Historie przedstawiane na ekranie bywają różne – mniej i bardziej prawdopodobne. Łączy je natomiast to, że są osadzone w codzienności, jaką zna każdy. Zwykle bohaterowie tak jak ty chodzą do pracy czy szkoły, mają rodziny, z którymi czasem się dogadują, a czasem nie, chodzą na zakupy, na spacer z psem, mają problem z porannym wstawaniem, a także dbają o siebie! Przeczytaj, na jakie rytuały piękna możesz natknąć się oglądając nowy film lub ulubiony serial.

Codzienna pielęgnacja

To absolutna podstawa! Niewiele jest tytułów, w których bohaterowie nie zadają sobie ważnych życiowych pytań stojąc przed lustrem i myjąc zęby. Często przeprowadzają w ten sposób także rozmowy – te błahe, jak i całkiem poważne. Aktorzy przed kamerami przechodzą też często wszystkie etapy pielęgnacji twarzy. Od demakijażu, przez mycie, tonizację, aż po nawilżenie kremem. 

Wypady do SPA

To kolejny bardzo popularny zwyczaj filmowych bohaterów. Często wręcz całe fabuły oparte są o wspólny wyjazd przyjaciółek do hotelu, w którym mają wspólnie korzystać z zabiegów upiększających i masaży. W takich warunkach ważą się losy przyjaźni, miłości, rozwiązywane są problemy życiowe. SPA zwykle znajduje się w pięknej okolicy, blisko plaży. Oczywiście nawet w filmach bohaterki nie zapominają o kremie z odpowiednim spf do twarzy

Podczas takich wyjazdów aktorki rozmawiają też o tym, jak ważny jest balans pomiędzy obowiązkami i relaksem. Niejednokrotnie zdarza się, że główna bohaterka jest zabiegana i zapracowana, a wycieczka jest organizowana przez jej przyjaciółki. Często na ekranie pojawia się motyw wieczoru panieńskiego w SPA, podczas którego przyszła panna młoda i druhny przeżywają przygody pomiędzy licznymi maseczkami i zabiegami.

Wspólny manicure

Kto tego nie widział w telewizji lub w kinie, niech pierwszy rzuci kamień! Bohaterki spotykają się w ekskluzywnym salonie lub jeszcze częściej – w sieciówce pełnej innych klientów. Zwykle są w trakcie zakupów i wpadają na wspólne malowanie paznokci i pielęgnację dłoni i stóp. W produkcjach filmowych pojawia się również motyw, w którym kobieta do takiego salonu przyprowadza mężczyznę, by ten mógł zadbać o swoje dłonie. 

Męski akcent związany z rytuałami piękna pojawia się także w komediowych salonach depilacji. Przypominasz sobie kard z filmu czy serialu, w którym zaskoczony mężczyzna krzyczy z bólu po oderwaniu od nogi czy klatki piersiowej plastra z woskiem? Komediowe sceny z tego typu miejsc zwykle kończą się wyjściem bohatera z wydepilowanym jedynie niewielkim kawałkiem ciała. 

Prysznic lub wanna

Pojawiają się w filmach tak często, jak mycie zębów! Są częstymi gośćmi w porannych i wieczornych scenach. Myśląc o tym motywie mamy przed oczami aktorkę z kieliszkiem wina w ręku, zanurzoną w gęstej, białej pianie. Ale to nie jedyne sceny z wanną. Niezwykle często jest ona przedstawiana jako miejsce śmierci bohatera filmowego. Pojawia się w thrillerach i horrorach przyprawiając o szybsze bicie serca. Podobnie sprawa wygląda z prysznicem. To tam niejednokrotnie na ekranach kin morderca zaskakuje swoją ofiarę.

Wieczór z maseczką

Ręcznik na głowie, drugi wokół ciała, a na twarzy maseczka. Tak aktorki często wychodzą spod prysznica w filmowych scenach. W wątkach komediowych pojawić może się także ktoś, kto wystraszy się kobiety „bez twarzy”, szczególnie gdy maska jest w ciemnym kolorze, na przykład zielonym lub czarnym.

Makijażowe szaleństwo

Pielęgnacja to także makijaż. On też pojawia się na ekranach w wielu odsłonach. Może być nieodłącznym towarzyszem odtwórczyni głównej roli lub wręcz przeciwnie – bohaterka może go unikać jak ognia. Jest nieodzownym elementem metamorfoz szarych myszek w atrakcyjne kobiety.

Te sceny wydają ci się znajome? Zapewne czytając o nich, przypominasz sobie motywy swoich ulubionych filmów czy seriali. Nic dziwnego! Pojawiają się naprawdę często upodabniając filmowych bohaterów do nas, żebyśmy mogli bez trudu identyfikować się z nimi. A my? Chętniej oglądamy takie produkcje, w których możemy odnaleźć, choć część siebie.

Archiwum: marzec 2024