na unikatowy hołd złożony autorowi „Słoneczników”. Warto obejrzeć choćby dla samego wizualnego piękna i możliwości zanurzenia się w esencję twórczości mistrza. Zaś fabularnie jest to przemyślany i ciekawy dramat psychologiczny z elementami… kryminału. Fascynująca filmowa podróż.

Player – filmy. Podsumowanie

Player to platforma, na której możesz odnaleźć niejeden ciekawy tytuł. Czy to popularne hity czy dzieła z dawniejszych lat – każdy znajdzie coś dla siebie. Rzecz jasna przedstawione tu pozycje stanowią jedynie pewien wybór. Katalog opcji dostępnych na platformie jest o wiele szerszy. Przeglądaj archiwa serwisu i zetknij się z dobrym kinem.

Archiwum: luty 2024