Czym są licówki? Co decyduje o ich popularności?

Masz dobry zgryz, jednak kształt twoich zębów pozostawia wiele do życzenia? Borykasz się z uszczerbkami lub też twoje zęby są zbyt krótkie? Jest na to sposób. Licówki na zęby w Krakowie oraz innych dużych miastach cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Te cienkie nakładki na zęby pozwalają zamaskować drobne przebarwienia oraz takie efekty, jak ukruszony ząb czy przerwy między jedynkami. Są też najprostszym sposobem na poprawienie kształtu zębów.

Licówki i ich rodzaje

Istnieje kilka rodzajów licówek, z których chętnie korzystają miłośnicy hollywoodzkiego uśmiechu. W gabinetach znajdziesz m.in.:

  • licówki kompozytowe;
  • licówki akrylowe;
  • licówki ceramiczne. 

Naturalny wygląd jest dla ciebie priorytetem? Postaw na licówki porcelanowe. Są one cienkie, dzięki czemu zapewnią ci naturalny wygląd oraz komfort. Są one bardzo trwałe, jeśli zatem w odpowiedni sposób zadbasz o zdrowie jamy ustnej, zapewnisz sobie piękny uśmiech na wiele lat. 

Jak wygląda proces zakładania licówek? 

Jak wygląda droga do zębów idealnych w chwili, gdy postawisz na licówki? Teoretycznie wystarczy wybrać licówki, dopasować ich kolor i kształt, a następnie nakleić na lico zębów. W rzeczywistości żeby muszą być odpowiednio przygotowane do nałożenia licówek, a przede wszystkim zdrowe. Dlatego też w wielu przypadkach proces zakładania takich protetycznych nakładek zaczyna się od leczenia próchnicy lub usuwania kamienia nazębnego. 

Gdy zęby są już zdrowe, specjalista od stomatologii estetycznej może przystąpić do dalszych działań. Najważniejszą kwestią jest wykonanie wycisku zębów i mierzenie nakładek. Na tym etapie zapadają decyzje dotyczące ich kształtu oraz koloru. Dzięki temu można osiągnąć zamierzone efekty, np.  ukryć pamiątki po ułamaniu zęba lub nieco je wydłużyć.

 Przed założeniem nakładek, twoje zęby zostaną delikatnie oszlifowane (choć w wielu gabinetach możesz skorzystać z licówek bez szlifownia).  Przez kilka dni będziesz korzystać z licówek tymczasowych,  następnie dentysta nałoży przygotowane przez protetyka nakładki. Zrobi to za pomocą specjalnego cementu, dzięki czemu porcelanowa nakładka będzie się mocno trzymała na zębach. 

Jak poprawić koloryt zębów?

Dobry ortodonta w Krakowie na brak pracy nie może narzekać, a jego praca pozwala wielu osobom spełnić marzenia o równych zębach. A co możesz zrobić, gdy jedyną przeszkodą na drodze do hollywoodzkiego uśmiechu jest kolor zębów?

Wybielanie zębów – najpopularniejsze metody 

Jeśli nie musisz poprawiać kształtu zębów, a twoim jedynym zmartwieniem jest ich barwa, postaw na jedną z kilku popularnych metod wybielania zębów. Najchętniej wybieraną jest metoda nakładkowa, w przypadku której otrzymasz nakładkę dopasowaną do swoich zębów oraz żel, dzięki któremu w ciągu 2 tygodni znacznie rozjaśnisz zęby. Wolisz natychmiastowe efekty? Postaw na Beyond lub Prevdent. Te metody dają szybkie efekty, dzięki czemu z gabinetu dentystycznego wyjdziesz z lśniącym uśmiechem. W tym celu zapoznaj się z ofertą Galerii Uśmiechu w Krakowie – strona kliniki.

Jak utrzymać efekt wybielania? 

Chcesz możliwie jak najdłużej cieszyć się uśmiechem hollywoodzkiej gwiazdy? Postępuj tak, by nie narażać uzębienia na kontakt z produktami sprzyjającymi powstawaniu przebarwień.  Czego musisz unikać? Przede wszystkim kawy, mocnej herbaty i papierosów.

Pamiętaj jednak, że negatywny wpływ na kolor zębów mają również: 

  • czerwone wino; 
  • napoje gazowane;
  • kwaśne produkty; 
  • buraki;
  • jagody;
  • kolorowe słodycze. 

Jeśli zdołasz ich unikać, efektami zabiegów wybielających będziesz się cieszyć długo, a inwestycja w żele nakładki nie pójdzie na marne. 

Piękny uśmiech nie musi być marzeniem. Powszechny dostęp do takich usług stomatologicznych, jak wybielanie zębów czy zakładanie licówek, daje ci możliwość znacznej poprawy wyglądu zębów.

Archiwum: marzec 2024