Określ wymarzony styl filmowego wnętrza

Urządzanie pierwszego mieszkania to zawsze spore wyzwanie. Trzeba pogodzić marzenia z realiami budżetu i możliwościami przestrzeni. Jednak z odpowiednimi pomysłami można stworzyć naprawdę wyjątkowe wnętrze, nawet bez dużych nakładów finansowych. Jeśli marzysz o filmowym, vintage’owym klimacie swoich czterech kątów, ten poradnik pokaże Ci, jak to osiągnąć krok po kroku. Możesz znaleźć atrakcyjne mieszkania na sprzedaż w Krakowie, które będą idealną bazą do stworzenia filmowego wnętrza.

Postaw na odważną kolorystykę

Na początek warto przemyśleć, jaki dokładnie styl chcesz uzyskać. Czy będzie to raczej klasyczny, elegancki klimat, vintage z nutą eklektyzmu, a może industrialny loft? Określenie stylu pomoże dobrać odpowiednie meble i dodatki. Styl industrialny wymaga surowych materiałów – betonu, metalu, cegły. Vintage opiera się na staroci – meblach z drugiej ręki, akcesoriach z minionych epok.

Niezależnie od obranego stylu, kluczowe będzie odpowiednie dobranie kolorów. Styl filmowy wymaga odważnych, nasyconych barw – głębokich zieleni, fuksji, granatów. Możesz zdecydować się na jedną dominantę kolorystyczną lub zestawić ze sobą kontrastowe odcienie. Pamiętaj, aby kolory komponowały się z dodatkami i meblami.

Postaw na vintage i industrialne meble

Meble w filmowym stylu to przede wszystkim vintage – stylizowane kanapy, fotele z drugiej ręki, wiklinowe krzesła. Świetnie sprawdzą się tu także industrialne stoliki, komody czy metalowe lampy. Całość uzupełniaj starannie dobranymi dodatkami – poduszkami, dywanami, plakatami. Pamiętaj o detalach! Znajdź najlepsze oferty wynajmu mieszkań z Krakowa na Gethome, które będą świetną bazą do urządzenia w stylu vintage.

Postaw na odpowiednie oświetlenie

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w kreowaniu nastroju wnętrza. W filmowym mieszkaniu postaw na vintage’owe lampy, kinkiety, żyrandole. Możesz także zainstalować dodatkowe punkty światła – lampki, światło LED. Pozwolą tworzyć różne scenografie i nastroje.

Tekst przygotowany we współpracy z Gethome.

Archiwum: styczeń 2024