Wytwórnia Disneya słynie z produkcji dla najmłodszych. Kiedyś tworzyła głównie animacje, teraz zakres oferty jest o wiele szerszy. Pojawienie się w Polsce platformy Disney Plus to dla wielu rodziców naprawdę świetna wiadomość. Do dyspozycji mają nie tylko filmy pochodzące ze słynnej wytwórni, ale także ze studiów Pixar i Marvela. Łącznie to ponad 500 filmów i 15 000 odcinków seriali! Dlatego warto poznać Disney Plus – filmy i seriale dla dzieci spodobają się nie tylko maluchom, również dorosłym przypomną czasy dzieciństwa i wczesnej młodości. Czytaj dalej!

Disney+ filmy i seriale dla dzieci

Disney Plus – filmy i seriale dla dzieci – był najbardziej wyczekiwaną platformą streamingową. Kinomaniacy nie mogli się jej doczekać właśnie ze względu na produkcje dla najmłodszych, z których przecież słynie Disney. Wytwórnia działa prawie od wieku i w tym czasie wypuściła kilkadziesiąt animowanych filmów pełnometrażowych. Do tego dochodzą między innymi produkcje z kultowymi postaciami Myszki Miki i Kaczora Donalda, które również dostępne są na platformie Disney Plus.

Dokładne przejrzenie jej zasobów i wybranie najlepszych filmów i seriali przeznaczonych dla najmłodszych może zająć naprawdę dużo czasu. Dlatego postanowiliśmy przygotować listę ciekawych produkcji, na które warto zwrócić uwagę. Stanowią wartościową rozrywkę dla dzieci, a rodzicom przypomną czasy, gdy sami z zapartym tchem obserwowali przygody bohaterów. Disney Plus – filmy i seriale dla dzieci to naprawdę mocna strona tego serwisu.

Disney+ filmy dla dzieci warte obejrzenia

Na platformie Disney Plus znajdują się zarówno filmy, które zyskały miano kultowych, jak i produkcje mające swoją premierę w ostatnich miesiącach. Jakie filmy na Disney Plus można bez obaw zaproponować dzieciom?

„Król Lew” (2019)

„Król Lew” z 2019 roku to remake klasycznej animacji Disneya, filmu, który podbił serca widzów na całym świecie. Opowieść o miłości, przyjaźni, odwadze i lojalności została odświeżona i przystosowana do estetycznych wymogów współczesnego odbiorcy. Jedno jest pewne, ten film koniecznie musisz obejrzeć ze swoim dzieckiem, nawet jeśli byłeś na seansie w kinie.

„Toy Story” (1995)

Film jest efektem współpracy wytwórni Disneya i studia Pixar. Okazał się ogromnym hitem i wyznaczył kierunek współczesnym animacjom. Opowiada historię zabawek należących do Andy’ego. Główną postacią jest kowboj Chudy, który cieszył się statusem ulubieńca. Wszystko się zmienia, kiedy do pokoju dziecięcego trafia astronauta Buzz. Zazdrosny Chudy chce pozbyć się rywala, jednak szybko żałuje decyzji i stara się naprawić szkodę. „Toy Story” cieszył się tak dużą sympatią, że powstały kolejne części filmu – wszystkie są dostępne na Disney Plus.

„Merida Waleczna” (2012)

Merida to córka króla Szkocji, a jednocześnie utalentowana łuczniczka. Kiedy słyszy o tym, że wkrótce będzie musiała wyjść za mąż, ucieka, by szukać pomocy u wiedźmy. „Merida Waleczna” to opowieść o odpowiedzialności i odwadze, a niektórzy doszukują się w niej również przekazów feministycznych. Film zdobył uznanie publiczności i krytyków. Między innymi otrzymał Oscara w kategorii „Najlepszy film animowany”.

„Mary Poppins powraca” (2018)

Filmy o Mary Poppins nie są bajkami animowanymi, ale stanowią znakomitą rozrywkę dla dzieci. „Mary Poppins powraca” to kontynuacja przygód rodziny Banksów, nad którą pieczę sprawuje niania Mary Poppins. Dzięki niej kolejne pokolenie dzieci poznaje, czym jest beztroska zabawa. Warto przypomnieć o tym także maluchom, które zamiast tego realnego coraz częściej wybierają wirtualny świat.

„Niedźwiedzica polarna” (2022)

A może podróż do fascynującego świata zwierząt? Za sprawą filmu „Niedźwiedzica polarna” przeniesiesz się do mroźnej Arktyki. Spotkasz tam niedźwiedzią mamę, która w trudnym środowisku opiekuje się swoimi dziećmi. Jest to film dokumentalny, pokazujących fascynujący świat zwierząt i to, że nie trzeba uciekać w świat fantazji, by wspólnie z bohaterami przeżywać niesamowite przygody.

Disney Plus – seriale dla dzieci, które warto wybrać

Disney Plus – filmy i seriale dla dzieci. To hasło bardzo interesuje rodziców. Które produkcje serialowe mogą spodobać się maluchom? Wybór na pewno jest ogromny – zobacz, na co warto zwrócić uwagę.

„Klub przyjaciół Myszki Miki” (2006-2013)

„Klub przyjaciół Myszki Miki” doczekał się pięciu sezonów i zapewnia nie tylko rozrywkę, ale i naukę. Miki nawiązuję interakcję z małymi widzami, skłania do rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. W serialu pojawiają się także przyjaciele Mikiego: Pluto, Donald, Daisy oraz Goofy.

„Gumisie” (1985-1990)

W Polsce „Gumisie” emitowane były w każdą niedzielę od 1990 roku. Na tym serialu animowanym wychowało się więc pokolenie, które teraz samo ma dzieci. Warto więc wrócić do czasów dzieciństwa i ponownie przeżywać przygody gumisiów, dzielnie odpierających ataki Iktorna i jego ogrów.

„Epoka lodowcowa: Przygody Scrata” (2022)

To jedna z nowych serialowych produkcji, którą pokochają fani wiewióra znanego z filmów „Epoka lodowcowa”. Choć tam pojawiał się na marginesie fabuły, zdobył licznych fanów. Na Disney Plus pojawiła się pierwsza seria krótkometrażowego serialu, który swoją premierę miał 13 kwietnia 2022 roku. 

„Olaf przedstawia” (2021)

Bałwanek Olaf, znany z „Krainy lodu”, opowiada fabułę pełnometrażowych filmów Disneya (między innymi „Króla Lwa”, „Małą syrenkę” i „Zaplątanych”). Czy taka konwencja spodoba się twoim dzieciom? Na pewno warto to sprawdzić.

„Kacze opowieści” (1987-1990)

„Kacze opowieści” to kolejna klastyczna animacja Disneya, w której pojawia się wujek Donalda, Sknerus McKwacz. Kiedy kaczor zaciąga się do marynarki wojennej, Sknerus opiekuje się Dyziem, Hyziem i Zyziem, niesfornymi siostrzeńcami Donalda. Jest jednak tak zajęty doglądaniem swego skarbca, że kaczątka mają naprawdę wiele czasu na rozrabianie.

Platforma Disney Plus – filmy i seriale dla dzieci to prawdziwa skarbnica wartościowych produkcji, które bez obaw można pokazać nawet kilkulatkom. Skorzystają na tym również rodzice, ponieważ wiele z pozycji dostępnych w ofercie sami oglądali jako kilkuletnie brzdące. Sprawdź, czy twoje ulubione filmy będą podobać się również twojemu dziecku.

Archiwum: marzec 2024