Na platformie dostępne są produkcje dla widzów w każdym wieku, o różnych preferencjach i zamiłowaniach – komedie, horrory, kryminały, filmy sensacyjne, historyczne. Disney+ umożliwia oglądanie filmów na urządzeniach mobilnych, w przeglądarkach internetowych, na smart telewizorach, a nawet konsolach do gry. Subskrypcja usługi to prosty proces, opłata jest niewielka, a rezygnację można złożyć w każdej chwili. Dodatkową zaletą jest możliwość korzystania z tzw. kontroli rodzicielskiej. Disney Plus to produkcje, które możesz oglądać o dowolnej porze i w dowolnym miejscu.

Disney+ jak działa?

Z Disney Plus można korzystać na urządzeniach z przeglądarką internetową jak Chrome czy Firefox. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, by oglądać filmy z oferty. W przypadku komputerów z systemem Windows PC, MacOS oraz Chrome OS nie trzeba ściągać aplikacji, ponieważ usługa działa oficjalnie. Disney Plus dostępny jest również na komputerach z systemem Linux. 

Z Disney Plus skorzystasz również na takich urządzeniach mobilnych, jak smartfony i tablety z systemami iOS, iPadOS 12.0, Android 5.0 lub nowszy. Aplikację można znaleźć w sklepach Google Play lub App Store. Jest ona bezpłatna, jednak korzystanie z Disney Plus wymaga opłacenia abonamentu. 

Disney Plus działa także na telewizorach z Android TV. To sprzęty takich marek, jak Sony, Philips, Panasonic. Można również zaopatrzyć się w tzw. przystawkę Amazon Fire TV, Apple TV z tvOS, czy Chromecast. Inną możliwością jest korzystania z konsoli PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S. Pełną listę sprzętów, na których dostępny jest Disney Plus znajdziesz na oficjalnej stronie platformy.

Disney+ ile kosztuje?

Disney Plus wymaga wykupienia abonamentu miesięcznego lub rocznego. Opłata za miesiąc to 28,99 zł, natomiast roczna 289,90 zł. To oferta promocyjna, dzięki której użytkownik płaci za 10 miesięcy, a korzysta przez cały rok. Disney nie proponuje okresu próbnego, nie skorzystasz zatem z gratisowego miesiąca. 

Disney+ jak się zarejestrować?

Aby korzystać z Disney Plus, wystarczy wejść na stronę disneyplus.pl i przejść krótką procedurę rejestracji. Konieczne jest podanie adresu e-mail oraz zaakceptowanie warunków umowy. W kolejnym kroku należy ustalić własne hasło do serwisu. Logowanie będzie następowało po podaniu adresu mailowego i wpisaniu stworzonego hasła. Użytkownik musi wybrać rodzaj subskrypcji (miesięczną lub roczną) oraz sposób płatności za usługę. Do wyboru jest PayPal lub opłata przy użyciu karty kredytowej. Na koniec wystarczy potwierdzić całą procedurę i dokonać zapłaty. Z subskrypcji można zrezygnować w każdej chwili, poprzez jej anulowanie. Usługa przestanie być aktywna wraz z zakończeniem okresu rozliczeniowego.

Disney+ kto może korzystać?

Disney Plus daje możliwość utworzenia profili dla siedmiu osób i jednoczesnego oglądania aż na czterech urządzeniach. Filmy można pobierać w nieograniczonej ilości aż na 10 urządzeń. Z oferty Disney Plus mogą korzystać zarówno dzieci, jak i widzowie dorośli, wybierając z biblioteki 800 filmów oraz ponad 1800 seriali. Dostępne są najnowsze hity, kultowe filmy, popularne seriale, filmy dokumentalne, kreskówki. Co ważne, rodzice mogą utworzyć specjalne profile dla najmłodszych, używając funkcji zaawansowanej kontroli rodzicielskiej. Ciekawą opcją jest wspólne oglądanie dzięki GroupWatch. Do seansu można zaprosić maksymalnie 6 osób. 

Disney Plus – co jeszcze warto wiedzieć?

Disney Plus to oferta różniąca się od innych. Znajdziesz tu pozycje niedostępne na pozostałych platformach streamingowych. Korzystając z usługi na kompatybilnych urządzeniach, możesz cieszyć się doskonałą jakością 4K z Dolby Vision i Dolby Atmos. Disney Plus to rozrywka na najwyższym poziomie dla całej rodziny, niezależnie od wieku oraz upodobań.

Zarówno miłośnicy komedii, thrillerów, jak i dramatów, horrorów czy filmów historycznych znajdą tu coś dla siebie. Nagradzane i doceniane produkcje, kultowe tytuły, niezapomniane kreacje aktorskie – tym wszystkim może się pochwalić Disney Plus obecny w Polsce od 14 czerwca 2022 roku.

Archiwum: luty 2024