Pierwszy sezon serialu „Skazana” w reżyserii Bartosza Konopki okazał się niekwestionowanym hitem platformy Player.pl. Jego premiera miała miejsce pod koniec sierpnia 2021 r., a historia sędzi Alicji Mazur z miejsca podbiła serca widzów. Serial dorównywał popularnością lubianej „Brzyduli”, a przedstawiciele Player Original informowali również, że doganiał w oglądalności świetnie znaną „Chyłkę”. Nie można się więc dziwić, że fani zastanawiali się, czy będzie „Skazana” (sezon 2)? Producent idzie za ciosem i podaje całkiem konkretne terminy.

Pierwszy sezon serialu „Skazana” – fabuła

Sezon pierwszy składał się z ośmiu odcinków. Scenarzyści inspirowali się książką Ewy Ornackiej „Skazane na potępienie”, w fabułę wpleciono również prawdziwe historie kobiet, które odsiadują wyroki w polskich więzieniach. Główną bohaterką produkcji z Agatą Kuleszą w roli głównej jest słynąca z surowości wobec przestępców sędzia Alicja Mazur. Kobieta kieruje się sztywnymi zasadami, w swojej pracy nie idzie na kompromisy i zajmuje się skomplikowanymi sprawami. Kariera idzie w parze z udanym życiem prywatnym. Córka Alicji, Hania, jest poukładaną dziewczyną. Mazur ma również partnera Pawła, z którym niedawno się zaręczyła. Jej świat wali się, gdy sędzia zostaje oskarżona o zabójstwo dawnej dziewczyny swojego narzeczonego i trafia do więzienia. Na wiele z osadzonych tam kobiet sama wydała wyroki – musi więc przetrwać w prawdziwym piekle, a pomaga jej w tym myśl o nastoletniej córce oraz chęć zemsty.

Obsada „Skazanej”

Gwiazdą serialu jest Agata Kulesza, która świetnie sprawdziła się w roli ambitnej sędzi. Jednak partnerujący aktorzy znakomicie dotrzymują jej kroku, w widzowie zachwycają się Olą Adamską w zjawiskowej roli Pati. Patrycja Cichy to narkomanka i alkoholiczka, która odsiaduje sześcioletni wyrok za kradzież samochodu, jazdę pod wpływem środków odurzających oraz nieumyślne spowodowanie śmierci niemowlęcia. To właśnie z nią dzieli celę Alicja Mazur. Oprócz Agaty Kuleszy i Aleksandry Adamskiej występują inni znakomici aktorzy, którzy pojawią się również w kolejnej odsłonie serialu „Skazana” (sezon 2):

 • Michał Czernecki (partner);
 • Bartłomiej Topa (przyjaciel);
 • Martyna Byczkowska (córka);
 • Tomasz Schuchardt (kierownik penitencjarny);
 • Jan Jankowski (prawnik partnera);
 • Marta Ścisłowicz (więzienna lekarka);
 • Marta Malikowska (więźniarka „Kosa”);
 • Monika Dawidziuk (więźniarka „Amfisa”);
 • Maria Kania (więźniarka Marika);
 • Hanna Klepacka (więźniarka „Campina”);
 • Joanna Gonschorek (strażniczka więzienna);
 • Natalia Sikora (strażniczka więzienna).

„Skazana” – obejrzysz w Playerze i TVN

Od razu po premierze serial Player Original można była oglądać tylko na tej platformie – i oczywiście nadal jest tam dostępny. Natomiast 27 kwietnia 2022 r. „Skazana” pojawiła się na antenie TVN, zastępując w ramówce program „Przez Atalntyk”. Premierowe odcinki będzie można oglądać w każdą środę o godzinie 21:35. Powtórka fabuły powinna osłodzić widzom oczekiwanie na nowy sezon, prace na planie już się zakończyły.

„Skazana” sezon 2 – premiera drugiego sezonu serialu już jesienią 2022

Premiera serialu „Skazana” (sezon 2) została zaplanowana na 2022 rok. Produkcja z Agatą Kuleszą i Olą Adamską będzie miała swój debiut jesienią, co potwierdził dyrektor zarządzający Player.pl. Zdradził również, że może się to stać około rok po premierze pierwszego sezonu (przypominamy, że miała miejsce 31 sierpnia 2021), jednak nadal jest zbyt wcześnie, by podawać konkretne terminy. Wiadomo natomiast, że poszczególne ujęcia kręcono zimą, na przełomie roku, a teraz projekt wszedł w fazę postprodukcji. W drugim sezonie będą kontynuowane wątki, pojawią się również wszyscy odtwórcy kluczowych ról.

Player znany jest z produkcji świetnych filmów i seriali także tych o tematyce kryminalnej. Oprócz znakomitej „Skazanej” i serii „Chyłka” na platformie można zobaczyć głośny „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komedy”, „Szadź” czy „Żywioły Saszy”. Można więc przypuszczać, że „Skazana” (sezon 2 serialu) będzie prezentował równie wysoki poziom i ponownie zachwyci widzów.

Archiwum: styczeń 2024