Są platformy takie jak Netflix czy HBO Max, które dominują rynek streamingu. Player może nie ma w swojej ofercie tak wielu słynnych tytułów fabularnych, gdy idzie o seriale. Nie oznacza to jednak, że archiwa serwisu nie skrywają ciekawych tytułów. Jest dokładnie odwrotnie. Przekonaj się, jakie interesujące propozycje można znaleźć na platformie Player. Seriale, które tam odnajdziesz, to bardzo często intrygujące, dobrze zrealizowane i wciągające dokumenty. Ale nie tylko. Znajdzie się też coś dla fanów polskich produkcji serialowych oraz dla najmłodszych. Poznaj najciekawsze opcje.

„Jak działa wszechświat” (2010)

Co wartościowego można odnaleźć na Player? Seriale tam dostępne to niejednokrotnie znakomite programy edukacyjne. Do takich właśnie zalicza się „Jak działa wszechświat”, w którym poruszane są rozmaite skomplikowane zagadnienia z dziedziny fizyki, kosmologii i astronomii. Czarne dziury, supernowe, wszelkie gwiazdy i galaktyki – sekrety tych i innych rzeczywistości są tu odkrywane przed widzami. Przyczyniają się do tego uznani specjaliści z wielu dziedzin. W tym uznane autorytety naukowe jak na przykład Michio Kaku – amerykański fizyk japońskiego pochodzenia, znany jako badacz teorii strun. Narratorem jest zaś popularny aktor dubbingowy Mike Rowe.

Player – seriale. „Estonia: Katastrofa na morzu” (2020)

Kolejna propozycja od Playera o charakterze dokumentalnym. Trzeba przyznać, że na platformie można odnaleźć niejedną ciekawą produkcję tego typu. Tym razem jest to opowieść o katastrofie tytułowego promu „Estonia”, która miała miejsce w połowie lat dziewięćdziesiątych. W wyniku tragicznych wydarzeń życie straciło ponad osiemset pięćdziesiąt osób. W dokumencie tym przybliżone zostają okoliczności katastrofy statku płynącego z Talinna do Sztokholmu. Można zapoznać się z wypowiedziami uczestników katastrofy, którym udało się przeżyć. Fascynująca opowieść, która chwilami nabiera tyleż charakteru kina katastroficznego co kryminału.

„Alaska: Ostatni przystanek” (2015)

Kolejna ciekawa i nieszablonowa propozycja od serwisu Player. Seriale tam udostępniane niejednokrotnie przyjmują charakter dokumentów utrzymanych w stylu reallity show. Tak właśnie jest w przypadku „Alaski: Ostatniego przystanku”. Produkcja ta doczekała się kilku sezonów i zyskała sporą popularność.

To opowieść o garstce ludzi, którzy zamieszkują obszar Arctic National Wildlife Refuge. Jest to rezerwat, na którym od 1980 roku nie mogą osiedlać się żadni ludzie. Pozwolenie na pobyt ma jedynie niewielka grupa osób, a i te mają wygasnąć w ciągu najbliższych sześćdziesięciu lat. Program przybliża historię mieszkańców terenu. Pokazuje trudne współżycie z naturą i tę ostatnią, piękną, czystą, nieskalaną ręką człowieka. Wyjątkowa i niecodzienna podróż, w którą bez wątpienia warto się wybrać.

„Belfer” (2016)

Do tej pory w naszym zestawieniu dominowały dokumenty dostępne na Player. Seriale dostępne w tym serwisie to jednak także fabuły, w tym produkcje rodem z Polski. Jedną z bardziej popularnych jest bez wątpienia „Belfer”, w którym jedną z głównych ról zagrał Maciej Stuhr. A partnerowały mu takie aktorki jak Zofia Wichłacz, Michalina Łabacz czy Magdalena Cielecka.

To kryminał przedstawiający historię zabójstwa uczennicy jednej ze szkół w małej miejscowości. Do owej mieściny czyli Dobrowic przyjeżdża nauczyciel języka polskiego. Na własną rękę podejmuje on śledztwo, które ma na celu ujawnienie prawdy o przyczynach śmierci nastolatki. Czy mu się to uda? Nieźle napisany i zagrany serial. Aczkolwiek wśród fanów nie brak głosów, że o ile pierwszy sezon był bardzo dobry, o tyle kontynuacja pozostawiała nieco do życzenia.

„Powrót do przyszłości: DeLorean” (2021)

Prawdziwa gratka dla fanów słynnego filmu „Powrót do przyszłości” dostępna w serwisie Player. Seriale czasem zacierają granicę między fikcją i prawdą. To jest właśnie taki przypadek. Na poły dokumentalizowany, na poły składający się z fikcyjnych scen serial to opowieść o poszukiwaniach tytułowych samochodów, które swego czasu były używane do produkcji hitu spod ręki Roberta Zemeckisa.

W poszukiwaniach udział biorą dziennikarz Josh Gates a także Christopher Lloyd, czyli aktor, który wcielał się w kultową postać doktora Emmetta Browna. Przygoda, komedia a przy tym wiele ciekawostek dotyczących produkcji „Powrotu do przyszłości”. Fani tamtej produkcji powinni być zachwyceni. Zdecydowanie jest to tytuł, który lepiej się ogląda, gdy widz kojarzy filmy Zemeckisa. W przeciwnym wypadku część magii może zwyczajnie ulecieć.

Player – seriale. „Pingwiny z Madagaskaru” (2009)

Kolejna produkcja na naszej liście to dla odmiany propozycja dla młodszych widzów. Film „Madagaskar” z 2005 roku opowiadający o perypetiach pewnego lwa, żyrafy, hipopotamicy i zebry okazał się wielkim hitem. Jednak co ciekawe ogromny poklask fanów prócz głównych bohaterów zyskały występujące na drugim planie łebskie pingwiny. Postaci te ostatecznie doczekały się własnego serialu.

W tej produkcji tytułowe pingwiny przenoszą się do Nowego Jorku, gdzie przeżywają ogrom szalonych przygód, wykonując różnorakie misje. Na ekranie pojawia się także znany z oryginalnego filmu szalony król Julian. Ta pozycja to kolorowa i zabawna propozycja dla najmłodszych widzów. Aczkolwiek przyznać należy, że i starszy odbiorca nie będzie się nudził, patrząc na zwariowane wybryki pingwinów.

Player – seriale. Podsumowanie

Przedstawione przez nas w powyższym zestawieniu propozycje to rzecz jasna jedynie wybrane opcje, jakie przed swoimi widzami stawia Player. Seriale dostępne na tej platformie to o wiele więcej możliwości. Archiwa serwisu są o wiele bogatsze. W tym miejscu jednak zdecydowaliśmy się na ukazanie tych pozycji, które uznaliśmy za najciekawsze, najbardziej oryginalne i po prostu godne obejrzenia. Tytuły zaprezentowane powyżej przyniosą trochę śmiechu, trochę wzruszeń, a także mogą przyprawić o gęsią skórkę. Dla każdego coś miłego!

Archiwum: marzec 2024