Podczas wyjazdu urlopowego możesz zwiedzać ciekawe miejsca, odpoczywać na plaży i chodzić na spacery. W długie letnie wieczory warto zdecydować się na obejrzenie dobrego filmu wakacyjnego. Poniżej prezentujemy tytuły, które doskonale wpiszą się w urlopowy klimat!

„Pod Słońcem Toskanii” (2003)

Historia pisarki, która ma dość życia w wielkim mieście i decyduje się wyjechać do Toskanii. Oczarowana krajobrazem postanawia kupić i wyremontować willę. „Pod Słońcem Toskanii” to ciepła opowieść o tym, jak spontanicznie podjęta decyzja może zmienić ludzkie życie. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów, jakie możesz obejrzeć podczas urlopu.

„Niebiańska plaża” (2000)

Richard zostawia za sobą cywilizację i udaje się do Tajlandii. Na miejscu poznaje francuską parę, z którą wyrusza na z pozoru niezamieszkałą wyspę. To przepiękne miejsce kryje jednak tajemnicę, której odkrycie może kosztować życie. Bardzo dobra rola Leonarda DiCaprio, który wcielił się w rolę głównego bohatera.

„Mamma Mia!” (2008)

Sophie ma wkrótce wyjść za mąż. Jej marzeniem jest, aby do ślubu zaprowadził ją ojciec, którego jednak nigdy nie poznała. Czytając pamiętnik, dziewczyna dowiaduje się, że jej ojcem jest jeden z trzech mężczyzn, z którymi była związana jej matka. Sophie w tajemnicy zaprasza ich na swój ślub. Musical w rytmie przebojów zespołu ABBA.

„Vicky Cristina Barcelona” (2008)

Vicky i Cristina to młode Amerykanki, które spędzają wakacje w Barcelonie. Obie wdają się w romans z charyzmatycznym malarzem Juanem Antonio. Zmysłowa i zabawna opowieść o tym, jak w jeden wieczór można zmienić swoje życie. Film w reżyserii Woody’ego Allena, w którym w główne role wcieliły się takie sławy jak Scarlett Johansson, Penelope Cruz i Javier Bardem.

„Rzymskie wakacje” (1953)

Komedia romantyczna z Audrey Hepburn w roli księżniczka Anny, która podróżuje po Europie. Gdy jest Rzymie, znudzona ciągłym przestrzeganiem sztywnych reguł, ucieka. Chce sama móc poznać miasto, a towarzyszy jej nowo poznany dziennikarz. Film zdobył trzy Oscary: dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej, za najlepsze kostiumy i materiały do scenariusza. 

„Dziennik zakrapiany rumem” (2011)

Paul Kemp to pisarz, który wyjeżdża z Nowego Jorku, by zasmakować życia na rajskiej wyspie Portoryko. Na miejscu przyjmuje pracę w lokalnej gazecie i zakochuje się w Chenault. Problem w tym, że jego wybranka jest już zaręczona z amerykańskim przedsiębiorcą… „Dziennik zakrapiany rumem” to również świetny wakacyjny wybór. 

„Lato w Prowansji” (2014)

Rodzeństwo (Lea, Adrian i Theo) zmuszone jest wyjechać na wakacje do dziadka, którego wcześniej nie znało. Starszy pan okazuje się trochę zrzędliwy, a wakacyjny czas nie zapowiada się zbyt ciekawie. Życie jest jednak pełne niespodzianek, a młodzi ludzie zapamiętają ten czas na zawsze. To bardzo wzruszający film wakacyjny, a w rolę dziadka wcielił się Jean Reno.

„Jedz, módl się, kochaj” (2010)

Elizabeth ma męża, dobrą pracę i piękny dom. W końcu zdaje sobie jednak sprawę, że tak naprawdę pragnie innego życia. Wyjeżdża kolejno do Włoch, Indii i Indonezji. Ta podróż pozwoli jej zrozumieć samą siebie i znaleźć odpowiedź, jak zmienić swoje życie. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Julia Roberts.

„Tamte dni, tamte noce” (2017)

Siedemnastoletni Elio spędza wakacje w rodzinnej willi. Kiedy pojawia się tam Olivier, który jest stażystą jego ojca, pomiędzy mężczyznami wybucha romans, który na zawsze odmieni ich życie. Być może ten film wakacyjny, który sprawi, że zapragniesz wyjechać do Włoch!

„Prosta historia” (1991)

Alvin Straight jest staruszkiem, który wyrusza w drogę, aby pojednać się z chorym bratem, którego nie widział od wielu lat. Jedynym środkiem transportu, jakim dysponuje, jest mały traktor. Ten oryginalny film drogi to także propozycja warta rozważenia w letni wieczór. 

Dbaj o siebie podczas wakacji!

Obecnie film możesz obejrzeć praktycznie wszędzie, bo wystarczy jedynie smartfon i internet mobilny. Podczas opalania i cieszenia się filmem musisz jednak pamiętać o ochronie swojego ciała. Czy krem z filtrem to jedyne akcesorium ochronne, które musisz ze sobą zabrać?

Twarz i oczy również narażone są na promieniowanie UV, dlatego nie zapominaj o okularach przeciwsłonecznych i kremie z filtrem do twarzy. Pij też dużo wody, żeby uniknąć odwodnienia!
Wakacyjny urlop to świetny czas na oglądanie filmów. Możesz nadrobić tytuły, które z jakiegoś powodu przeoczyłeś. Coś z naszej listy na pewno trafi w twój gust! Nie zaniedbuj też troski o skórę, szczególnie kiedy lubisz jednocześnie się opalać i oglądać film.

Archiwum: kwiecień 2024