Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie OC?

W najprostszym możliwym ujęciu ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej właścicieli pojazdów. Warto wiedzieć, że zostało ono stworzone, by chronić poszkodowane osoby w ewentualnych wypadkach. W przypadku, gdyby doszło do zderzenia na drodze, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie zobowiązane do wypłacenia odszkodowania wszystkim osobom, które ucierpiały. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że mogą to być szkody na zdrowiu lub pojeździe innych osób. Godny uwagi jest fakt, że omawiane ubezpieczenie OC nie będzie chroniło pojazdu osoby, która spowodowała wypadek. Sprawcy zdarzenia będą mieli możliwość ubiegania się o wypłatę za zniszczony pojazd tylko wtedy, gdy posiadają Autocasco. 

Kiedy może wystąpić podwójne ubezpieczenie OC?

Zdarzają się sytuacje, że określony pojazd będzie miał dwie umowy omawianego ubezpieczenia OC. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy zrezygnowanie z jednej z nich. W przeciwnym razie dana osoba zostanie obciążana opłatami za dwie polisy ubezpieczeniowe. Oczywiście istnieje możliwość zrezygnowania tylko z jednej umowy OC. Kiedy może wystąpić taka sytuacja? Kierowca mógł dokonać zakupu używanego samochodu z ważną polisą OC, a następnie zapomniał ją wypowiedzieć. W tym samym czasie nabył kolejne ubezpieczenie. Istnieje również możliwość, że właściciel pojazdu podjął decyzję o zmianie ubezpieczyciela, jednak polisa w pierwszym towarzystwie ubezpieczeniowym została automatycznie przedłużona. Osobom, które są zainteresowane dowiedzeniem się więcej o ubezpieczeniach OC, rekomendowane jest zapoznanie się ze stroną: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/0.html.

Czy wybranie najtańszego OC jest dobrym rozwiązaniem?

Jak wiadomo, na rynku działa obecnie bardzo duża liczba towarzystw ubezpieczeniowych. Niestety znaczna większość osób przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze firmy sugeruje się najniższą ceną. Warto wiedzieć, że nie jest to najlepszy wybór. Niska cena może nie zagwarantować odpowiedniej jakości. Co zatem powinno się wziąć pod uwagę przed podpisaniem umowy? Rekomendowane jest zweryfikowanie czy istnieje możliwość załatwienia wszystkich formalności online. Kolejną istotną kwestią jest kontakt z danym towarzystwem ubezpieczeniowym. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że klienci chcieliby otrzymać odszkodowanie stosunkowo szybko. Ponadto zgłaszanie szkody nie powinno stanowić dla nich problemu. Należy zaznaczyć, że w trudnych sytuacjach najlepiej egzamin zda towarzystwo ubezpieczeniowe działające szybko. O czym trzeba jeszcze pamiętać, wybierając firmę ubezpieczeniową?

  • świadczenie przez towarzystwo ubezpieczeniowe dodatkowych i bezpłatnych usług
  • możliwość bezpośredniej likwidacji szkody przez firmę
  • Pakiet OC z AC 

Nie wszyscy właściciele samochodów wiedzą, w jaki sposób sprawdzić zniżki w OC, a także, kiedy mogą je stracić. Zalecane jest dokładne zapoznanie się z artykułem: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/jak-sprawdzic-znizki-w-oc-i-kiedy-mozna-je-stracic/180.html.

Archiwum: luty 2024