Dobra komedia to barwni bohaterowie, ciekawe dialogi, sytuacyjny humor i celne obserwacje. A niejednokrotnie wszystko razem. Komedie mogą stanowić pastisze, parodie, ale także przybierać charakter satyry społecznej lub inteligentnej gry z formą. Jakie są tytuły z tego gatunku obecne w serwisie HBO Max? Komedie, które tu przedstawiamy mają różne odcienie. Lista nie jest długa, ale z pewnością każdy znajdzie na niej coś dla siebie!

HBO Max – komedie. „Król komedii” (1982)

Pierwszy tytuł, który przedstawiamy na naszej liście to znakomity film Martina Scorsese z Robertem De Niro w roli głównej. Tak, tak, choć obaj panowie znani są ze współpracy przy takich tytułach jak „Taksówkarz” czy „Wściekły byk”, zdarzyło im się nakręcić także znakomity film komediowy.

Jego główny bohater to Rupert Pupkin, mężczyzna pragnący zostać komikiem, jednak zupełnie pozbawiony talentu. Nęka on pewnego znanego gwiazdora (w tej roli Jerry Lewis), licząc, że ten pomoże mu w karierze. Film to satyra na świat show biznesu oraz poruszający portret człowieka ogarniętego obsesją. Mało znana ale wybitna rola De Niro. Godny polecania film z HBO Max. Komedie nie muszą tylko bawić, mogą też zawierać w sobie celne komentarze społeczne.

„Kac Vegas” (2009)

Tym razem nieco mniej poważny tytuł z HBO Max. Komedie z tego cyklu bawiły miliony widzów, jednak pierwsza odsłona serii pozostaje najlepsza. Historia trzech przyjaciół, którzy udają się na wieczór kawalerski w Las Vegas. Niestety w wyniku upojenia alkoholowego doznają zaniku pamięci, a co gorsza pan młody znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Ten film to jazda bez trzymanki, festiwal gagów i zwrotów akcji, który nie pozwoli się nikomu znudzić. Skuteczna katapulta dla karier Bradleya Coopera i Zacha Galifianakisa a przede wszystkim zabawny udany film.

HBO Max – komedie. „LEGO Przygoda” (2014)

Tym razem na naszej liście film animowany. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że „LEGO Przygoda” to tylko wielka reklama słynnych klocków lub po prostu kolejny film dla dzieci. Nic z tych rzeczy, obie odpowiedzi są błędne. Dzieci, owszem, nie będą się nudzić, ale to dorośli dostrzegą w tym tytule wiele ironicznych komentarzy odnoszących się do naszej rzeczywistości. W tym niezliczoną liczbę odniesień do popkultury. Film nietypowy, zabawny i odznaczający się doprawdy znakomitą animacją.

„Lewy sercowy” (2002)

Paul Thomas Anderson to jeden z najbardziej oryginalnych amerykańskich współczesnych reżyserów. Jego filmy można odnaleźć także na HBO Max. Komedie to w istocie nie specjalizacja tego twórcy, a jednak nakręcił jeden film z tego gatunku. Jak przystało na Andersona jest to tytuł bardzo nietypowy, który wychodzi poza typowe ramy komediowe. Główny bohater opowiadanej tu historii to szukający miłości Barry, który ma wiele problemów emocjonalnych. W wyniku pewnego splotu okoliczności wchodzi w konflikt z bardzo niebezpiecznymi ludźmi. Film dziwny, unikatowy a przy tym niespodziewanie hipnotyzujący. Równie mocno jak niespodziewana jest dobra rola Adama Sandlera grającego Barry’ego.

HBO Max – komedie. „Jaja w tropikach” (2008)

Na koniec naszego zestawienia zgryźliwa i szalona satyra na Hollywood. Film, w którym zagrali tacy aktorzy jak Ben Stiller, Jack Black, Tom Cruise czy Robert Downey jr. Aby określić ten tytuł, wystarczy stwierdzić, że ten ostatni wcielił się tu w australijskiego aktora grającego czarnoskórego żołnierza. Brzmi zaskakująco? Owszem, bo taki właśnie jest ten film – pełen niespodziewanych sytuacji, szalonych scen i zwrotów akcji. Jedni powiedzą, że to przykład bardzo głupiego humoru. Inni dostrzegą tu przemyślany scenariusz i znakomicie podaną autoironię. Trudno jednak się na tym filmie nudzić.

HBO Max – komedie. Podsumowanie

Jak widzisz, omawiana tu platforma oferuje nie jeden ciekawy i zabawny tytuł. Czy warto rzucić okiem na filmy oferowane przez HBO Max? Komedie to co prawda nie specjalność tego serwisu, w którym znajdziesz więcej dobrych dramatów. Jednak wybrane przez nas tytuły bez dwóch zdań warte są sprawdzenia. Sięgnij po nie, a czeka cię naprawdę dobra zabawa!

Archiwum: styczeń 2024