Podstawowe informacje

Data urodzenia23 lutego 1979 r.
Miejsce urodzeniaRybnik
Wzrost165 cm

Magdalena Ogórek – Facebook

Magdalena Ogórek prowadzi profil na Facebooku, gdzie udostępnia treści związane z planami zawodowymi, ale także wstawia fotografie o mniej formalnym charakterze. Można je znaleźć pod adresem https://www.facebook.com/2MagdalenaOgorek.

Magdalena Ogórek – Instagram

Mająca za sobą epizody aktorskie i polityczne osobowość telewizyjna ma również swoje konto na Instagramie. Można zobaczyć je, odwiedzając profil @magdalena.ogorek.

Magdalena Ogórek – nagrody

Magdalena Ogórek jest uznaną publicystką. Za swoją książkę zatytułowaną „Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków” w 2018 r. otrzymała Wielką Nagrodę Honorową im. Witolda Hulewicza.

Magdalena Ogórek – związki

Prezenterka nie komentuje swojego życia prywatnego, co nie oznacza, że nie stanowi ono przedmiotu zainteresowania mediów. Magdalena Ogórek była żoną Piotra Mochnaczewskiego, ekonomisty i nauczyciela akademickiego, a także byłego posła partii SLD. Do rozwodu pary miało dojść na początku 2022 roku. Oprócz tego prasa kolorowa donosiła o krótkiej relacji Magdaleny Ogórek z dziennikarzem Bartoszem Węglarczykiem.

Magdalena Ogórek – dzieci

Magdalena Ogórek ma córkę Magdę, która przyszła na świat w 2005 roku. Jest owocem małżeństwa dziennikarki z Piotrem Mochnaczewskim.

Magdalena Ogórek – najważniejsze informacje

Magdalena Ogórek pochodzi ze Śląska, jej ojciec był górnikiem, a matka nauczycielką. Ma również młodszą siostrę. Cieniem na szczęśliwym dzieciństwie położyła się śmierć mamy, którą obecna dziennikarka straciła w wieku 14 lat. Magdalena Ogórek może pochwalić się gruntownym wykształceniem. Ma tytuł doktora nauk humanistycznych Uniwersytetu Opolskiego, studiowała także w European Institute of Public Administration w Maastricht, a oprócz tego ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim (kierunek Integracja Europejska). Ogórek pracowała naukowo i w administracji publicznej. Otarła się także o świat show biznesu. Jako nastolatka próbowała swych sił w modelingu i startowała w konkursach piękności.

Magdalena Ogórek – kariera

Zanim Magdalena Ogórek zajęła się polityką i dziennikarstwem, zagrała kilka epizodycznych ról w polskich filmach i serialach. Powinni kojarzyć ją przede wszystkim fani serialu „Na dobre i na złe”, w którym pojawiała się regularnie przez kilkanaście lat.

Kariera telewizyjna Magdaleny Ogórek

Na początku lat dwutysięcznych Magdalena Ogórek dostała niewielką rolę w serialu „Na dobre i na złe”. Aż do 2014 r. wcielała się w pielęgniarkę Magdę. Oprócz tego otrzymała angaż do epizodów w filmach „Los chłopacos” i „Pokaż kotku, co masz w środku”. W tym samym czasie Magdalena Ogórek była komentatorką telewizyjną, a w 2014 r. zaczęła współpracę z TVN Biznes i Świat, gdzie prowadziła program „Atlas świata”. Dwa lata później związała się z Telewizją Polską. W TVP Info była gospodynią programów „W tyle wizji”, „Minęła 20”, „O co chodzi” oraz „W kontrze”. W maju 2022 r. zaczęła prowadzić nowy program polityczny „Plan dnia”. Dziennikarka pracuje także w Polskim Radiu, w którym prowadzi audycję „Utracone, odzyskane”, poświęconą dziełom sztuki zrabowanym podczas drugiej wojny światowej.

Kariera polityczna Magdaleny Ogórek

Zanim Magdalena Ogórek poświęciła się dziennikarstwu, bardzo zajmowała ją polityka. Pracowała w administracji publicznej (między innymi w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Kancelarii Sejmu). Współpracowała z Grzegorzem Napieralskim podczas jego kampanii prezydenckiej (2010 r.), a w 2015 r. sama wystartowała w wyborach prezydenckich z ramienia partii SLD. Zajęła wówczas piąte miejsce (zdobyła 2,3% głosów).

Magdalena Ogórek – filmografia

Magdalena Ogórek wystąpiła w kilku znanych polskich serialach i filmach. Zagrała w nich epizodyczne role.

Filmy, w których zagrała Magdalena Ogórek

  • „Los chłopacos” (2003 r.) – reporterka;
  • „Pokaż kotku, co masz w środku” (2011 r.) – ekspedientka ze stacji benzynowej.

Seriale, w których zagrała Magdalena Ogórek

  • „Na dobre i na złe” (2002-2014 r.) – pielęgniarka Magda;
  • „Lokatorzy” (2003 r.) – sekretarka Rysia;
  • „Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście” (2003 r.) – biegaczka;
  • „Na sygnale” (2014 r.) – pielęgniarka Magda.

Magdalena Ogórek – zdjęcia

Fot. główne: Fryta 73 via Flickr, CC BY-SA 2.0

Archiwum: kwiecień 2024