Podstawowe informacje

katarzyna cichopek z marcinem
Data urodzenia7 października 1982
Miejsce urodzeniaWarszawa
Wzrost1,58 m

Katarzyna Cichopek – Facebook

Katarzyna Cichopek jest aktywna w mediach społecznościowych. Na Facebooku działa jej oficjalny, zweryfikowany profil https://www.facebook.com/people/Katarzyna-Cichopek/100044610061545/, który zgromadził prawie 300 tys. obserwujących. Aktorka dba o prywatność, dlatego prezentuje starannie wyselekcjonowane materiały.

Katarzyna Cichopek – Instagram

Aktorka dostępna jest także na Instagramie (@katarzynacichopek), gdzie ma ponad pół miliona obserwujących. Posty udostępniane przez aktorkę dotyczą przede wszystkim jej podróży, pracy i kontraktów reklamowych. Katarzyna Cichopek współpracuje z wieloma markami, ale rozwija też własną.

Katarzyna Cichopek – nagrody

Katarzyna Cichopek to ulubienica widzów, co pokazują nominacje oraz nagrody, które otrzymała aktorka. Najważniejsze wyróżnienia to:

 • 2005 r. – wygrana w plebiscycie „Viva! Najpiękniejsi 2005”;
 • 2007 r. – nominacja do nagrody Wiktora w kategorii „Największe odkrycie telewizyjne”;
 • 2008 r. – nominacja wraz z Krzysztofem Ibiszem do nagrody Telekamery „Teletygodnia”;
 • 2008 r. – zdobycie tytułu Cosmogwiazdy 2008 magazynu „Cosmopolitan”
 • 2008 r. – nominacja do nagrody Wiktora w kategorii „Największe odkrycie telewizyjne”;
 • 2010 r. – zdobycie tytułu Pozytywnego Bohatera magazynu „Rewia”;
 • 2012–2013 r. – nominacja do tytułu „Gwiazda dobroczynności”;
 • 2013 r. – nominacja do nagrody Monidło 2013 dla najlepszego niezawodowego aktora Festiwalu Himilsbacha.

Katarzyna Cichopek – związki

Aktorka przez 17 lat była żoną zawodowego tancerza Marcina Hakiela. Para poznała się w 2005 roku na planie show „Taniec z Gwiazdami”, który ostatecznie wygrali. Szybko okazało się, że rozkwitło między nimi uczucie, a jego finałem był bajkowy ślub. Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel pobrali się 20 września 2008 roku w zakopiańskim sanktuarium na Krzeptówkach. Na hucznym weselu para bawiła się z rodziną i przyjaciółmi. Przez wiele lat uchodzili za zgrany duet, który świetnie dogadywał się zarówno na gruncie domowym, jak i zawodowym. Tym większym szokiem dla opinii publicznej było ogłoszenie rozstania. Oficjalne oświadczenie opublikowali w marcu 2022 roku. 

Katarzyna Cichopek – dzieci

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel mają dwoje dzieci. W 2009 roku na świat przyszedł ich syn Adam, a w 2013 roku urodziła się córka Helena. Aktorka stara się dbać o prywatność swoich pociech i nie dzieli się ich wizerunkami w mediach społecznościowych.

Katarzyna Cichopek – najważniejsze informacje

Katarzyna Cichopek nie jest zawodową aktorką, ale teatr zawsze był jej pasją. Jako dwunastolatka trafiła do kółka teatralnego Haliny i Jana Machulskich, który działał przy warszawskim Teatrze Ochoty. Uczęszczała także do szkoły sportowej, gdzie trenowała gimnastykę artystyczną. Ukończyła renomowane LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Warszawie, a po maturze zdecydowała się na studia psychologiczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Pracę magisterską obroniła w 2006 roku. 

Właśnie w tym czasie jej kariera zaczęła nabierać tempa, a aktorka rozwinęła skrzydła – zaczęła prowadzić programy rozrywkowe, rozwijała swoją pasję taneczną, a także otrzymała nowe propozycje ról. Stała się prawdziwą ulubienicą publiczności, którą ludzie pokochali nie tylko jako Kingę Zduńską, ale życzliwą, uśmiechniętą i naturalną osobę.

Katarzyna Cichopek – kariera

Obecnie kariera Katarzyny Cichopek biegnie wielotorowo. Jest nie tylko aktorką i prezenterką, ale także kobietą biznesu, autorką kilku poradników, w których pokazywała kobietom, jak szybko wrócić do formy po ciąży.

katarzyna cichopek występ

Kariera aktorska Katarzyny Cichopek

Katarzyna Cichopek debiutowała w 1997 roku rolą małej Elżutki w serialu „Boża podszewka”. Jednak sława przyszła wraz z „M jak miłość”, gdzie od ponad 20 lat wciela się w postać Kingi Zduńskiej. Oprócz tego można ją było zobaczyć w komediowym serialu „Dziki” oraz „Tancerzach”. Pojawiła się też gościnnie w kilku innych produkcjach, między innymi u boku Bogusława Lindy w „I kto tu rządzi?”, „Agentki”, „Na dobre i na złe” oraz „Wkręceni 2”.

Kariera telewizyjna Katarzyny Cichopek

Katarzyna Cichopek jest także osobowością telewizyjną. Przez kilka lat pracowała dla stacji Polsat, gdzie wspólnie z Krzysztofem Ibiszem była gospodynią show „Jak oni śpiewają?”. Poza tym zajmowała się konferansjerką podczas festiwalu TOP Trendy i Sylwestrowej Mocy Przebojów. Do jej ważniejszych projektów należy także program „Sexy Mama”. Po odejściu z Polsatu była związana między innymi z TV Puls, gdzie prowadziła „Twój Puls”. Natomiast w 2020 roku Katarzyna Cichopek dołączyła do obsady „Pytania na śniadanie”, który można oglądać w TVP2.

Kariera taneczna Katarzyny Cichopek

W 2005 roku Katarzyna Cichopek w parze z Marcinem Hakielem wygrała drugą edycję programu rozrywkowego „Taniec z gwiazdami”. Rok później wzięli udział w „Finale Finałów Tańca z Gwiazdami”, gdzie również zajęli pierwsze miejsce. Oprócz tego w 2007 roku Cichopek i Hakiel zostali reprezentantami Polski w Konkursie Tańca Eurowizji, który odbywał się w Londynie. Zajęli tam czwarte miejsce.

Na fali sukcesów para zrealizowała projekt „Taniec krok po kroku – Szkoła tańca Kasi Cichopek i Marcina Hakiela”. Wkrótce przyszedł też czas na założenie szkoły tańca z prawdziwego zdarzenia.

Kariera teatralna Katarzyny Cichopek

Katarzyna Cichopek pozostaje wierna swojej pasji teatralnej. Mimo że związała się z telewizją, fani mogli ją oglądać w kilku spektaklach. Występowała na deskach Teatru Kamienica w „Testamencie cnotliwego rozpustnika”, poza tym we „Wszystko przez judasza” i „Mężczyźnie idealnym”, wystawianych w Teatrze Palladium, a także w „Przygodzie z ogrodnikiem” Teatru Adria.

Projekty biznesowe Katarzyny Cichopek

Aktorka świetnie odnajduje się w świecie biznesu. Stworzyła własną markę biżuterii i linię perfum, które dostępne są w internecie. Wcześniej napisała kilka poradników dla młodych mam i wspólnie z Marcinem Hakielem wydała kurs tańca na DVD. Oprócz tego realizuje wiele kontraktów reklamowych.

Katarzyna Cichopek – filmografia

W dorobku Katarzyny Cichopek znajdują się zarówno seriale, jak i filmy. Oprócz tego ma na swoim koncie wiele programów telewizyjnych.

Seriale, w których grała Katarzyna Cichopek

 • „Boża podszewka” (1997 r.) – młoda Elżutka;
 • „M jak miłość” (od 2000 r.) – Kinga Zduńska;
 • „Dziki” (2004 r.) – Zosia Walczakowa;
 • „Daleko od noszy” (2008 r.) – gościnnie jako policjantka Asia;
 • „I kto tu rządzi?” (2008 r.) – gościnnie jako Iwona Tulczyk;
 • „Agentki” (2008 r.) – gościnnie jako Anna Migdalska;
 • „Tancerze” (2009 r.) – Klaudia Lichotek;
 • „Na dobre i na złe” (2012 r.) – gościnnie jako Anna;
 • „Policjantki i policjanci” (2016 r.) – gościnnie jako Beata;
 • „Ojciec Mateusz” (2017 r.) – gościnnie jako Eliza Kania;
 • „Na sygnale” (2017 r.) – gościnnie jako pacjentka.

Filmy, w których zagrała Katarzyna Cichopek

 • „Dancing for you” (2010 r.) – Kajka;
 • „SkarLans” (2013 r.) – Dziunia;
 • „Wkręceni 2” (2015 r.) – jurorka.

Katarzyna Cichopek – zdjęcia

Fot. główne: Starscream via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Fot.: Starscream via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Fot.: Serecki via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Archiwum: marzec 2024