Które filmy o hazardzie warto obejrzeć?

’21’ to doskonały dramat wyprodukowany przez Columbia Pictures, powstały w 2008r. Reżyserem filmu jest Australijczyk Robert Luketic, zaś w filmie zagrali tak uznani aktorzy jak Jim Sturgess, Kevin Spacey, Kate Bosworth oraz Laurence Fishburne. Reżyser szukając inspiracji do kręconej przez siebie produkcji zapoznał się z prawdziwą historią grupy studentów MIT. Głównym bohaterem jest nauczyciel matematyki, który zaleca swoim studentom by zbadali świat hazardu z perspektywy nauk ścisłych. Tajemnicą sukcesu tego filmu była świadomość, że oparty jest na prawdziwych wydarzeniach.

Świetnym filmem jest 'The Gambler’, gdzie głównym bohaterem jest profesor amerykańskiego college’u James Caan. Naukowiec jest uzależniony od hazardu, nie ma szczęścia w grze a jego sytuacja finansowa staje się coraz to gorsza. Widzowie śledzący losy profesora przez większość filmu z nadzieją obserwują jego losy mając nadzieję, że uda mu się wydostać ze zgubnego nałogu.

Wszyscy fani Jamesa Bonda z pewnością znają kasową produkcję 'Casino Royale’. Główny bohater gra w pokera celem zbliżenia się do przestępcy o imieniu Le Chiffre. James Bond musi zrezygnować ze swoich dotychczasowych sposobów, odrzuca broń by usiąść do stołu.

Czy polscy reżyserzy stworzyli świetne filmy o hazardzie?

Sylwester Chęciński wyreżyserował świetny film ’ Wielki Szu’. Główny bohater, doświadczony szuler opuszcza więzienne mury i chce zacząć życie na nowo z dala od hazardu. Okazuje się jednak, że koleje losu znowu pchają bohatera w kierunku gry za pieniądze. Na drodze 'Wielkiego Szu’, w tej roli genialny Jan Nowicki. pojawia się amator gry w karty taksówkarz Jurek, dla którego stary karciany wyga staje się mistrzem. Mistrz organizuje rozgrywkę pomiędzy Jurkiem oraz karciarzem Denelem, w którego wcielił się Karol Strasburger. 'Wielki Szu’ wraz z Denelem oszukują taksówkarza. 'Wielki Szu’ chce dać Jurkowi lekcję, która ma spowodować, że w przyszłości Jurek wzorem swojego mistrza będzie doskonałym karciarzem. Jurek, który utracił cały swój dobytek podnosi się po tym wielkim ciosie wracając do gry, nazajutrz 'Wielki Szu’ umiera.

Warto obejrzeć również 'Sztos’ w reżyserii Olafa Lubaszenko. Część scen tego wybitnego filmu w doborowej obsadzie, zagrali m.in. Jan Nowicki, Cezary Pazura, Ewa Gawryluk, Janusz Józefowicz, nakręcono w plenerach Gdańska i Pułtuska. Kazik Czarnecki po opuszczeniu murów więziennych próbuje na nowo się urządzić, nie stroni od hazardu. Film ten spotkał się z doskonałym odbiorem, dlatego postanowiono nakręcić drugą część. 'Sztos 2′ również zebrał pozytywne oceny. Zdjęcia plenerowe do 'Sztos 2′ nagrywane były w Warszawie, w Sopocie oraz w Zakopanem. Druga część również spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Jeśli interesujemy się hazardem, sprawdźmy Betfan typy na jutro.

BETFAN sp z o. o. to legalnie działający na terenie naszego kraju bukmacher. Pamiętaj, że granie u podmiotów bez licencji Ministra Finansów jest nielegalne. Sam hazard jest też nierozerwalnie związany z ryzykiem.

Archiwum: marzec 2024