Fotele telewizyjne

W domowych salonach najczęściej spotykanym meblem wypoczynkowym jest sofa lub kanapa, niekiedy w formie narożnika. To funkcjonalne rozwiązanie, które wystarcza na potrzeby rodzinnych wieczornych seansów czy wydarzeń sportowych oglądanych z przyjaciółmi. Nie wszystkim jednak odpowiada taki poziom komfortu… i wtedy sięgamy po poduszkę pod kark lub lędźwie albo kładziemy nogi na stole. Jest trochę wygodniej, ale czy wystarczająco?

Z odpowiedzią na to pytanie przychodzą producenci foteli telewizyjnych. Taaak, istnieją meble stworzone właśnie w tym celu. Fotele telewizyjne często wyposażone są w funkcje relaksacyjne takie jak masażery. Oprócz tego można je konfigurować na wiele sposobów, dzięki czemu łatwo dopasować pozycję siedzenia (lub nawet leżenia) do naszych preferencji.

Fotele rozkładane

Zapomnij o opieraniu nóg o stolik! Istotnym elementem fotela telewizyjnego jest regulowany podnóżek, który można ustawić nawet w pozycji równej z wysokością siedziska. Oparcie również się odchyla, często nawet do pozycji leżącej. Takie opcje konfiguracji sprawiają, że wygodne ułożenie się przed telewizorem to banalna sprawa. W fotelach telewizyjnych ważną rolę gra również grubo wyściełane siedzisko o odpowiedniej twardości oraz optymalnie wyprofilowane oparcie. Miękkie podłokietniki zapewniają dodatkowy komfort.

Opcji do wyboru jest wiele. Istnieją fotele telewizyjne obrotowe czy z regulowanymi zagłówkami. Niektóre modele wyposażone są nawet w mechanizm podnoszący siedzisko, który pomaga wstać, co może się okazać bardzo przydatne w przypadku osób starszych lub mających problemy z poruszaniem się. Do tego wierzchnia warstwa fotela może być wykonana ze skóry, skóry ekologicznej lub na przykład z wodoodpornej tkaniny. Dostępna kolorystyka zarówno obicia, jak i detali jest bardzo szeroka, dlatego znalezienie idealnego fotela telewizyjnego pasującego do danego wnętrza nie powinno stanowić wyzwania.

Inne wygodne fotele

Jeśli powyższa propozycja nie przypadła Ci do gustu, ale nadal zależy Ci na komfortowym miejscu do oglądania telewizji, zwróć uwagę na inne fotele do salonu. Tego typu meble wypoczynkowe dodają wnętrzu przytulności i zachęcają do odpoczynku. Szczególnie dobrze w tej roli sprawdza się fotel uszak, który nie tylko cieszy oko domowników i gości, ale też daje szansę na naprawdę wygodne spędzanie czasu.

Wysokie oparcie z „uszami” stanowi pewną barierę przed dźwiękami z otoczenia, co pozwala się bardziej skupić podczas filmowego seansu. Głębokie i miękkie siedzisko jest odpowiednio duże, by można było przyjąć najwygodniejszą dla siebie pozycję. Wiele foteli uszaków dostępnych jest w zestawach z podnóżkami, które zdecydowanie podnoszą komfort siedzenia i przydają się nie tylko kiedy oglądamy telewizję, ale także podczas czytania książek czy pracy na laptopie. Chwalą je również mamy karmiące i inne osoby zajmujące się małymi dziećmi.

Moda na fotele, choćby te zwykłe, nie przemija. Zmieniają się bryły, tkaniny i popularne barwy, jednak wygoda nigdy nie przestanie być uwielbiana. Dlatego zakup porządnego fotela to inwestycja na lata – na tysiące godzin z ulubionymi serialami, programami i filmami. Niezależnie od tego, czy wzruszasz się na melodramatach, cenisz dreszczyk emocji towarzyszący horrorom lub śmiejesz się w głos na komediach, zasługujesz na wygodny kącik do spokojnego odpoczynku. W końcu to Ty jesteś najważniejszym bohaterem w filmie zwanym „życie”.

Archiwum: luty 2024