W serwisach streamingowych można odnaleźć ogrom znakomitych produkcji. Zarówno tych starszych uznawanych dziś za prawdziwe klasyki kinematografii jak i nieco nowszych, które zawładnęły kinomanami całkiem niedawno. Które z nich są najciekawsze? Poznaj najlepsze filmy na HBO Max. Przekonaj się, które dzieła koniecznie trzeba zobaczyć w tym serwisie. W poniższym zestawieniu umieszczamy zarówno filmy starsze i nowsze, mniej i bardziej znane. Te, które zdobywały cenne nagrody oraz te, które mogły pochwalić się wyjątkowymi wynikami kasowymi.

Najlepsze filmy na HBO Max – „Mroczny Rycerz” (2008)

Film, który uznawany jest po dziś dzień za jedną z najlepszych adaptacji komiksowych przygód Batmana. Christopher Nolan po raz pierwszy spotkał się z Mrocznym Rycerzem przy okazji filmu „Batman: Początek” z 2005 roku. W tytule tym w roli obrońcy Gotham zadebiutował Christian Bale, a sam film zebrał znakomite recenzje. Nie mogło dziwić, że widzowie z niecierpliwością czekali na kontynuację. Ta nie zawiodła.

„Mroczy Rycerz” to w istocie kino przygodowe oraz sensacyjne. Kryminał i thriller, w którym pierwsze skrzypce gra mroczny mściciel, a niejednokrotnie przesłania go Heath Ledger jako demoniczny i nieposkromiony Joker. Ostatnia kompletna rola przedwcześnie zmarłego Ledgera przyniosła mu zasłużonego Oscara, a film po latach urósł do rangi prawdziwego klasyka. Akcja, tempo, wciągająca fabuła – to wszystko zawiera w sobie ów tytuł.

„Incepcja” (2010)

Najlepsze filmy na HBO Max to niejednokrotnie dzieła Christophera Nolana. Znajdziesz tu „Dunkierkę” i inne tytuły.Tym razem przedstawiamy film, który obok wymienionego wyżej uchodzi za największe dokonanie brytyjskiego twórcy. Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy i inni w nietuzinkowym thrillerze science-fiction, w którym reżyser zaprasza widza do świata snów.

Fabuła to czystej wody heist movie czyli relacja ze skoku. Jednak bohaterowie zamiast rabować bank, włamują się do umysłu swego celu, by zasiać weń określoną ideę. Ten koncept zostaje znakomicie wygrany w pełnej akcji historii rozgrywającej się na kilku planach – poziomach snu. Efekty specjalne, choreografia, akcja i emocje na najwyższym poziomie.

Najlepsze filmy na HBO Max – „Władca pierścieni: Drużyna pierścienia” (2001)

Jako się rzekło, najlepsze filmy na HBO Max to często klasyki kina. Bo tak wypada określić trylogię Petera Jacksona, która powstała na podstawie prozy J.R.R. Tolkiena. Polecenie jej pierwszej części to w istocie polecenie wszystkich. „Władca pierścieni” to niezwykła przygoda okraszona cudownymi zdjęciami, zapadającą w pamięć muzyką i baśniową inscenizacją. Zasłużony wianuszek Oscarów i miliardy dolarów światowego zysku. Saga, do której warto powracać niejednokrotnie.

„Senna” (2010)

Najlepsze filmy na HBO Max to niekoniecznie fabuły. Można tam odnaleźć także wartościowe i wyjątkowe dokumenty. I właśnie takim tytułem jest „Senna”. Asif Kapadia opowiada w tym filmie o życiu i karierze słynnego brazylijskiego kierowcy Formuły 1. Ayrton Senna zginął tragicznie w 1994 roku na torze Imola w wypadku podczas jednego z wyścigów. To sprawiło, że przeszedł do legendy, ale nie tylko to. Za życia znany był jako kierowca nieustępliwy, pełen pasji i jeżdżący niezwykle widowiskowo. Podobnie nieszablonowy jest film Kapadii. Tytuł ten bowiem złożony jest wyłącznie z materiałów archiwalnych (bez tak zwanych „gadających głów”). Całość składa się na przejmującą mozaikę ludzkich losów.

„Chłopcy z ferajny” (1990)

Ponownie polecamy prawdziwą klasykę. Tym razem jest to tytuł spod ręki samego Martina Scorsese. Robert De Niro, Joe Pesci i zmarły niedawno Ray Liotta wcielają się tu w tytułowych gangsterów, którzy toczą nieustanną walkę o władzę w świecie ogarniętym przemocą. Film Scorsese choć trwa dwie i pół godziny, nie nudzi się ani przez sekundę, a to za sprawą znakomitych dialogów, scenariusza i montażu. Tytuł, który po dziś dzień stanowi wzór dla wielu twórców kina gangsterskiego. Trzeba zobaczyć!

Najlepsze filmy na HBO Max – „Whiplash” (2014)

Zmieniamy repertuar na bardziej współczesny. Ten film wyreżyserowany przez Damiena Chazelle’a to poruszająca opowieść o pasji, dążeniu do celu, a także o mobbingu i psychicznej przemocy. Historia młodego perkusisty (w tej roli Miles Teller), który dostaje się do elitarnego zespołu jazzowego. Zarządcą tegoż zespołu jest znany z niezwykle surowego usposobienia nauczyciel (oscarowa rola J.K. Simmonsa). „Whiplash” to historia psychicznego zniewolenia, przemocy przyprawiającej o traumę, ale także historia o uzależnieniu od muzyki. A może o uzależnieniu od dążenia do wielkości?

„Full Metal Jacket” (1987)

Na koniec naszej listy klasyka kina wojennego prosto od Stanleya Kubricka. Jak widać, najlepsze filmy na HBO Max to porcja solidnych klasyków. Ten tytuł zyskał status dzieła kultowego dzięki sugestywnemu i nieco pastiszowemu przedstawieniu doświadczenia wojny. Wojny ale też przygotowania wojskowego. Bo film Kubricka podzielony jest na dwie części. W pierwszej widz obserwuje żołnierzy w obozie przygotowawczym, by w kolejnej podążać za nimi w Wietnamie. Która rzeczywistość jest bardziej przerażająca? Pytanie, na które trudno odpowiedzieć. Film z pamiętną rolą R. Lee Ermeya jako sadystycznego sierżanta.

Najlepsze filmy na HBO Max – podsumowanie

Powyższe zestawienie to oczywiście jedynie kilka wyselekcjonowanych propozycji i nasz subiektywny ranking. W serwisie znajdziesz wiele więcej hitów, w tym tych z 2022 roku. Zaliczyć do nich można takie tytuły jak „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, „King Richard: Zwycięska rodzina” (biografię Richarda Williamsa, gdzie główną rolę zagrał Will Smith), czy „Diunę” czyli ekranizację powieści Franka Herberta.  Najlepsze filmy na HBO Max to o wiele więcej obrazów godnych zobaczenia. Sięgnij po nie i zetknij się z wielkim kinem. Niezależnie od tego czy szukasz gęstego gangsterskiego dramatu, kina wojennego czy efektownego kina akcji, odnajdziesz coś dla siebie. 

Archiwum: luty 2024